Nowe Teksty

Gert się (nie)zmienia
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #03: Grzeczna dziewczynka"
Batman i chaos
Kleszcz o "Batman Metal #03: Mroczny wczechświat"
Pozdrowienia z Rosji
Kleszcz o "Kapitan Ameryka. Zimowy żołnierz"
Pająk znowu kąsa
Zimiński o "Transmetropolitan. Tom 4"
Ponadczasowa siła magii
Pawełek o filmie "Shazam!"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • MFKiG 30
  • Miejsce: Łódź, Expo Łódź, aleja Politechniki 4
    Od: 2019-09-27
    Do: 2019-09-30

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Dłuto i młot - oglądanie komiksu z autorami w Fotoplastikonie


W piątek 17 czerwca o godzinie 17:00 w warszawskim Fotoplastikonie (Al. Jerozolimskie 51) odbędzie się nieoficjalne oglądanie wystawy z jej autorami - Grzegorzem Januszem i Tomaszem Niewiadomskim.
DŁUTO I MŁOT
WYSTAWA KOMIKSOWA W FOTOPLASTIKONIE WARSZAWSKIM

„DŁUTO I MŁOT” to komiks, jakiego chyba jeszcze nie było. Jego autorami są Grzegorz Janusz i Tomasz Niewiadomski, którzy przygotowali swoją pracę specjalnie do Fotoplastikonu Warszawskiego. Fotoplastikon to maszyna zbudowana na początku XX wieku, służąca do oglądania stereoskopowych fotografii w trójwymiarze. Dzięki specjalistycznej technice wydruku i ekspozycji oraz umieszczeniu komiksu w fotoplastikonie staje się on trójwymiarowy, a to prawdziwa rzadkość w świecie opowieści rysunkowych.
Komiksu nie można czytać we własnym tempie, lecz trzeba podążać za obrotami maszyny wprawiającej kadry komiksu w ruch. "Dłuto i młot" został wymyślony w taki sposób, że nie ma ani początku, ani końca, można go więc oglądać od dowolnego momentu. Dzięki temu zabiegowi przedstawiona historia zyskuje uniwersalny wymiar.

Wystawa czynna od środy do soboty w dniach 8-18 czerwca 2016
godz. 10:00-18:00
www.fotoplastikonwarszawski.pl

GRZEGORZ JANUSZ - urodzony w 1970 roku; od ponad 20 lat mieszka w Warszawie; autor licznych opowiadań i scenariuszy, głównie komiksowych; debiutował w 1991 roku; publikował m. in. w „Nowej Fantastyce”, „Machinie”, „Lampie”, ”Playboyu”, „Misiu” i „Frondzie”; jego teksty były tłumaczone na angielski, francuski, niemiecki, czeski, rosyjski, litewski i serbski; współpracuje z najwybitniejszymi polskimi rysownikami.

TOMASZ NIEWIADOMSKI - urodzony 24 stycznia 1971 roku w Warszawie, Absolwent Wydziału Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie (1997- dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Juliana Pałki). Komiksy rysuje od dziecka. Od 1991 roku rysuje ilustracje do "Nowej Fantastyki", stworzył tam postać Ratmana, człowieka szczura, który przemieszcza się w czasoprzestrzeni. Mieszka w Warszawie z dwoma kotami, o których też rysuje komiksy.

ZAPRASZAMY


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-