reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Timof na maj 2016 roku


Aż sześć komiksów i jedną książkę przygotowało wydawnictwo Timof Comics na maj. Sprawdźcie tytuły i obejrzycie okładki oraz przykładowe plansze.

Powieści graficzne. Leksykon

Powieści graficzne. LeksykonAutor: Sebastian Jakub Konefał, Jerzy Szyłak, Paweł Sitkiewicz, Przemysław Zawrotny, Radosław Bolałek, Przemysław Kołodziej, Agata Włodarczyk, Marta Tymińska, Kinga Kuczyńska, Agnieszka Kiejziewicz, Michał Traczyk, Damian Kaja, Michał Błażejczyk
Wydanie: I
Data wydania: 22 Maj 2016
Redaktor naczelny: Sebastian Jakub Konefał
Oprawa: miękka
Format: 210 x 290 mm
Stron: 544
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-39-2


"Leksykon powieści graficznych” pod redakcją Sebastiana Jakuba Konefała (i intelektualnym patronatem Jerzego Szyłaka) to książka, która powinna była ukazać się siedem lat temu, gdy termin „powieść graficzna” zaczynał wchodzić do słownika polskich publicystów i recenzentów. Wówczas samo pojęcie wzbudzało zainteresowanie, dziś stosuje się je dość powszechnie i przechodzimy nad nim do porządku dziennego. Niesłusznie – jak się okazuje po lekturze „Leksykonu”. Książka jest wspólną pracą 13 autorów. Oprócz esejów znalazło się w niej omówienie 144 albumów, które zdaniem autorów „miały największy wpływ na rozwój powieści graficznych”. Zestaw powinien pełnić rolę przewodnika dla osób, które chcą bliżej poznać świat komiksu, ale nie wiedzą, od czego zacząć (wybór tytułów zawiera również albumy niepublikowane dotąd w Polsce). Nieprzypadkowa wydaje się na tej liście spora obecność komiksów będących adaptacjami literatury lub tytułów z literatury czerpiących. Otóż autorzy postawili jednoznaczną tezę: miarą wartości komiksu jest jego literackość, a te publikacje, które mają najwięcej wspólnego z literaturą, to właśnie „powieści graficzne” – najwyższy stopień ewolucji gatunku.

[opis wydawcy]

Ssanie. Sytuacja Bazylego

Ssanie. Sytuacja BazylegoScenariusz: Dave Cooper
Rysunki: Dave Cooper
Wydanie: I
Data wydania: 11 Maj 2016
Tytuł oryginału: Suckle
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 148 x 190 mm
Stron: 132
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-03-5
Komiks nr 190


Ssanie to pierwsza powieść graficzna Dave Coopera.

Autor ukazuje tu wszystkie swoje fascynacje surrealizmem, seksem i ludzkim organizmem. Bazyl, protagonista opowieść, rodzi się na pustyni i od razu wyrusza w poszukiwanie archetypicznej miłości, w czym przeszkadza mu tęsknota do niezaznanej matczynej bliskości. Świat wykreowany w komiksie to totalna psychodela, w którą coraz głębiej zanurza się Bazyl.

Dave Cooper urodził się w 1967 roku w małej wiosce rybackiej w Nowej Szkocji, w Kanadzie.

W latach 90. XX w. Dave stworzył godną odnotowania biblioteczkę bardzo grubiańskich undergroundowych komiksów, dla legendarnego wydawnictwa ze Seattle - Fantagraphics. Wśród nich były: Ssanie, Zgniecenie, Dan and Larry, Ripple i eklektyczna seria Weasel, którą kontynuuje po dziś dzień, w takiej czy też innej formie.

W tamtych latach babrał się również w projektowaniu zabawek oraz animacji. Na początku wieku, Dave stopniowo zaczął skupiać się na karierze malarskiej. Od 2003 roku jego prace schodziły na pniu, na wystawach, w galeriach w Paryżu, Los Angeles i Nowym Jorku.

W 2007 roku podbił Rzym.

Dave mieszka w Ottawie, z żoną i synem.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Ssanie. Sytuacja Bazylego Ssanie. Sytuacja Bazylego Ssanie. Sytuacja Bazylego Ssanie. Sytuacja Bazylego


Zgniecenie. Sytuacja Kostka

Zgniecenie. Sytuacja KostkaScenariusz: Dave Cooper
Rysunki: Dave Cooper
Wydanie: I
Data wydania: 11 Maj 2016
Tytuł oryginału: Crumple
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 148 x 190 mm
Stron: 124
Cena: 42,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-02-8
Komiks nr 191


Satyryczna, a nawet wręcz szokująca opowieść o strachu i niepokoju współczesnego mężczyzny, o utratę kontroli nad własnym losem. Wszystko to dzieje się, w świecie, w którym kobiety zrzeszone w tajemniczym kulcie, dążą do wyeliminowania samców.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Zgniecenie. Sytuacja Kostka Zgniecenie. Sytuacja Kostka Zgniecenie. Sytuacja Kostka Zgniecenie. Sytuacja Kostka


Rewolucje #10: Pełna automatyzacja

Rewolucje #10: Pełna automatyzacjaScenariusz: Jerzy Szyłak
Rysunki: Mateusz Skutnik
Wydanie: I
Data wydania: 22 Maj 2016
Seria: Rewolucje
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210x280 mm
Stron: 56
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-08-0
Komiks nr 194


W świecie rewolucji technicznej nastała era robotyzacji. Powstają odważne plany automatyzacji wybranych gałęzi przemysłu. To koniec czasów znoju, trudu i ciężkiej pracy fizycznej człowieka. Przed nami nowy, lepszy świat w którym to automaty wykonują całą pracę, a ludzie mogą spokojnie zasiąść w fotelach i cieszyć się wolnością, swobodą i dostatkiem. Automatyzacja zapewni nie tylko wzrost wydajności fabrycznej, ale i nieosiągalny wcześniej przyrost dochodu narodowego. Zaiste, przed nami świetlana przyszłość. Nie ma się czego obawiać. Wszystko będzie dobrze.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Rewolucje #10: Pełna automatyzacja Rewolucje #10: Pełna automatyzacja Rewolucje #10: Pełna automatyzacja Rewolucje #10: Pełna automatyzacja Rewolucje #10: Pełna automatyzacja


Hieronim Bosch

Hieronim BoschScenariusz: Marcel Ruijters
Rysunki: Marcel Ruijters
Wydanie: I
Data wydania: 22 Maj 2016
Tytuł oryginału: Jheronimus
Tłumaczenie: Alicja Oczko
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165 x 230 mm
Stron: 160
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-08-0
Komiks nr 193


Hieronim Bosch – wizjonerski twórca demonów, nieuchwytny geniusz, skromny rzemieślnik. Jego dzieła należą do najbardziej kultowych obrazów późnego średniowiecza, lecz on sam pozostaje nieznany szerokiej publiczności. Powieść graficzna Marcela Ruijtersa przedstawia życie zawodowe, rodzinę oraz źródła inspiracji Boscha – których mu nie brakowało w epoce będącej dla nas równie osobliwą jak jego dzieła.

Wydawca wyraża wdzięczność, za wsparcie w wydaniu tej książki, Dutch Foundation for Literature.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Hieronim Bosch Hieronim Bosch Hieronim Bosch Hieronim Bosch


Wolfram

WolframScenariusz: Marcello Quintanilha
Rysunki: Marcello Quintanilha
Wydanie: I
Data wydania: 22 Maj 2016
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Oprawa: miękka
Format: 170X240 mm
Stron: 184
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-07-3
Komiks nr 192


Salvador w stanie Bahía. Ktoś łowi ryby za pomocą materiałów wybuchowych na plaży u stóp fortu. Sierżant Ney, emerytowany wojskowy, nie zamierza tego tolerować. Caju, drobny handlarz, twierdzi, że porzucił sprzedaż marihuany. Za obietnicę bezkarności musiał jednak wydać kilka nazwisk, co postawiło go w dosyć delikatnej sytuacji. Richard, jeden z jego policyjnych kontaktów, przeżywa niekończący się małżeński kryzys. Jego żona, Keira, właśnie podjęła decyzję.

Życia rozbite lub na granicy załamania, a także napięcie wspólne prawie
wszystkim postaciom tego morskiego thrillera, składają się na społeczną kronikę, która swój tytuł wzięła od pierwiastka chemicznego oznaczającego fundamentalny dla naszych czasów metal. Metal o najwyższej, znanej temperaturze topnienia.
Wolfram to odprysk surowej czarnej serii, nieokiełznanej i obnażonej.

Książkę tę publikujemy przy wsparciu Ministerstwa Kultury Brazylii / brazylijskiej Fundacji Biblioteki Narodowej.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Wolfram Wolfram Wolfram Wolfram


14-karatowe auto

14-karatowe autoScenariusz: Jeno Rejto
Rysunki: Pal Korcsmaros
Wydanie: I
Data wydania: 22 Maj 2016
Tłumaczenie: Anna Butrym
Druk: kolor
Oprawa: tward
Format: 200 x 285 mm
Stron: 80
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-09-7
Komiks nr 195


Węgierska klasyka!

Komiks jest adaptacją powieści Jeno Rejto (pseudonim: P. Howard) pod tym samym tytułem, wykonaną przez Pála Korcsmárosa w 1963 roku. Oryginalny komiks w 2005 roku uaktualnił Zsolt H. Garisa i pokolorował Zoltán „Zerge” Varga, są oni również autorami okładki.

Iwan Gorczew, marynarz z ciężarowca Rangoon, nie miał nawet dwudziestu jeden lat, kiedy zdobył nagrodę Nobla z fizyki. Otrzymanie tak znaczącego wyróżnienia naukowego w tym poetycko młodym wieku jest niepowtarzalnie wspaniałym osiągnięciem, nawet jeśli niektórzy uznają za pewną skazę to, że Iwan Gorczew nagrodę Nobla z fizyki zdobył dzięki wygranej w makao z profesorem Noahem Bertinusem. Jednak nie zważajmy na szukających dziury w całym, ważny jest sam fakt: Iwan Gorczew rzeczywiście w wieku dwudziestu jeden lat zdobył nagrodę Nobla.

Książka wydana z okazji obchodów Roku Kultury Węgierskiej 2016-2017, dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu Węgier, Ministerstwa Zasobów Ludzkich Węgier oraz Instytutu Balassiego.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
14-karatowe auto 14-karatowe auto 14-karatowe auto 14-karatowe auto

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-