reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zapowiedzi

Kulturalny i gniewny maj


Przykładowe plansze z antologii Tomka Samojlika "To nie jest las dla starych wilków", trzeciej odsłony przygód detektywa Misia Zbysia zatytułowanej "Kosmos to za mało" i pierwszej części "Miasta psów" Radomskiego i Rebelki. Komiksy powinny ukazać się w maju.

To nie jest las dla starych wilków

To nie jest las dla starych wilkówScenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Tomasz Samojlik
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Maj 2016
Seria: Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165x235 mm
Stron: 96
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 9788364858345


Najnowszy komiks Tomka Samojlika to zbiór 18 krótkich opowieści komiksowych z życia lasu i jego mieszkańców. Dosyć szalonego życia, trzeba przyznać. Łasice ninja, detektyw jenot i znikające jelonki, wydra którą przygnębia zima, najwyższy wódz szop pracz, małpa w puszczy, a nawet wiewiórka doznająca matematycznych olśnień – przygody tych bohaterów są okazją do przekazania czytelnikom wiedzy przyrodniczej (i nie tylko), doprawionej sporą porcją humoru.

Komiksy, które składają się na tom To nie jest las dla starych wilków to historie wcześniej publikowane na łamach "Bicepsa" czy "Ech Leśnych", jak też zupełnie nowe, premierowe opowieści.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
To nie jest las dla starych wilków To nie jest las dla starych wilków To nie jest las dla starych wilków To nie jest las dla starych wilków To nie jest las dla starych wilków


Detektyw Miś Zbyś na tropie #03: Kosmos to za mało

Detektyw Miś Zbyś na tropie #03: Kosmos to za małoScenariusz: Maciej Jasiński
Rysunki: Piotr Nowacki
Kolor: Norbert Rybarczyk
Wydanie: I
Data wydania: 30 Maj 2016
Seria: Detektyw Miś Zbyś na tropie, Krótkie Gatki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165x230 mm
Stron: 48
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-35-2


Miś Zbyś i Borsuk Mruk to słynna para komiksowych detektywów. Po odzyskaniu złotego Sokoła Teksańskiego myśleli, że chwilę odpoczną na Dzikim Zachodzie, ale tajemniczy przybysze szybko namówili ich do kolejnego śledztwa. Zaprowadzi ono bohaterów nie tylko do stacji kosmicznej znajdującej się na księżycu, ale także na odległe planety gdzieś na krańcach kosmosu...

W czasie tej przygody Zbyś i Mruk polecą rakietą, teleportują się, a przede wszystkim odkryją tajemnicę… ciemnej strony księżyca!

Kosmos to za mało jest trzecią już częścią serii Miś Zbyś na tropie, świetnie przyjętej przez młodych czytelników. Sięgając po nią spodziewajcie się kosmicznej akcji, humoru i ukrytych na niezwykle kolorowych planszach zagadek.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Detektyw Miś Zbyś na tropie #03: Kosmos to za mało Detektyw Miś Zbyś na tropie #03: Kosmos to za mało Detektyw Miś Zbyś na tropie #03: Kosmos to za mało Detektyw Miś Zbyś na tropie #03: Kosmos to za mało


Miasto psów

Miasto psówScenariusz: Yohan Radomski
Rysunki: Jakub Rebelka
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2016
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 220x295 mm
Stron: 64
Cena: 59,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 9788364858338


Miasto psów to dylogia fantasy osadzona w średniowiecznych realiach. Za niesamowite, mroczne ilustracje odpowiada Jakub Rebelka, jeden z najlepszych polskich rysowników, a scenariusz napisał Yohan Radomski, Francuz polskiego pochodzenia.

Główną bohaterką jest siostrzenica władcy tytułowego miasta, tyrana i niegodziwcy. Kiedy staje on na drodze wielkiej miłości dziewczyny, ta zleca jego morderstwo. Okazuje się jednak, że jej wuj jest pod wpływem tajemniczego Cienia...

"To historia w szekspirowskim duchu, opowiadająca o zemście i władzy. Fascynuje mnie dążenie do władzy, to jak ona zmienia człowieka, sprawiając, że jest zdolny zniszczyć wszystko wokół siebie. Ten komiks porusza także kwestie związane z rodziną i uwolnieniem się spod jej wpływu" – mówi Yohan Radomski, scenarzysta komiksu.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Miasto psów Miasto psów Miasto psów Miasto psów Miasto psów

[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-