baner

NEWS

- Rozmaitości

Nowości komiksowe


Do sprzedaży trafiły następujące komiksy: "Miejsca", "Kompletny szok przyszłości", "Dym", "Mroczna Wieża #9: Przydrożny zajazd" oraz "Człowiek-wilk". Zapraszamy do zerknięcia na okładki, plansze i opisy.

Miejsca

MiejscaScenariusz: Brian Wood
Rysunki: Ryan Kelly
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2016
Tytuł oryginału: Local
Rok wydania oryginału: 2005-2008
Wydawca oryginału: Oni Press
Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 180x270 mm
Stron: 384
Cena: 79,91 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-28-2


Miejsca to zbiór dwunastu opowieści komiksowych autorstwa  Briana Wooda i Ryana Kelly. Bohaterką opowiadań jest Megan McKeenan, punkówa, która co chwilę zmienia pracę, miejsce zamieszkania, pomysł na życie. Dwanaście różnych miejsc, dwanaście różnych historii, które łączy - poza główną bohaterką - poszukiwanie odpowiedzi na ważne nie tylko dla młodych marzycieli pytania o sens życia.

Współczesna ballada, która zachwyci nawet najbardziej wymagająych czytelników. 

"Miejsca" to tytuł wpisujący się w tradycję powieści drogi; w klimacie książek Capote'a, Kerouaca czy Albertine Sarrazin.- Booklist

Brian Wood, autor scenariuszy do niezwykle popularnych komiksó jak DMZ, Northlanders a także komiksów ze świata Star Wars, stworzył jedno z najciekawszych dzieł komiksowych ostatnich lat, współczesną balladę o niebieskich ptakach.

Ryan Kelly to wieloletni współpracownik Wooda, w Polsce znany głównie dzięki serii Lucyfer, do której od lat tworzy rysunki.

Miejsca były nominowane do dwóch najważniejszych amerykańskich nagród komiksów – Harvey i Eisner Award.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Miejsca Miejsca Miejsca Miejsca Miejsca Miejsca Miejsca Miejsca


Kompletny szok przyszłości

Kompletny szok przyszłościScenariusz: Alan Moore
Rysunki: Steve Dillon, Bryan Talbot, Ian Gibson, Alan Davis, Dave Gibbons
Wydanie: I
Data wydania: 27 Kwiecień 2016
Druk: 208
Oprawa: twarda
Format: At
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Studio Lain
ISBN: 978-83-940222-7-3


PRZED STRAŻNIKAMI, PRZED V JAK VENDETTA, BYŁ THARG!

PO RAZ PIERWSZY W JEDNYM TOMIE ZNALAZŁY SIĘ WSZYSTKIE SZOKI PRZYSZŁOŚCI ALANA MOORE'A – pełne mrocznego humoru oraz terroru fantastyczno-naukowego, szalenie zakręcone historie, w których nic nie jest takie, jak się wydaje. Ta wypełniona emocjami kolekcja zawiera rysunki wielu legend przemysłu komiksowego, takich jak Ian Gibson (Ballada o Halo Jones), Bryan Talbot (Luther Arkwright) oraz Dave Gibbons (Strażnicy). Zawiera również ponad sto stron materiałów bonusowych, zawierających dziesiątki kompletnych historii napisanych przez Moore'a dla 2000 AD. Żaden fan komiksu nie powinien przegapić tej wszechstronnej kolekcji!

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Kompletny szok przyszłości Kompletny szok przyszłości Kompletny szok przyszłości Kompletny szok przyszłości Kompletny szok przyszłości Kompletny szok przyszłości


Dym

DymScenariusz: Marcin Podolec, Marcin Węcławek
Rysunki: Marcin Podolec
Wydanie: I
Data wydania: 6 Kwiecień 2016
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165x230 mm
Stron: 192
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu, Karrot Kommando


Teksty bliższe miejskiej poezji niż zwykłym piosenkom. Rzetelne dziennikarstwo, nieograniczone limitem znaków i presją goniącego czasu. Narracja budowana dopracowanymi, pomysłowymi ilustracjami. Z połączenia tych trzech elementów powstał komiks "Dym" - graficzny wywiad z Pablopavo, jednym z najciekawszych artystów rodzimej sceny muzycznej, a zarazem uniwersalna historia o dojrzewaniu i wiecznej niepewności.

- Od lat jestem zafascynowany dokumentami, lubię rysować, a do rysowania sporo słucham - przyznaje Marcin Podolec, rysownik i scenarzysta. - Chętnie sięgam po tematy, które pozwalają mi wyjść do drugiego człowieka. "Dym" był dla niego sposobem na rozwinięcie formy, która sprawdziła się w świetnie przyjętym w Polsce i na świecie komiksie "Fugazi", historii legendarnego warszawskiego klubu.

- Obserwuję Pablopavo od jego początków, zrobiliśmy wspólnie kilkanaście wywiadów i byłem przekonany, że nie zgodzi się na standardową biografię. Trzeba było pójść dalej - mówi współscenarzysta Marcin "Flint" Węcławek. "Dym" to właśnie taki krok naprzód. Jego twórcy dają mówić nie tylko artyście, ale też jego utworom, wzbogaconym o ich graficzną interpretację. Portretując twórcę uchwycili o wiele więcej, choćby obraz barwnej, zmieniającej się w mgnieniu oka Warszawy lat 90., czy kawałek alternatywnej sceny muzycznej "od kuchni".

"Dym" to dwa lata pracy, godziny spisanych rozmów, ponad trzydzieści utworów i blisko 190 stron komiksu. Wywiad graficzny ukaże się 6 maja 2016 roku dzięki bezprecedensowej współpracy wydawnictw - muzycznego Karrot Kommando i zajmującej się komiksami Kultury Gniewu. Takiego Pablopavo jeszcze nie znacie. Nie byłoby "Dymu" bez jego ognia.

Biogramy twórców:

Marcin Podolec (ur. 1991 r. w Jarosławiu)

Twórca komiksów i animator. Narysował m.in. "Czasem" (scenariusz: Grzegorz Janusz nagroda dla najlepszego polskiego komiksu roku 2011), "Fugazi Music Club" (wydany we Francji, Włoszech, Niemczech i Hiszpanii) oraz "Podgląd" (scenariusz: Daniel Chmielewski wydany we Francji). Jego animowany dokument był wyświetlany i nagradzany w Polsce i za granicą, m.in. w Seulu, Sofii, Lipsku, Atenach, Monachium oraz Clermont-Ferrand. Finalista Talentów Trójki 2014 w kategorii sztuk wizualnych.

Marcin "Flint" Węcławek (ur. 1980 r. w Warszawie)

Dziennikarz, redaktor, copywriter i PR-owiec. Współautor "Antologii Polskiego Rapu", największego przeboju w katalogu Narodowego Centrum Kultury. Pisał o muzyce m.in. dla "Ślizgu", "Przekroju", "Ultramaryny", "Gazety Magnetofonowej", "M/I" i "Noise Magazine". Publikował w portalach Interia.pl, T-Mobile Music i Red Bull Muzyka. Szperał za miejskimi tematami dla "Życia Warszawy" i Legii Warszawa. Współprowadził audycję w słynnej "Radiostacji".

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Dym Dym Dym Dym Dym Dym Dym


Mroczna Wieża #9: Przydrożny zajazd

Mroczna Wieża #9: Przydrożny zajazdScenariusz: Peter David
Rysunki: Laurence Campbell & Richard Isanove
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2016
Seria: Mroczna Wieża
Tytuł oryginału: The Way Station
Rok wydania oryginału: 2012
Wydawca oryginału: Marvel
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 175x265 mm
Stron: 136
Cena: 63,00 zł
Wydawnictwo: Albatros
ISBN: 9788379858361


Po masakrze w Tull Roland przemierza pystynię Mohaine. Stracił muła, nie ma prowiantu, ale człowiek w czerni jest już o krok od niego. A może to to tylko złudzenie wywołane odwodnieniem?

Pod długiej wędrówce rewolwerowiec dociera w końcu do przydrożnego zajazdu, gdzie spotyka chłopca, Johna – czy może Jake’a?  – który pochodzi z miejsca zwanego Nowym Jorkiem i mówi o „telewizji”, „drapaczch chmur” – o rzeczach, o których Roland dotąd nie słyszał.

Jake – albo John? ­– pewnie okaże się  świetnym towarzyszem podróży. Tyle że jak większość ludzi, z którymi zetknął się rewolwerowiec, prawdopodobnie będzie musiał umrzeć...

[opis wydawcy]

Człowiek-wilk

Człowiek-wilkScenariusz: Richard Appignanesi
Rysunki: Sława Harasymowicz
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2016
Tłumaczenie: Wojciech Szot
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 170 x 240 mm
Stron: 170
Cena: 59,00 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Komiksowe
ISBN: 978-83-64638-12-1


Pacjent Freuda, Siergiej Pankajew przeszedł do historii jako „człowiek-wilk”. Niezwykły opis jego snów oraz oryginalna i odważna ich analiza dokonana przez Freuda w pracy „Z historii nerwicy dziecięcej” odcisnęły piętno na współczesnej kulturze. Wokół wpływu nieuświadomionych treści o seksualnym charakterze na psychikę człowieka powstało dziesiatki książek, filmów czy... komiksów.

W opowieści Sławy Harasymowicz i Richarda Appignanesi podglądamy skomplikowane życie „człowieka-wilka” i jego spotkanie z Freudem, by odkryć źródła szaleństwa.

Styl Harasymowicz jest niezwykły dla komiksowego medium. (...) Jej rysunki są pełne pasji, emocji i zaangażowania. (Eye Magazin)


Forma kolażu ‘o krok od rozpadnięcia się na kawałki’, idealnie wpasowuje się w psychologiczne rozchwianie bohatera, jak i samą psychoanalizę (ArtBazaar)

Sława Harasymowicz - urodzona w Polsce artystka, absolwentka Royal College of Art, doktorantka w londyńskim Fine Art at University of the Arts / Central Saint Martins College of Art and Design. Dwukrotna laureatka The Victoria and Albert Museum Illustration Award, m.in. za okładkę do nowego tłumaczenia na angielski klasycznej książki Puszkina, Eugeniusz Oniegin.
W swoich pracach używa rysunku, fotografii i instalacji, a pytania, które sobie stawia krążą wokół tożsamości i post-pamięci.
W 2014 roku w Muzeum Etnograficznym w Krakowie odbędzie się indywidualna wystawa prac artystki.

Richard Appignanesi - popularny brytyjski pisarz, autor książek o Freudzie jak i powieści fantasy. W Polsce znany dzięki książce „Postmodernizm od podstaw” (tł. Adam Szostkiewicz).

[opis wydawcy]



Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

General75 -

Mroczna Wieża w maju, to niespodzianka.
Wcześniejsze tomy wydawali w miesiącach wrzesień-listopad.
Seria MW na 10 tomie się kończy?