NEWS

- Galeria

Druuna, Largo i Storm


Przykładowe plansze, okładki i opisy z zerowego tomu "Druuny", trzeciego integrala "Largo Wincha" i drugiego "Storma". Premiera w maju.

Druuna #00: Anima

Druuna #00: AnimaScenariusz: Paolo Eleuteri Serpieri
Rysunki: Paolo Eleuteri Serpieri
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2016
Seria: Druuna
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda płócienna, obwoluta
Format: 240 x 320 mm
Stron: 80
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-921387-4-7


Anima budzi się. Dosiada swe wierne ptaszysko i leci by odkryć dziką i piękną krainę. Po drodze będzie musiała wykazać się odwagą, stawić czoło niebezpieczeństwu i przeżyć niesamowite, zmysłowe przygody. Odkryje przed nami cudowny świat fantasy opowiedziany bez słów, w którym rysunki mówią same za siebie.

Mistrz komiksu europejskiego, Paolo Eleuteri Serpieri komiksem Anima powraca do świata Druuny, swej najbardziej znanej i najpiękniejszej bohaterki. Cykl zapoczątkowany w 1985 roku odniósł ogromny sukces w Europie i Ameryce. Drukowały go liczne wydawnictwa i magazyny, w tym legendarny „Heavy Metal”. Swój sukces zawdzięcza precyzyjnym, klasycznym rysunkom oraz fabule osadzonej w postapokaliptycznej scenerii, ale przede wszystkim dzięki ponętnej bohaterce.[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Druuna #00: Anima Druuna #00: Anima Druuna #00: Anima


Largo Winch. Tom 3

Largo Winch. Tom 3Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunki: Philippe Francq
Kolor: Marie-Paule Alluard
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Maj 2016
Seria: Largo Winch
Wydawca oryginału: Dupuis
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260 mm
Stron: 104
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-921387-3-0


Largo Winch to spadkobierca olbrzymiej fortuny Koncernu W. Krnąbrny miliarder w dżinsach, ale i w garniturze. Bardziej niż majątek liczy się dla niego podjęcie wyzwania nawet wyglądającego na pułapkę, jak zaproszenie na bal maskowy do Wenecji. Świat Largo Wincha to nie tylko wielka finansjera, intrygi i podejrzane interesy na granicy prawa w zaciszu gabinetów, ale również pościgi na lądzie i wodzie, strzelaniny, spiski, organizacje przestępcze, egzotyczne krajobrazy, luksusowe apartamenty oraz piękne kobiety i szarmanccy mężczyźni, nie do końca wzbudzający zaufanie.

Na podstawie komiksu stworzono grę komputerową, nakręcono serial telewizyjny oraz dwa filmy kinowe.

Trzeci tom polskiego wydania zbiorczego zawiera albumy 9-10 serii: Zobaczyć Wenecję... oraz ...I umrzeć tworzące jedną zamkniętą opowieść.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Largo Winch. Tom 3 Largo Winch. Tom 3 Largo Winch. Tom 3


Storm #2: Dzieci pustyni. Zielone pandemonium

Storm #2: Dzieci pustyni. Zielone pandemoniumScenariusz: Dick Matena
Rysunki: Don Lawrence
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Maj 2016
Seria: Storm
Tłumaczenie: Krzysztof Janicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: A4
Stron: 104
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 9788392138723


Storm z Rudowłosą przemierzają pustynię. Szukając schronienia przed oślepiającym słońcem docierają do kopalni i podziemnego laboratorium, w którym przeprowadzane są eksperymenty genetyczne. W drugiej opowieści trafiają do gigantycznego lasu, w którym mieszkają ludzie, małpoludy i mutanci. Rzeczywistość przesłania jednak niepokojącą prawdę o Ziemi.

Storm to europejski bestseller łączący space operę i fantasy. Sukces zawdzięcza hiperrealistycznym, przerysowanym ilustracjom Dona Lawrence'a. Prosta historia przygodowa przechodzi w wielowątkową opowieść, zmierzającą się z klasycznymi motywami science fiction.

Storm ukazał się w 14 wersjach językowych. Przed laty drukowały go w Polsce magazyny "CDN", "Komiks" i "Świat Komiksu".

Niniejsza edycja zawiera dwa oryginalne albumy oraz dodatki: plakaty, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Storm #2: Dzieci pustyni. Zielone pandemonium Storm #2: Dzieci pustyni. Zielone pandemonium Storm #2: Dzieci pustyni. Zielone pandemonium
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-