baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Nie będzie BFK w tym roku


Ze względu na brak dofinansowanie tegoroczna edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksu nie odbędzie się.
Na wstępie pragnę podziękować wszystkim osobom, bez których dotychczasowe edycje Bałtyckiego Festiwalu Komiksu by się nie odbyły. Współorganizatorom, osobom wspierającym imprezę z ramienia biblioteki, prelegentom, gościom, sponsorom, wydawcom komiksów oraz uczestnikom.

Chcieliśmy, aby następna BFK była wyjątkowa, już od kilku edycji zbieraliśmy pomysły, pracowaliśmy nad nową formuła. Niestety w ostatnich latach udawało się nam zrealizować jedynie wycinek tego, czym chcielibyśmy, aby była ta impreza. Powód był dość prozaiczny – pieniądze. Mimo tego, że wiele osób poświęca co roku mnóstwo czasu, aby BFK była jak najlepsza, to i tak nie mamy możliwości realizacji wszystkiego bez nakładów finansowych. Transport, wyżywienie i noclegi gości, przygotowanie wystaw czy organizacja atrakcji towarzyszących, to wszystko kosztuje, a pozyskanie środków to niemal praca na cały etat.

W tym roku mimo licznych prób nie dostaliśmy żadnych środków publicznych. O czym ostatecznie dowiedzieliśmy się kilka dni temu. W poprzednich latach udawało się zorganizować BFK chociażby przy wsparciu finansowym i organizacyjnym WiMBP Gdańsk. Środki te i wsparcie wolontariuszy wystarczyło na zorganizowanie imprez dobrych, ale nie wybitnych. Pierwsze edycje BFK stanowiły dla wielu osób wzór, jak powinno się tworzyć festiwale komiksowe.

Chcemy znów zorganizować imprezę na najwyższym poziomie, która będzie wyznaczać pewne standardy i która będzie inspirować inne imprezy. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku BFK się nie odbędzie. Da nam to czas i siły na zorganizowanie środków finansowych, które pozwolą na organizację festiwalu na poziomie zbliżonym do tego, jaki chcielibyśmy. Mamy nadzieję, że spotkamy się w jak najliczniejszym gronie w Trójmieście w 2017 roku!

PS. Zapraszamy w tym roku do Gdańska na zaprzyjaźnioną imprezę GDAK!

Radosław Bolałek, organizator Bałtyckiego Festiwalu Komiksu


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-