Nowe Teksty

Kosmos jest do kitu!
Sławiński o "Invincible #04"
Gert się (nie)zmienia
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #03: Grzeczna dziewczynka"
Batman i chaos
Kleszcz o "Batman Metal #03: Mroczny wczechświat"
Pozdrowienia z Rosji
Kleszcz o "Kapitan Ameryka. Zimowy żołnierz"
Pająk znowu kąsa
Zimiński o "Transmetropolitan. Tom 4"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • MFKiG 30
  • Miejsce: Łódź, Expo Łódź, aleja Politechniki 4
    Od: 2019-09-27
    Do: 2019-09-30

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa ANUBIS Joanny Karpowicz


W sobotę 23 kwietnia o godzinie 17:30 w krakowskiej Galerii Raven (ul. Brzozowa 7) odbędzie się wernisaż wystawy Joanny Karpowicz "ANUBIS". Wystawę będzie można oglądać do 9 maja.
„Bać się śmierci, o szlachetni, jest tym samym co mieć się za mądrego nim nie będąc; gdyż jest to mniemać, że się wie to, czego się nie wie. Nikt nie wie, czy śmierć nie okaże się największym błogosławieństwem dla ludzkiej istoty, a jednak ludzie boją się jej, jak gdyby posiadali niezbitą pewność, że jest największym z nieszczęść” - powiedział Sokrates.

20160423anubis

Joanna Karpowicz rozpoczęła swój malarski cykl z Anubisem w roku 2011. Egipskie bóstwo o głowie szakala, psychopomp o rodowodzie starożytnym pojawia się na płótnach Karpowicz w kontekstach współczesnych. Postać Anubisa nie jest personifikacją śmierci. Jest przewodnikiem dusz, „akuszerem odchodzących”, w ujęciu Jungowskim: „End of Life Doula”, jest tym, który towarzyszy w przejściu pomiędzy jednym światem a drugim.

Pierwsza wystawa poświęcona w całości temu cyklowi pt. „Anubis, mój przyjaciel” miała miejsce w krakowskiej Galerii Łącznik (kuratorka: Ewa Kawecka, 2013 r). Kolejne prace z tej samej serii pokazywane były we wrocławskim Centrum Kultury Zamek, podczas indywidualnej wystawy artystki „I want to believe” (kuratorka: Agnieszka Jamroszczak, 2014 r).

Na wystawie w Galerii Raven, pod kuratelą Zofii Kruk, będą prezentowane najnowsze prace z Anubisem w roli głównej.


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-