reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wiedźma z sąsiedztwa
Słoński o 2. tomie "Hrabstwa Harrow"
Kosmos to za mało
Chmielewski o filmie "Valerian i Miasto Tysiąca Planet"
Nowa z czystą duszą
Chmielewski o 1. tomie "Inspektor Akane Tsunemori"
Albo czytasz komiks, albo oglądasz serial telewizyjny
Gierszewski o 2. tomie "Outcast. Opętanie"
Ostateczny krach idei
Kleszcz o 4. tomie "Uncanny Avengers"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Szlam2 - wystawa komiksów Łukasza Kowalczuka


15 kwietnia o godzinie 19:00 w Miejskim Domu Kultury w Wołominie (ul. Mariańska 7) odbędzie się wernisaż wystawy komiksów Łukasza Kowalczuka "Szlam2". Wystawę będzie można oglądać do 12 maja.
Łukasz Kowalczuk

Urodzony w 1983 roku. Tata czytał mu na dobranoc komiksy z KAW i Orbity, a mama nie miała nic przeciwko (tylko Szninkla zabrali i schowali). Pierwszy samodzielnie przeczytany komiks to Przyjaciele Roda Taylora autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 Kowalczuk złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych. Zrezygnował z Liceum Plastycznego, bo nie chciał “uczyć się z hipisami”. Dziś trochę żałuje, ma problemy z narysowaniem pleców konia i generycznych, uśmiechniętych mieszczan.

Z zawodu projektant graficzny, ale intensywnie pracuje nad tym, żeby komiks stał się jego głównym źródłem dochodu. Inspiracje? Będzie wymieniał dziesiątki nazwisk, ale zacznie od Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego, Jacka Kirby’ego i Roberta Crumba. Od 2011 roku wydał własnym sumptem kilkanaście komiksów, nie tylko swojego autorstwa. W 2015 roku, nakładem Kultury Gniewu, ukazało się Vreckless Vrestlers - rzecz o intergalaktycznym turnieju walk.

Jego historyjki i rysunki pojawiają się cały czas w nowych miejscach na całym świecie. Właśnie te prace (powstałe na przestrzeni kilkunastu miesięcy) są prezentowane w ramach wystawy zatytułowanej SZLAM 2. Większość nie była prezentowana w całości w Polsce. W programie: surfujący wilkołak, odparcie inwazji obcych, post-apokalipsa do sześcianu, wrestling i jaszczury narysowane dla takich antologii oraz zinów jak Maximum Rocknroll, World War 3 Illustrated, Aces Weekly czy 100% Biodegradable.

20160415wolomin

[Ystad za mdkwolomin.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-