DC Rebirth - Aleja Komiksu
reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zagranica

DC Rebirth


Po niespełna pięciu latach od restartu całego uniwersum jako The New 52 DC ponownie zdecydowało się na rewolucję w swoich komiksach.
Nowe uniwersum ma być ściślej powiązane z filmami i serialami opartymi na komiksowych pierwowzorach. Flagowe komiksy będą ukazywać się co dwa tygodnie, a nie co miesiąc, ale ich cena spadnie z 3,99 do 2,99 dolara. Pojawią się też tytuły wydawane co miesiąc. Numeracja zeszytów znów zostanie wyzerowana, ale dwa sztandarowe tytuły: „Action Comics” i „Detective Comics” powrócą do swej oryginalnej, pierwotnej numeracji i zaczną ukazywać się z numerami odpowiednio #957 i #934.

Restart uniwersum zacznie się w maju 2016 roku wraz z komiksem „DC Universe: Rebirth Special” (premiera 25 maja) napisanym przez Geoffa Johnsa, który jest głównym architektem nowego pomysłu na świat komiksów DC. Każdą z serii poprzedzi specjalne wydanie z „Rebirth” w tytule, a w kolejnym miesiącu będą ukazywać się regularne odcinki.

Nowego Batmana napisze Tom King i narysują David Finch i Mikel Janin. King ma wprowadzić wątki terrorystyczne do Gotham City. Nad „Detective Comis” pracować będą James Tynion IV, Eddy Barrows i Alvaro Martinez. Powstanie też „All-Star Batman” autorstwa Scotta Snydera i Johna Romity Jr., który będzie cyklem o największych wrogach Nietoperza.

Za „Action Comics” będą odpowiadać Dan Jurgens, Patrick Zircher, Tyler Kirkham i Stephen Segovia. „Supermana” napiszą Peter J. Tomasi i Patrick Gleason, a narysują Gleason i Doug Mahnke. „Trinity” z Batkiem, Supkiem i Wonder Woman stworzy Francis Manapul. Za samą Wonder Woman ma odpowiadać Greg Rucka.


Terminy premier poszczególnych serii i zeszytów.

[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

kelen -

Proszę poprawić newsa. Nigdzie nie ma mowy o tym, że nowe serie mają być związane ściśle z filmami i serialami.

Ponadto, Rebirth nie jest restartem uniwersum. Jedyne, co jest "zerowane" to numeracja starych serii za wyjątkiem dwóch podanych w treści.