baner

NEWS

- Ukazały się

Szóstka


Portal i magazyn F5 przy współpracy z Totalizatorem Sportowym stworzył "Szóstkę" - magazyn prezentujący różne oblicza polskiego komiksu. Sześciu współczesnych polskich rysowników zostało zaproszonych do stworzenia sześciu historii, w których pojawia się motyw szczęśliwego trafu w grach. Zapraszamy do rozwinięcie newsa po więcej szczegółów dotyczących publikacji.

Szóstka

SzóstkaScenariusz: Maciej Jasiński, Łukasz Kowalczuk, Szymon Kaźmierczak
Rysunki: Łukasz Kowalczuk, Szymon Kaźmierczak, Maria Rostocka, Paweł Garwol, Agata Wawryniuk, Karol Kalinowski
Okładka: Sebastian Skrobol
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2016
Druk: czarno-biały/kolor
Oprawa: miękka
Format: 270 x 215 mm
Stron: 76
Wydawnictwo: Jabulani Sp. z o.o.


Portal i magazyn F5 przy współpracy z Totalizatorem Sportowym, właścicielem marki LOTTO, stworzył 'Szóstkę' – magazyn prezentujący różne oblicza polskiego komiksu. Sześciu znanych polskich rysowników zostało zaproszonych do stworzenia sześciu historii, w których pojawia się motyw szczęśliwego trafu w grach. Każda z opowieści to inny styl, dlatego wszyscy czytelnicy znajdą w nich coś dla siebie – drobiazgowy realizm, delikatne akwarelowo-gwaszowe ilustracje czy odjechaną cartoonowa kreskę.
'Szóstka' to jednak tylko jeden z elementów narracji, która jest związana z promocją sztuki komiksu w Polsce. Efekty wspólnych działań F5 i LOTTO można znaleźć na portalu online (fpiec.pl/feed/lotto), pojawią się one także w przyszłych materiałach promocyjnych.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka Szóstka

Magazyn 'Szóstka' będzie można zdobyć na festiwalach komiksowych (Krakowski Festiwal Komiksu, Komiksowa Warszawa, Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt w Toruniu), a także bezpośrednio od F5.

[Ystad za informacją prasową]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-