baner

NEWS

- Galeria

Marcowe premiery Timofa


Okładki i przykładowe strony z dwóch marcowych premier Fimof Comics: "Tako milczy Zaratustra" Wilda i "Ostatków" Sfara. Komiksy ukażą się w połowie miesiąca.

Tako milczy Zaratustra

Tako milczy ZaratustraScenariusz: Nicolas Wild
Rysunki: Nicolas Wild
Wydanie: I
Data wydania: 15 Marzec 2016
Tytuł oryginału: Ainsi se tut Zarathoustra
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x240 mm
Stron: 224
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-86-6
Komiks nr 187


Wędrując od perskich wzgórz Yazdu po salę rozpraw sądu karnego w Genewie, Nicolas Wild odsłania kulisy popełnionego w 2006 roku zabójstwa Cyrusa Yazdaniego, znaczącej postaci europejskiej i irańskiej kultury zaratustrian. Proces powinien pozwolić nam lepiej zrozumieć tę zagadkową zbrodnię, uwikłaną
w kontekst polityczny.

Zaratustrianizm, monoteistyczna religia zrodzona w Persji przed naszą erą, zainspirował licznych filozofów, a w szczególności Friedricha Nietzschego,
który oddał głos jej prorokowi w traktacie Tako rzecze Zaratustra.

Choć dzieło Nicoalasa Wilda nie pretenduje do miana filozoficznego, z precyzją ukazuje podstawy tej religii i delikatną sytuację jej adeptów. Dalekie od dydaktyzmu Tako milczy Zaratustra okazuje się pełnym humoru prawdziwym thrillerem, który ucieszy zwłaszcza czytelników komiksów o Bliskim
Wschodzie.

Tako milczy Zaratustra jest dziełem fikcjonalnym, inspirowanym rzeczywistymi wydarzeniami - zabójstwem w Paryżu w 2005 r. Kasry Vadarafiego.

Nagroda France Info 2013 za komiks faktograficzny i reportażowy.

W wyniku przypadkowego spotkania w Paryżu Nicolas Wild poznaje Sophię Yazdani, córkę irańskiego aktywisty zaratustrianizmu, zamordowanego w Genewie w 2006 roku. Podczas gdy pierwsza część opowieści zabiera nas do Iranu na uroczystość otwarcia centrum kulturalnego, w drugiej autor pozwala nam na żywo uczestniczyć w procesie zabójcy.

(...) To zabawna i pouczająca podróż, zapierająca dech w piersiach jak film szpiegowski.
Paul Giner, CaseMate

Zabawne, interesujące, bardzo piękne i bardzo subtelne.
France Inter

Gęsta i zapierająca dech w piersiach opowieść, która przywołuje zapomniany fragment historii ludzkości.
Libération

Ten erudycyjny, zabawny, a zarazem poważny i ironiczny album potwierdza talent Wilda, artysty posługującego się prostym i uszczypliwym stylem.
L’Express


[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Tako milczy Zaratustra Tako milczy Zaratustra Tako milczy Zaratustra Tako milczy Zaratustra Tako milczy Zaratustra


Ostatki

OstatkiScenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Wydanie: I
Data wydania: 15 Marzec 2016
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska, Jakub Jankowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 220x240 mm
Stron: 112
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-60-6
Komiks nr 184


Album Ostatki zbiera wszystkie dodatkowe materiały i historie, zamieszczone w zbiorczym wydaniu serii Le Bestiaire amoureux, którą wydaliśmy w albumach Wampir i Aspirine. Wiele z tych historii nigdy nie zostało ukończonych, ale powstawały one konsekwentnie na przestrzeni ostatnich dwóch dekad i doskonale uzupełniają białe plamy w uniwersum Sfara.

Poza ewolucją postaci, historie te doskonale pokazują też ewolucję kreski Sfara.

Wszystko to sprawia, że Wampir jest albumem, który urzeka od pierwszych stron i utrzymuje to odczucie aż do końca. [...] ci, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z komiksami francuskiego artysty, śmiało mogą zacząć od przygód Fernanda.
Jerzy Łanuszewski, Gildia.pl

Wampir to tytuł, którego nie można nie polubić. Znakomici bohaterowie, inteligentne scenariusz i humor oraz urocze rysunki nikogo nie pozostawią obojętnym.
Marcin Kamiński, onet.pl

Zacznijmy od postawienia sprawy jasno: Joann Sfar jest absolutnym, skończonym geniuszem narracji obrazkowej. A Wampir to spiżowy pomnik jego talentu.
Rafał Kołsut, kazet.pl

Trudno być miłośnikiem sztuki komiksowej w Polsce i nie znać dzieł francuskiego scenarzysty i rysownika [...] Joanna Sfara.
Sebastian Chosiński, esensja.stopklatka.pl

Fenomenalnie napisane postaci, efektowne dialogi (ukłony w stronę tłumaczy) i absolutnie niekonwencjonalne rozwiązania zastosowane w Wampirze utwierdzają geniusz Joanna Sfara.
Dominik Szcześniak, ziniol.blogspot.com

Aspirine prezentuje się wybornie. To oryginalne, niepowtarzalne dzieło, nie tylko dla miłośników twórczości Joanna Sfara i starych horrorów, ale również wielbicieli niebanalnych opowieści z wyraźnym morałem. Słowem, uniwersalna miłość w rytmie grozy.
Mirosław Skrzydło, booklips.pl

[...] Sfar tym samym udowadnia, że jednym kadrem potrafi jednocześnie rozbroić nadęty gotycki miti powiedzieć wiele o niezgłębionej naturze (nie)ludzkiej duszy.
Jakub Demiańczuk, Dziennik Gazeta Prawna

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki Ostatki





[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-