Nowe Teksty

Gert się (nie)zmienia
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #03: Grzeczna dziewczynka"
Batman i chaos
Kleszcz o "Batman Metal #03: Mroczny wczechświat"
Pozdrowienia z Rosji
Kleszcz o "Kapitan Ameryka. Zimowy żołnierz"
Pająk znowu kąsa
Zimiński o "Transmetropolitan. Tom 4"
Ponadczasowa siła magii
Pawełek o filmie "Shazam!"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • MFKiG 30
  • Miejsce: Łódź, Expo Łódź, aleja Politechniki 4
    Od: 2019-09-27
    Do: 2019-09-30

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa: Manga - nieujarzmione obrazy


Od wczoraj do 29 stycznia 2016 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu (ul. Kilińskiego 16) można oglądać wystawę "Manga - nieujarzmione obrazy".
Japonia jest fascynującym krajem, który łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością. Jednym z najbardziej znanych elementów japońskiej kultury jest manga. Ten japoński komiks, bo o nim mowa charakteryzuje się rozmaitością stylów i treści, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców – kobiet, mężczyzn, dziewcząt i chłopców. W Kraju Kwitnącej Wiśni czytają ją wszyscy i wszędzie tak, jak gazetę.
Jeśli fascynuje Cię japońska sztuka rysunku lub chciałbyś wzbogacić swoją wiedzę na jej temat, a może rozpoczynasz przygodę ze światem wykreowanym przez azjatyckich mistrzów, spotkaj się z nami w Krainie Mangi, w którą na chwilę przeobrazi się Salonik Literacko-Artystyczny Biblioteki Miejskiej.
Od 7 do 29 stycznia 2016 r. dzięki współpracy z Ambasadą Japonii w Polsce, Wydawnictwem Hanami, Biblioteką UMK w Toruniu oraz prywatnymi kolekcjonerami będzie można zwiedzać wystawę dotyczącą mangi.
Wernisaż odbędzie się 7.01.2016 r. o godz. 1800 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16. Zapraszamy!


Rysunek wykorzystany na plakacie promującym wystawę jest dziełem czytelniczki Biblioteki Miejskiej, mieszkanki Inowrocławia Gabrieli Kużdrzał.


[Ystad za jan-kasprowicz.bmino.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-