reklama baner reklama

Nowe Teksty

Wiedźma z sąsiedztwa
Słoński o 2. tomie "Hrabstwa Harrow"
Kosmos to za mało
Chmielewski o filmie "Valerian i Miasto Tysiąca Planet"
Nowa z czystą duszą
Chmielewski o 1. tomie "Inspektor Akane Tsunemori"
Albo czytasz komiks, albo oglądasz serial telewizyjny
Gierszewski o 2. tomie "Outcast. Opętanie"
Ostateczny krach idei
Kleszcz o 4. tomie "Uncanny Avengers"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa: Manga - nieujarzmione obrazy


Od wczoraj do 29 stycznia 2016 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu (ul. Kilińskiego 16) można oglądać wystawę "Manga - nieujarzmione obrazy".
Japonia jest fascynującym krajem, który łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością. Jednym z najbardziej znanych elementów japońskiej kultury jest manga. Ten japoński komiks, bo o nim mowa charakteryzuje się rozmaitością stylów i treści, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców – kobiet, mężczyzn, dziewcząt i chłopców. W Kraju Kwitnącej Wiśni czytają ją wszyscy i wszędzie tak, jak gazetę.
Jeśli fascynuje Cię japońska sztuka rysunku lub chciałbyś wzbogacić swoją wiedzę na jej temat, a może rozpoczynasz przygodę ze światem wykreowanym przez azjatyckich mistrzów, spotkaj się z nami w Krainie Mangi, w którą na chwilę przeobrazi się Salonik Literacko-Artystyczny Biblioteki Miejskiej.
Od 7 do 29 stycznia 2016 r. dzięki współpracy z Ambasadą Japonii w Polsce, Wydawnictwem Hanami, Biblioteką UMK w Toruniu oraz prywatnymi kolekcjonerami będzie można zwiedzać wystawę dotyczącą mangi.
Wernisaż odbędzie się 7.01.2016 r. o godz. 1800 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16. Zapraszamy!


Rysunek wykorzystany na plakacie promującym wystawę jest dziełem czytelniczki Biblioteki Miejskiej, mieszkanki Inowrocławia Gabrieli Kużdrzał.


[Ystad za jan-kasprowicz.bmino.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-