Nowe Teksty

Wszystko, co dobre...
Zimiński o "Hawkeye #04: Rio Bravo"
Ye ye ye
Zimiński o "Ye"
W rytmie bluesa
Wronka o "Blacksad #04: Piekło, spokój"
Świat zza krat
Słoński o "100 naboi. Tom 3"
Finał (nie)godny rozwinięcia
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #04: Niekończąca się walka"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • Beton 2018
  • Miejsce: Szczecin, Domu Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2
    Od: 2018-11-16
    Do: 2018-11-17

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa: Manga - nieujarzmione obrazy


Od wczoraj do 29 stycznia 2016 w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu (ul. Kilińskiego 16) można oglądać wystawę "Manga - nieujarzmione obrazy".
Japonia jest fascynującym krajem, który łączy w sobie bogatą historię z nowoczesnością. Jednym z najbardziej znanych elementów japońskiej kultury jest manga. Ten japoński komiks, bo o nim mowa charakteryzuje się rozmaitością stylów i treści, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców – kobiet, mężczyzn, dziewcząt i chłopców. W Kraju Kwitnącej Wiśni czytają ją wszyscy i wszędzie tak, jak gazetę.
Jeśli fascynuje Cię japońska sztuka rysunku lub chciałbyś wzbogacić swoją wiedzę na jej temat, a może rozpoczynasz przygodę ze światem wykreowanym przez azjatyckich mistrzów, spotkaj się z nami w Krainie Mangi, w którą na chwilę przeobrazi się Salonik Literacko-Artystyczny Biblioteki Miejskiej.
Od 7 do 29 stycznia 2016 r. dzięki współpracy z Ambasadą Japonii w Polsce, Wydawnictwem Hanami, Biblioteką UMK w Toruniu oraz prywatnymi kolekcjonerami będzie można zwiedzać wystawę dotyczącą mangi.
Wernisaż odbędzie się 7.01.2016 r. o godz. 1800 w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16. Zapraszamy!


Rysunek wykorzystany na plakacie promującym wystawę jest dziełem czytelniczki Biblioteki Miejskiej, mieszkanki Inowrocławia Gabrieli Kużdrzał.


[Ystad za jan-kasprowicz.bmino.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-