Nowe Teksty

Okładka miesiąca: luty 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

Papcio Chmiel na okładce Zwykłego Życia


Na okładce najnowszego - listopadowego - numeru Magazynu Zwykłe Życie (którego tematem jest Kosmos) znalazł się twórca przygód Tytusa, Romka i A'Tomka - Henryk Jerzy Chmielewski. W numerze opowiada on między innymi jak wysłał swoich bohaterów w kosmos. W środku można również znaleźć komiksowy artykuł Szymona Holcmana "Papierowy kosmos".Jesteśmy wyjątkowo na czasie. Do kin wchodzi siódma część Gwiezdnych wojen, a tematem jedenastego numeru „Zwykłego Życia” jest kosmos. Poczytajcie i obejrzyjcie kosmiczne materiały z chorzowskiego planetarium i londyńskiej manufaktury globusów. Podejrzyjcie z nami cyrkowców z cyrku Zalewski. Wiedzieliście, że Polacy próbowali podbić stratosferę na długo przed suką Łajką? I to balonem! Poznajcie rodzinę warszawskich srebrników i dowiedzcie się, co łączy srebro i gry planszowe.
Z okładki spogląda na Was nie kto inny jak Papcio Chmiel. Pozuje Bartkowi Wieczorkowi z własnoręcznie wykonaną podobizną. Opowiedział nam nie tylko o tym, jak wysłał w kosmos Tytusa, Romka i A’Tomka. Ponadto w numerze jak zwykle świetne edytoriale modowe, trochę sportu, komiksu, gotowania. Wiersz i opowiadanie. I to jakie!

Projekt okładki: Olek Modzelewski / olekmo.pl
W numerze: okładkowy materiał z Papciem Chmielem (tekst: Agata Napiórska, zdjęcia: Bartek Wieczorek)
Artykuł "Papierowy kosmos" autorstwa Szymona Holcmana, który pisze m.in. o Kajku i Kokoszu, Thorgalu i Tytusie, Romku i A'Tomku
Opowiadanie Marcelego Szpaka zilustrowane przez Joannę Karpowicz


Numer pojawi się w sklepie internetowym Zwykłego Życia, a od poniedziałku w Empikach i mniejszych księgarniach w całej Polsce (lista miejsc dystrybucji) oraz w Berlinie i Londynie.

[Ystad za Zwykłe Życie FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-