baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie autorskie z Sebastianem Frąckiewiczem


W piątek 11 grudnia o godzinie 18:00 we wrocławskim Book Cloobie w Galerii Dizajn BWA (ul. Świdnicka 2-4) odbędzie się spotkanie autorskie z Sebastianem Frąckiewiczem wokół publikacji "Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce".
Zapraszamy na spotkanie wokół książki Sebastiana Frąckiewicza "Żeby było ładnie". Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce. Rozmowę z autorem oraz artystami Sławkiem Czajkowskim i Wojtkiem Kołaczem poprowadzi Joanna Stembalska.

Żeby było ładnie

Spotkanie autorskie w Book Clubie. Piątek, 11 grudnia 2015, godz. 18:00. Galeria Dizajn BWA Wrocław (ul. Świdnicka 2-4)

Książka Sebastiana Frąckiewicza to pierwszy w Polsce zbiór obszernych rozmów z polskimi twórcami street artu i murali. Moda na street art nie maleje, jednak o samym zjawisku wciąż niewiele wiadomo. Dotychczas temat rozpatrywany był głównie na poziomie wizualnym, w postaci albumów przedstawiających prace artystów.

Żeby było ładnie

Żeby było ładnie Sebastiana Frąckiewicza nie jest to kolejny album, choć nie brakuje w niej kolorowych zdjęć. To publikacja złożona z serii wywiadów przeprowadzonych przez autora z twórcami street, a właściwie - urban artu. Wśród rozmówców znaleźli się artyści reprezentujący różne pokolenia, a także organizatorzy festiwali streetartowych. Umiejętnie sformułowane pytania sprawiają, że dyskusja staje się pasjonującą, wciągającą lekturą oraz ciekawym dyskursem ujmującym zjawisko z krytycznego punktu widzenia. Książka jest pozycją obowiązkową dla każdego zainteresowanego tematyką street artu i sztuki w przestrzeni publicznej, ale również cenną publikacją dla wszystkich, którzy interesują się problematyką przestrzeni publicznej.
Wywiady

W książce znajdują się wywiady z następującymi osobami: Adam Jastrzębski (Ixi Color), Grzegorz Kmita (Patyczak), Mariusz Liber (Twożywo), Peter Fuss, Rafał Roskowiński, Magdalena Drobczyk, Michał Wręga (Sepe), Michał Kubieniec (kurator Katowice Street Art Festival), Teresa Latuszewska-Syrda (prezes Fundacji Urban Forms), Przemysław Blejzyk (Sainer), Michał Linow (Pikaso), Sławek Czajkowski (Zbiok), Wojciech Kołacz (Otecki), Mariusz Waras (M-city).

Spotkanie w Book Clubie w galerii Dizajn poprowadzi Joanna Stembalska, kuratorka Międzynarodowego Biennale OUT OF STH, organizowanego przez BWA Wrocław.

Sebastian Frąckiewicz (1982) jest dziennikarzem kulturalnym i krytykiem komiksowym. W latach 2007-2012 współpracował z czasopismem „Przekrój”, pisał także m.in. dla „Lampy”, „Tygodnika Powszechnego”, Dwutygodnik.com. Obecnie publikuje w tygodniku „Polityka”. Prowadzi również bloga Outline www.komiks.blog.polityka.pl. W 2012 roku opublikował książkę Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce. Stypendysta MKiDN.[Ystad za skarbykultury.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-