Nowe Teksty

Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"
Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

Przybij piątkę komiksowi #2015


Rok temu ruszyliśmy z akcją "Przybij piątkę komiksowi", czyli zabawą w polecenia fajnych komiksów do przeczytania. W tym roku też chcemy zbijać komiksowe piątki! Boże Narodzenie tuż tuż, więc i okazja idealna, żeby polecić pięć komiksów godnych uwagi i wskazać pięć osób, żeby podały dalej.
Zasady są proste. Podajemy pięć tytułów komiksów i wskazujemy pięć osób, które mają zrobić to samo. Wskazujemy komiksy wydane między listopadem 2014 roku a listopadem 2015 roku. Jest duża szansa, że łatwo będzie je kupić. To też okrągły rok od poprzedniej edycji. Podajemy dwa zdania uzasadnienia wyboru. Róbcie to na swoich stronach www, FB, TT itd., tagując #przybij5komiksowi. Dzięki tagom będzie można zebrać typy i zrobić zestawienie najczęściej polecanych.

Moja piątka:

"Polina" - Absolutnie genialnie narysowana i napisana historia tancerki, która z dziewczynki staje się kobietą, a z uczennicy baleriną. Uwaga: może być tak, że ten album podejdzie bardziej obeznanym z komiksem.
Polina

"Parker. Zdobycz" - Komiksowa adaptacja prozy Richarda Starka o bezwzględnym, ale pociągającym swym mrokiem płatnym zabójcy. Ten tom można czytać niezależnie, a jego fabuła mogłaby posłużyć za scenariusz kolejnej odsłony "Ryzykownej gry" czy "Włoskiej roboty". Zwłaszcza dla lubiących kryminały noir.
Parker

"Kot rabina. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" - Dziecko zmienia wszystko nie tylko w życiu ludzi. Także kotów. Zwłaszcza tych gadających i obeznanych z torą. Świetna rzecz o miłości i zazdrości oraz konsekwencjach podejmowanych decyzji. A do tego sceneria gorącego Tangeru. Dla każdego, kto lubi filozofię.
Kot rabina

"Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tam" - Prosta i pięknie narysowana opowieść o przyjaźni i zmianach, do których trzeba się przystosować i które trzeba zaakceptować. Dla nieco starszych maluszków, choć dorośli docenią nie tylko kunszt graficzny albumu.
Lisek i Dzik

"Zrozumieć komiks" - Komiks o komiksie. Dość przystępny, choć nieco przydługi traktat o komiksie, bez lektury którego nie powinno się zaczynać krytykować komiksów, np. za wybór stylistyki. Zmienia perspektywę. Skutecznie. Nie tylko dla teoretyków.
Zrozumieć komiks

Nominuję Macieja Gierszewskiego z "Są komiksy dla dzieci", Filipa Bąka, Sławomira Zajączkowskiego, Przemka Truścińskiego i Wojtka Szota z Wydawnictwa Komiksowego.

#przybij5komiksowi

Podobnie jak rok temu akcję odpalamy wspólnie, całą ekipą Alei Komiksu. Pięć!

Łukasz Chmielewski
redaktor naczelny
AlejaKomiksu.comKomentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-