baner

NEWS

- Ukazały się

Egmont w grudniu


Do sprzedaży trafił pokaźny pakiet Egmontu, tym razem składający w 100% z komiksu zagranicznego. Głównie superhero, ale ukazał się też kolejny tom "Baśni", "Fantasy Komiks" oraz "Coutoo" Andreasa.

Baśnie #15: Róża Czerwona

Baśnie #15: Róża CzerwonaScenariusz: Bill Willingham, Mark Buckingham
Rysunki: Christina Anna Zullo, Joao Ruas, Inaki Miranda, J.H. Williams, III, Dave Johnson, Adam Hughes, Bill Willingham, Mark Buckingham, Kathryn McElroy
Tusz: Christina Anna Zullo, Joao Ruas, Inaki Miranda, J.H. Williams, III, Dave Johnson, Adam Hughes, Bill Willingham, Mark Buckingham, Andrew Pepoy, Steve Leialoha, Dan Green, Kathryn McElroy
Kolor: Joao Ruas, Dave Johnson, Adam Hughes, Mark Buckingham, Eva De La Cruz, Lee Loughridge, Dave Stewart, Kathryn McElroy, Christina Anna Zullo
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Baśnie
Tytuł oryginału: Fables Vol. 15: Rose Red
Rok wydania oryginału: 2011
Wydawca oryginału: Vertigo
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor, offset
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 256
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116054


W czasie gdy wolni Baśniowcy ze świata doczesnego desperacko starają się schować przed Panem Mrocznym, Róża Czerwona - zarządczyni Farmy - odkrywa swoją bajkową przeszłość, otrząsa się z depresji i zaczyna działać. Przemiana ta nie mogła nadejść w lepszym momencie - coraz więcej części Nowego Jorku ulega złowrogiej mocy Pana Mrocznego, a szanse zadania mu dotkliwych strat maleją z godziny na godzinę. Na szczęście niedobitki z Baśniogrodu mają po swojej stronie najpotężniejszą wiedźmę tego świata - i może okazać się, że jest ona jedyną istotą bardziej bezwzględną od samego Pana Mrocznego.

Seria Baśnie cieszy się ogromną popularnością i gromadzi kolejne Nagrody Eisnera.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Baśnie #15: Róża Czerwona Baśnie #15: Róża Czerwona Baśnie #15: Róża Czerwona


Batman. Rok pierwszy

Batman. Rok pierwszyScenariusz: Frank Miller
Rysunki: David Mazzucchelli
Kolor: Richmond Lewis
Wydanie: II
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Batman, DC Deluxe
Tytuł oryginału: Batman: Year One
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 180x275 mm
Stron: 144
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Klasyczny komiks, w którym Frank Miller (Sin City, 300) opowiada o pierwszym roku działań Batmana. Oto miasto Gotham, gdzie z dnia na dzień pojawia się samotny zamaskowany bohater.

Opowieść, która inspirowała obie kinowe wersje Mrocznego Rycerza – Tima Burtona i Christophera Nolana.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Batman. Rok pierwszy Batman. Rok pierwszy Batman. Rok pierwszy


Coutoo

CoutooScenariusz: Andreas
Rysunki: Andreas
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Plansze Europy
Tytuł oryginału: Coutoo
Rok wydania oryginału: 1989
Wydawca oryginału: Delcourt
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 46
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Przed kilkoma laty Nowy Jork był terroryzowany przez seryjnego mordercę zabijającego ofiary dwoma ciosami noża. Świadkowie opisywali go jako potężnego człowieka w dziwnej białej koszuli i z monoklem w oku. Prowadzącemu sprawę porucznikowi Carlowi Krafftowi udało się dopaść zbrodniarza i go zabić. Nigdy nie poznał jego prawdziwej tożsamości, dowiedział się tylko, że morderca nazywał sam siebie mianem Coutoo. Obecnie detektyw Joe Krafft, syn Carla, szuka kolejnego nożownika w białej koszuli i z monoklem w oku. Młody policjant jest przekonany, że Coutoo powrócił...

Coutoo Andreasa jest uważany przez francuskich czytelników za komiks kultowy, gdyż posiada wiele warstw znaczeniowych, które odkrywa się podczas kolejnych lektur albumu. Ta mroczna opowieść kryminalna z wątkiem fantastycznym rozgrywa się na kilku płaszczyznach czasowych, a tajemnica nowojorskich morderstw okazuje się sięgać czasów drugiej wojny światowej. Autor tworzy skomplikowaną intrygę, której wyjaśnienie tylko na pierwszy rzut oka wydaje się jednoznaczne...

Urodzony w 1951 roku w Niemczech Andreas (właściwie Andreas Martens) od wielu lat tworzy we Francji. Posiada status twórcy wybitnego i niepowtarzalnego. Polscy czytelnicy znają go z takich dzieł, jak: Cromwell Stone, Arq, Rork czy Cyrrus - Mil.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Coutoo Coutoo Coutoo


Fantasy Komiks #25

Fantasy Komiks #25Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Fantasy Komiks
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Redaktor naczelny: Artur Szrejter
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 96
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


W 25. tomie "Fantasy Komiks" przestawiamy kolejne części dwóch od dawna oczekiwanych serii: Rozbitkowie z Ythaq, tom 11 i Zmierzch bogów, tom 8.

Rozbitkowie z Ythaq po długim pobycie w dziczy chcą się nacieszyć urokami cywilizacji. Nic z tego - zostają wplątani w gigantyczną aferę polityczną, która może doprowadzić do rozpadu Federacji Galaktycznej. Na szczęście bohaterowie mają sprzymierzeńców, którzy ukrywają ich na odległej i bardzo spokojnej planecie. Kłopot w tym, że spośród byłych rozbitków tylko poeta Narvart lubi spokój. Inni się nudzą: Krurgor tęskni za kasynami, Granit za przygodami, zaś Kalista za luksusem. A że byłych rozbitków poszukuje pół kosmosu, przygody i niebezpieczeństwa mają zagwarantowane.

W uniwersum Zmierzchu bogów jest już po bitwie Ragnarök. Poległa w niej większość bogów i sił dobra, ale to nie koniec nieszczęść Dziewięciu Światów. Wojska chaosu, nadchodzące wraz ze straszliwą zimą, wkraczają do krainy ludzi. Czarownica Yngvilda stara się nie dopuścić, by stwory zła zawładnęły magicznym mieczem Siegfrieda, a bizantyjski centurion Fokas wyrusza z oddziałami do walki przeciw nieumarłym bestiom. Tymczasem w świecie nadziemnym resztki elfów chronią ostatnich potomków z krwi Odyna - dwójkę dzieci, którym przeznaczone jest stanąć w przyszłości do walki z demonicznymi Posłańcami Zimy. Wszystko to obserwuje Odyn, który wprawdzie zginął, ale zawarł z boginią śmierci układ, że uda się do jej królestwa dopiero wtedy, kiedy minie zagrożenie.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Fantasy Komiks #25 Fantasy Komiks #25 Fantasy Komiks #25 Fantasy Komiks #25 Fantasy Komiks #25 Fantasy Komiks #25


Nemo. Rzeka duchów

Nemo. Rzeka duchówScenariusz: Alan Moore
Rysunki: Kevin O'Neill
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Nemo, Mistrzowie Komiksu
Tytuł oryginału: Nemo: River of Ghosts
Rok wydania oryginału: 2015
Wydawca oryginału: Top Shelf
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 56
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110328


Jest rok 1975. Osiemdziesięcioletnia Janni Nemo, coraz bardziej odczuwająca brzemię lat, wyrusza Nautilusem na swoją ostatnią wyprawę w górę Amazonki, by raz jeszcze zmierzyć się z dawnym wrogiem. Czy jednak ów cień z przeszłości istnieje naprawdę, czy to tylko jeden z towarzyszących jej duchów?

Nemo - Rzeka duchów zamyka trylogię o przygodach córki Kapitana Nemo, Janni. Kobiety, która mimo wieku nadal pozostaje niezwykle groźną, najniebezpieczniejszą babcią świata!

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Nemo. Rzeka duchów Nemo. Rzeka duchów Nemo. Rzeka duchów


Nowa granica

Nowa granicaScenariusz: Darwyn Cooke
Rysunki: Darwyn Cooke
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: DC Deluxe
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 180x275 mm
Stron: 520
Cena: 149,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110724


Początki najważniejszych superbohaterów DC (Supermana, Batmana, Wonder Woman) sięgają czasów II wojny światowej.

Darwyn Cooke, jeden z najlepszych współczesnych twórców komiksowych, na nowo opowiada o czasach zimnej wojny, początkach wielu herosów, ich pierwszych spotkaniach i wspólnych akcjach.

Album obsypany wszelkimi branżowymi nagrodami.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Nowa granica Nowa granica Nowa granica


Sisters #02: Będzie zabawa

Sisters #02: Będzie zabawaScenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: William
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Sisters
Tytuł oryginału: LES SISTERS Tome 2: A la mode de chez nous
Rok wydania oryginału: 2008
Wydawca oryginału: Bamboo
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Drugi tom pełnej gagów serii familijnej o perypetiach dwóch sióstr, nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine. Choć dziewczynki kochają się na zabój, ciągle rywalizują. Kiedy jednej na czymś bardzo zależy, potrafi nawet wykorzystać drugą, byle tylko osiągnąć cel. Jednak zaraz potem zgodnie współpracują, stawiając czoło rodzicom albo kłopotom. Trudno być na co dzień wspaniałą siostrą, jeśli „ta druga” ciągle cię wkurza. A gdy jeszcze dochodzą sprawy miłosne i marzenia o wspaniałym dorosłym życiu, okazuje się, że codzienność dziewczynek wcale nie jest usłana różami...

Jednostronicowe historie o dwóch siostrach są tworzone przez scenarzystę Christophe’'a Cazenove’'a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’'ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Sisters #02: Będzie zabawa Sisters #02: Będzie zabawa Sisters #02: Będzie zabawa


Superior Spider-Man #02: Mój własny najgorszy wróg

Superior Spider-Man #02: Mój własny najgorszy wrógScenariusz: Dan Slott
Rysunki: Humberto Ramos, Giuseppe Camuncoli
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Superior Spider-Man, Marvel Now
Tłumaczenie: Piotr Cholewa
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x235 mm
Stron: 120
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Peter Parker, jakiego znaliśmy od lat, nie żyje. Jego miejsce zajął jego odwieczny wróg Dr Octopus. Przejął ciało Petera i obowiązki Spider-Mana. I obiecał zarówno sobie, jak i umierającemu superbohaterowi, że stanie się dobry. Ba, że stanie się lepszy niż dawny Spider-Man, a Nowy Jork pod jego opieką będzie bezpieczniejszy niż kiedykolwiek. I oczywiście już na początku swej kariery superherosa trafia na Złowieszczą Szóstkę - grupę superzłoczyńców, do której sam kiedyś należał...

Twórcami tej historii, w której Spider-Man rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w życiu, są scenarzysta Dan Slott (Amazing Spider-Man, She-Hulk) i rysownicy Ryan Stegman (Scarlet Spider, Inhuman) i Giuseppe Camuncoli (Amazing Spider-Man, Dark Wolverine).

[opis wydawcy]

Superman. Wyzwolony

Superman. WyzwolonyScenariusz: Scott Snyder
Rysunki: Jim Lee
Tusz: Scott Williams
Kolor: Alex Sinclair
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Nowe DC Comics
Tytuł oryginału: Superman Unchained
Wydawca oryginału: DC Comics
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 268
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont


Największy scenarzysta komiksowy - Scott Snyder, największy rysownik komiksowy - Jim Lee oraz największy komiksowy superbohater - Superman w końcu w jednej opowieści!

Kiedy z nieba zaczynają spadać satelity, wszyscy zastanawiają się, kto powstrzymał ostatniego z nich przed upadkiem. Lex Luthor, Lois Lane, Batman, Wonder Woman, ekoterroryści, armia Stanów Zjednoczonych oraz tajemnicza postać, która dzięki swym mocom może równać się z Supermanem - oni wszyscy pojawią się w tej pełnej rozmachu historii.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Superman. Wyzwolony Superman. Wyzwolony Superman. Wyzwolony


Wiedźmin. Dzieci lisicy

Wiedźmin. Dzieci lisicyScenariusz: Paul Tobin
Rysunki: Joe Querio
Kolor: Carlos Badilla
Okładka: Joe Querio
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Wiedźmin
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Karolina Stachyra
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 136
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Oparty na motywach powieści Sezon burz Andrzeja Sapkowskiego komiks Dzieci lisicy podejmuje wątki z albumu Dom ze szkła wydanego w 2014 roku. Geralt znajduje się na pokładzie statku głupców, renegatów i bandytów. Na wiedźmina i jego współpasażerów czyhają liczne niebezpieczeństwa – nie tylko rozszalałe sztormy, ale także nadzwyczaj groźny zwierzęcy demon. Autorem scenariusza komiksu jest Paul Tobin, laureat Nagrody Eisnera.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Wiedźmin. Dzieci lisicy Wiedźmin. Dzieci lisicy Wiedźmin. Dzieci lisicy


Wonder Woman #04: Wojna

Wonder Woman #04: WojnaScenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Cliff Chiang, Tony Akins
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Wonder Woman, Nowe DC Comics
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 144
Cena: 75,00 zł
Wydawnictwo: Egmont


Ojciec Wonder Woman, Zeus, zniknął. Jej rodzina - ciotki, wujkowie, bracia i siostry, bogowie i półbogowie - tworzy panteon najpotężniejszych istot we wszechświecie. Chcąc przejąć tron Zeusa, zniszczą każdego, kto stanie im na drodze - włącznie z małoletnim synem Zeusa, który być może posiada moc, by wywołać apokalipsę. Kiedy Wonder Woman, wraz z kilkoma pozostałymi przy niej przyjaciółmi, stara się ocalić życie swego najmłodszego brata, najstarszy z braci postanawia upomnieć się o tron. Znany jako Pierworodny, całą wieczność spędził na wygnaniu, a jego moc i złość narastały z każdym tysiącleciem. Teraz jest gotów spalić całą Ziemię i Olimp, nawet jeśli będzie to oznaczało, że będzie królował nad popiołami.

Wonder Woman jest jedną z najwyżej ocenianych serii przez przedstawicieli branży komiksowej!

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Wonder Woman #04: Wojna Wonder Woman #04: Wojna Wonder Woman #04: Wojna


Szklane Miecze #03: Tigran

Szklane Miecze #03: TigranScenariusz: Sylviane Corgiat
Rysunki: Laura Zuccheri
Kolor: Laura Zuccheri
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2015
Seria: Szklane Miecze
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 48
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110083


Trzecia część historii fantasy o wojowniczce Yamie, która - szukając zemsty - może się mimowolnie przyczynić do ocalenia świata.

Posiadająca cudowny szklany miecz Yama i jej opiekun Miklos wpadają w tarapaty w mieście Karelane. Odnajdują tam wodza najemników Orlanda, który zabił ojca Yamy i uprowadził jej matkę. Tyle że Orland jest wszechwładnym generałem, więc dokonanie na nim zemsty jest bardzo trudne...

W opowieści pojawiają się nowi bohaterowie - posiadacze drugiego szklanego miecza, okazuje się bowiem, że z nieba spadło aż kilka sztuk tej magicznej broni. Czy prawdą jest przepowiednia, że miecze mogą ocalić ludzkość przed zbliżającą się katastrofą całego świata?

Szklane miecze są tetralogią stworzoną przez duet autorek: piszącą opowieści fantastyczne, historyczne i przygodowe francuską scenarzystkę Sylviane Corgiat oraz włoską rysowniczkę Laurę Zuccheri.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Szklane Miecze #03: Tigran Szklane Miecze #03: Tigran Szklane Miecze #03: Tigran
Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-