reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

banerOPIS

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty tworzenia zinów komiksowych w Lublinie


Od dzisiaj w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” (ul. Judyma 2a, Lublin) w każdy wtorek listopada o godzinie 17:00 odbywać się będą warsztaty tworzenia zinów komiksowych prowadzone przez Macieja Pałkę. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci i młodzieży.
Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na warsztaty tworzenia zinów komiksowych.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak rysować komiksy i zapoznają się z wieloma przykładami urozmaicenia publikacji tworzonych w myśl zasady „zrób to sam”. Tematem historii komiksowych będą mieszkańcy i dzielnica Węglin, jej historia, miejsca i legendy. Efektem warsztatów będzie wyprodukowanie autorskich zinów, które będą potem prezentowane w Kiosku ze sztuką.

Maciej Pałka – rocznik ’80. Artysta wizualny, ilustrator, twórca gier komputerowych i powieści graficznych. Animator kultury komiksowej. Ma na koncie kilkanaście pełnometrażowych albumów komiksowych i ponad setkę publikacji. Brał udział w międzynarodowych projektach komiksowych: „Citystories” (Ukraina) i „W sąsiednich kadrach” (Czechy) oraz wystawach komiksu polskiego (między innymi: Tokio, Budapeszt, Moskwa, Tel Aviv, Ateny). Prowadzi pracownię komiksu w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”. W ramach pracowni wydaje serię komiksów historycznych „Lublin w powieści graficznej” oraz prowadzi warsztaty z młodzieżą szkolną poświęcone tematyce wolnego słowa i niezależnego ruchu wydawniczego w okresie PRL-u.

Kiosk lubelski

Od września do grudnia Kiosk ze sztuką stanie się miejscem współuczestnictwa i współdziałania lubelskich artystów i mieszkańców Węglina, którzy wspólnie będą odkrywać dzielnicę, dzięki technikom i metodom pracy, jakie zaoferują im nowi goście Kiosku. Kiosk stanie się warsztatem pracy artystów lubelskich i swoistym laboratorium społeczno-kulturalnym, gdzie artysta staje się słuchaczem, badaczem dzielnicy i jej mieszkańców, a mieszkańcy Węglina stają się inspiratorami do nowych działań artystycznych i kreatorami otaczającej ich rzeczywistości. Kuratorka – Agata Will.


Terminy warsztatów:
03/11/2015, godz. 17:00
10/11/2015, godz. 17:00
17/11/2015, godz. 17:00
24/11/2015, godz. 17:00

[Ystad za ddkweglin.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-