baner

NEWS

- Ukazały się

Nowości komiksowe: Egmont


Podczas minionego MFKiG ukazało się kilkadziesiąt komiksów. Listę premier zaczynamy od Egmontu. Oprócz wielu kontynuacji, pojawiła się nowa seria pt. "Sisters #01: Podobieństwo rodzinne", monografia Grzegorz Rosińskiego, a także kilka polskich albumów dla dzieci.

All New X-Men #02: Tu zostajemy

All New X-Men #02: Tu zostajemyScenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Stuart Immonen
Tusz: Wade von Grawbadger
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: All New X-Men, Marvel Now
Tłumaczenie: Kamil Śmiałkowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x235 mm
Stron: 128
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110571


Drugi tom serii All-New X-Men, w której pięcioro nastolatków z oryginalnego składu X-Men trafia do przyszłości i musi zmierzyć się ze swoimi dorosłymi wersjami i zupełnie nową rzeczywistością. Po początkowym szoku postanawiają zostać i spróbować tak pokierować wydarzeniami, by wizja świata, którą przekazał im ich mentor, profesor Xavier, mogła się ziścić.

Scenarzysta Brian Michael Bendis (Avengers, Tajna Inwazja, Ultimate Spider-Man) i rysownik Stuart Immonen (Ultimate Spider-Man, New Avengers) stworzyli wspólnie jeden z najciekawszych superbohaterskich komiksów ostatnich lat, w którym nostalgia splata się z szybką akcją, ciekawą intrygą i sporą porcją humoru.

[opis wydawcy]

Blueberry #5: Łamany nos. Plemię widmo. Długi marsz

Blueberry #5: Łamany nos. Plemię widmo. Długi marszScenariusz: Jean-Michele Charlier, Jean Giraud
Rysunki: Jean Giraud
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Blueberry, Plansze Europy
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 290 mm
Stron: 152
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110298


Piąty album zbiorczy bestsellerowej serii o przygodach porucznika Blueberry’ego, jednego z najsłynniejszych komiksowych bohaterów Dzikiego Zachodu.

Tom zawiera trzy epizody, tworzące jedną opowieść:

Złamany Nos

Długi marsz

Plemię widmo

Po przedstawionym w poprzednim albumie zamachu na prezydenta USA zdegradowany porucznik Blueberry musi uciekać w kierunku Meksyku. Ściga go wojsko, gdyż przez wszystkich jest uważany za prowodyra ataku na głowę państwa. Blueberry dociera na tereny zamieszkane przez Apaczów, którzy od kilku lat żyją w pokoju z amerykańskimi osadnikami. Ale ta sytuacja musi się zmienić, gdyż biali odkrywają bogate złoża srebra w górach Indian. Aby zawładnąć srebrem, związani z rządem USA aferzyści chcą wywołać wojnę z Apaczami, po czym siłą przenieść ich do rezerwatu. Po czyjej stronie stanie były oficer armii Stanów Zjednoczonych?

Autorami cyklu o bohaterskim poruczniku są dwaj nieżyjący już klasycy komiksu frankofońskiego: scenarzysta Jean-Michel Charlier oraz rysownik i scenarzysta Jean Giraud, znany także jako Moebius (Garaż hermetyczny, Człowiek z Ciguri, Arzach, Świat Edeny).

[opis wydawcy]

Batman. Narodziny demona

Batman. Narodziny demonaScenariusz: Mike W. Barr
Rysunki: Jerry Bingham
Okładka: Norm Breyfogle
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Batman, DC Deluxe
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 180x275 mm
Stron: 296
Cena: 99,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110977


Batman -– Narodziny Demona to pełne wydanie słynnej trylogii Demona z lat 80. i 90. XX wielu. Po latach ten album został uznany za prequel równie wybitnej historii Granta Morrisona Batman i Syn. To tu zaczyna się historia Damiana Wayne’'a, który stał się ważną postacią w komiksach o Batmanie. Przede wszystkim jednak to opowieść o Ra'sie Al-Ghulu –- Głowie Demona. Odwiecznym przeciwniku Batmana (i dziadku Damiana). Przez ponad pięćset lat Ra’s Al-Ghul budował swoje zbrodnicze imperium. Teraz, u kresu długiego życia, rozgląda się za męskim sukcesorem. Kiedy Batman ulega urokowi jego pięknej córki Talii, Al-Ghul niespodziewanie pozyskuje w nim sojusznika. Czy zakochany Batman zaniecha wszelkich prób pokonania odwiecznego wroga. Czy dopuści do tego, by Ra’s zawładnął całym światem?

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Batman. Narodziny demona Batman. Narodziny demona Batman. Narodziny demona


Konungowie #02: Wojwnicy nicości

Konungowie #02: Wojwnicy nicościScenariusz: Sylvain Runberg
Rysunki: Juzhen
Kolor: Juzhen
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Konungowie
Tytuł oryginału: Konungar
Wydawca oryginału: Glenat
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 46
Cena: 29,99 zł
Wydawnictwo: Egmont


Drugi tom opowieści fantasy rozgrywającej się w pełnym potworów i czarów uniwersum wzorowanym na świecie średniowiecznych wikingów.

Po zawarciu pokoju między konungiem Rildrigiem a jego bratem Sigvaldem wydaje się, że dobiegła kresu wojna domowa w położonym na dalekiej północy państwie Alstavik. Siły sprzymierzeńców szykują się do walki z hordami centaurów oraz flotą celtyckiego ludu Mog Ruith. Równocześnie Hilmar, nadworny czarownik Rildriga, szykuje armię bezlitosnych berserków, którzy mają wspomóc obrońców Alstaviku. Czy jednak Hilmar naprawdę działa dla dobra państwa? Czy między królewskimi braćmi rzeczywiście zapanowała szczera zgoda? I czy centaury są tak krwawymi potworami, jak twierdzą krążące o nich opowieści? Nad Alstavikiem gromadzą się ciemne chmury, a istnieje niewielu ludzi, którzy będą potrafili przeciwstawić się niebezpieczeństwom zagrażającym królestwu Północy.

Opowieść napisał belgijski scenarzysta Sylvain Runberg, współtwórca kilkudziesięciu serii SF, fantasy, historycznych, kryminalnych i innych. Rysunki są dziełem chińskiego grafika Juzhena, który wcześniej ilustrował kilka cykli dla wydawców amerykańskich.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Konungowie #02: Wojwnicy nicości Konungowie #02: Wojwnicy nicości Konungowie #02: Wojwnicy nicości


Lil i Put #02: Chodu!!!

Lil i Put #02: Chodu!!!Scenariusz: Maciej Kur
Rysunki: Piotr Bednarczyk
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Lil i Put, Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110908


Pełna przygód, magii i humoru opowieść dla odbiorcy w każdym wieku.

Drugi tom serii, która powstała jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w pierwszej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Ciągle głodne i chodzące bez grosza przy duszy, za to sprytne i bardzo pomysłowe małoludy Lil i Put kontynuują włóczęgę po niebezpiecznym świecie pełnym zombiaków, duchów, trolli, nimf, wampirów, utopców i innych strasznych stworów. W tym albumie małoludy znajdą się na wesołym cmentarzu, nie będą mogły przejść przez wiszący most, zajmą się zyskownym łapaniem gryzoni dla pewnego alchemika, pomogą czarodziejce Miksji Iskier kupić zegar od wróżek, z kiepskim skutkiem zaopiekują się mroczną nastolatką i spędzą niezapomnianą noc na leśnej polanie.

Czytelniku, nie próbuj powtarzać numerów wycinanych innym bohaterom przez Lila i Puta!

Scenariusz komiksu napisał Maciej Kur, absolwent warszawskiej ASP, współautor seriali animowanych i filmów dokumentalnych. Rysunki są dziełem innego absolwenta warszawskiej ASP –- ilustratora, malarza i twórcy murali Piotra Bednarczyka.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Lil i Put #02: Chodu!!! Lil i Put #02: Chodu!!! Lil i Put #02: Chodu!!!


Luthor

LuthorScenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Lee Bermejo
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Obrazy Grozy
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170x260 mm
Stron: 144
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110953


Lex Luthor należy do najbardziej znanych czarnych charakterów kultury popularnej. Scenarzysta Brian Azzarello zadał sobie pytanie, czy motywacje tej postaci nie wykraczają poza czyste pragnienie czynienia zła, czy Luthor naprawdę działa wyłącznie na szkodę ludzkości. Ukazując świat oczami superłotra, autorzy Luthora (znani z albumu Joker wydanego w 2011 roku w kolekcji Obrazy Grozy) dokonują próby dekonstrukcji mitu o Supermanie.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Luthor Luthor Luthor


Malutki Lisek i Wielki Dzik

Malutki Lisek i Wielki DzikScenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110922


Pięknie namalowana opowieść dla młodszych dzieci o sile przyjaźni.

Malutki Lisek żyje samotnie Tutaj –- pod jabłonką na odległych wzgórzach. Jest szczęśliwym zwierzątkiem, które zajmuje się tylko sobą i swoimi lisimi sprawami. Jednak pewnego dnia pojawia się Wielki Dzik. Lisek jeszcze nie wie, że wraz z przybyszem nadszedł czas zmian, przygód i wędrówki do krainy Tam. Czy Malutki Lisek jest gotowy na to wszystko? I czy jest gotowy na niespodziewaną przyjaźń z nieznajomym?

Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do komiksów Wykolejeniec (scen. Grzegorz Janusz) i Tej nocy dzika paprotka (scen. Marzena Sowa).

Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Malutki Lisek i Wielki Dzik Malutki Lisek i Wielki Dzik Malutki Lisek i Wielki Dzik


Niezła draka, Drapak! Puść to jeszcze raz

Niezła draka, Drapak! Puść to jeszcze razScenariusz: Bartosz Sztybor
Rysunki: Tomasz Kaczkowski
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Konkurs im. Janusza Christy
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110915


Przygodowa opowieść dla dzieci narysowana w nowoczesnym stylu cartoonowym.

Za dnia Kornel jest zwyczajnym właścicielem antykwariatu, prowadzi spokojny tryb życia. Jednak gdy zapada zmrok, zakłada superbohaterski kostium! W tym wcieleniu znany jest pod pseudonimem Drapak. Nocami walczy ze złoczyńcami atakującymi Miasto Nasze. Po pokonaniu gigantycznego robota musi się zmierzyć z tajemniczym przeciwnikiem, który do swoich niecnych celów wykorzystuje muzykę. Wszyscy mieszkańcy Miasta Naszego zostali zahipnotyzowani i nie mogą przestać tańczyć ani śpiewać. Jedynie Drapak jest w stanie coś zdziałać. Czeka go trudna przeprawa ze sprytnym wrogiem.

Scenariusz komiksu napisał warszawski autor ukrywający się pod pseudonimem Sztybor, a rysunki są dziełem łodzianina Tomasza Kaczkowskiego, członka zimnofalowego zespołu „Wieże Fabryk”.

Album powstał jako rozwinięcie krótkiej historii nagrodzonej w drugiej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Niezła draka, Drapak! Puść to jeszcze raz Niezła draka, Drapak! Puść to jeszcze raz Niezła draka, Drapak! Puść to jeszcze raz


Sisters #01: Podobieństwo rodzinne

Sisters #01: Podobieństwo rodzinneScenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: William
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Tytuł oryginału: LES SISTERS Tome 1 : Un air de famille
Rok wydania oryginału: 2008
Wydawca oryginału: Bamboo
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 215x290 mm
Stron: 48
Cena: 24,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110250


Pierwszy tom humorystycznej serii o codziennych radościach i troskach dwóch sióstr z małego francuskiego miasta.

Nastoletnia Wendy i młodsza o kilka lat Marine są typowymi siostrzyczkami –- na co dzień dokuczają jedna drugiej, ale tak naprawdę żyć bez siebie nie mogą. Wendy ma już chłopaka i prowadzi pamiętnik, a Marine zazdrości jej randek, imprez i za wszelką cenę chce przeczytać romantyczne wspomnienia siostry. Wendy używa kosmetyków, a Marine marzy o tym, by być dorosłą i móc się malować. Bywają jednak przypadki, że to właśnie młodsza z nich okazuje się mądrzejsza i sprytniejsza od starszej. A zabiegani rodzice często nie mogą sobie dać rady z szalonymi córkami. Wszystkie niesnaski między dziewczynami idą na bok, kiedy którąś z nich spotyka coś przykrego –- wtedy okazuje się, że kochają się prawdziwą siostrzaną miłością.

Jednostronicowe historyjki są tworzone przez dwóch Francuzów –- scenarzystę Christophe'’a Cazenove’'a (autora tekstów do niemal 40 serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz scenarzystę i rysownika Williama Maury’'ego, który oprócz Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz do kilku innych cykli. Cykl Sisters zbiera bardzo przychylne recenzje frankofońskich krytyków i czytelników.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Sisters #01: Podobieństwo rodzinne Sisters #01: Podobieństwo rodzinne Sisters #01: Podobieństwo rodzinne


Star Wars Legendy #03: Czystka

Star Wars Legendy #03: CzystkaScenariusz: Tom Veitch
Rysunki: Cam Kennedy
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Seria: Star Wars Legendy
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 120
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328110649


W tomie Czystka zebrano cztery komiksowe historie, rozgrywające się w nadzwyczaj ciekawym okresie w dziejach galaktyki, wkrótce po wydarzeniach ukazanych w filmie Zemsta Sithów. We wszystkich występuje Darth Vader, który, wierny swojemu nowemu sithańskiemu mistrzowi, ściga niedobitki Jedi, ocalałe po rozkazie 66. Umacnia przy tym władzę nowo powstałego Imperium Galaktycznego i stara się wykorzenić pamięć o zakonie Jedi wśród ludów, które teraz mają się pokłonić Imperatorowi.

W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Star Wars Legendy #03: Czystka Star Wars Legendy #03: Czystka Star Wars Legendy #03: Czystka


Monografia. Grzegorz Rosiński

Monografia. Grzegorz RosińskiAutor: Patrick Gaumer, Piotr Rosiński
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2015
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Oprawa: twarda
Format: 285 x 285 mm
Stron: 400
Cena: 159,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-28-1026-82


Monografia najwybitniejszego polskiego artysty komiksu. W latach 60. i 70. XX stulecia Grzegorz Rosiński – ówcześnie autor „Kolorowych Zeszytów”, a także współtwórca magazynu „Relax” – należał do najważniejszych twórców polskiego komiksu. Kiedy zaś w 1976 roku poznał Jeana van Hamme’a, rozpoczął długą i pełną sukcesów karierę międzynarodową. W wywiadzie-rzece, przeprowadzonym z Grzegorzem Rosińskim przez Patricka Gaumera, poznajemy fascynujące i pełne dramatyzmu życie wielkiego polskiego rysownika. Artysta mówi o swoich malarskich, literackich i filmowych inspiracjach oraz o przyjemności, jakiej dostarcza mu nieustanne poszukiwanie nowych dróg twórczych. Jego opowieść prowadzi czytelnika od dzieciństwa podczas drugiej wojny światowej, poprzez dojrzewanie w trudnych czasach komunizmu, studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, polską twórczość komiksową i ilustratorską, pierwsze kontakty z Zachodem, narodziny serii Thorgal i Yans, okres tworzenia Szninkiela, Skargi Utraconych Ziem czy Zemsty hrabiego Skarbka aż po ostatnie lata, kiedy powołano do życia nowe serie ze świata Thorgala. Monografię wzbogacają setki nieznanych dokumentów, ilustracji, rysunków, komiksów i fotografii, które pochodzą z polskich oraz szwajcarskich archiwów artysty i jego rodziny. Dzięki tym materiałom Monografia jest niezwykłą i wyjątkową publikacją, która ucieszy nie tylko miłośników komiksu. W książce znajdują się także wywiady z przyjaciółmi artysty: Jeanem van Hamme’em, André-Paulem Duchâteau, Carlosem Blanchartem, Mythikiem, Jeanem Dufaux, Kasem, Grazą, Yves’em Sente’em, Giuliem de Vitą, Yannem i Romanem Surżenką.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Monografia. Grzegorz Rosiński Monografia. Grzegorz Rosiński Monografia. Grzegorz Rosiński




Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Anonymous -

Tak tak Garf, sorki, chodzilo mi o wydania amerykanskie:) http://www.amazon.co.uk/Star-Wars-Legends-Epic-Collection/dp/0785193987/ref=sr_1_3?s=books&ie=UTF8&qid=1444343629&sr=1-3&keywords=star+wars+purge

szabla -

A co monografii GR - dzielo pieknie wydane i pieczołowicie przygotowane... Nic tylko brać, tym bardziej, ze za chwilę moze byc podobna jazda, jak z pamietnym 1. tomem YANSA, ktory rozszedl sie w kilka dni... Ja na gildii.pl zaplacilem (z wysysylką!) 103 zł (normalnie 150 zł) i jeszcze dorzucili gratis komiks...

Garf -

Hmm? Przecież Egmont wydaje stare komiksy z Dark Horse już od sierpnia (seria "Star Wars Legendy"). "Czystka" to trzeci tom. A na pozycjach z tego cyklu nie ma nigdzie logo Marvela - tylko Disneya, natomiast Dark Horse jest wspomniane na tylnej okładce.

Anonymous -

Sadzilem, ze Marvel dostajac prawa (poprzez Disney) do swiata Gwiezdnych Wojen, dostal mozliwosc wydawania tylko nowych komiksow. A tu jak widac beda tez wydawali stare komiksy z Dark Horse... pod szyldem Marvela.