Nowe Teksty

W tym mieście mieszkają mordercy
Wronka o "Palcojad. Tom 1"
Plastikowy Spider-Man
Panic o "Amazing Spider-Man #01: Globalna sieć. Wrogie przejęcie"
Diabeł w szczytowej formie
Kleszcz o "Hellboy. Tom 6: Burza i pasja. Piekielna narzeczona"
Spisek w Fabryce Snów
Wronka o "Podniebny Harry #02: Holywoodland"
Zbir versus ZombieŚwiat
Słoński o "The Goon. Tom 1"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w Łodzi


28 sierpnie o godzinie 12:00 w Łódzkim Centrum Komiksu (Piotrkowska 28) rozpoczną się obchody Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów podczas których odbywać się będą warsztaty oraz prelekcję. O 18:00 tego samego dnia odbędzie się wernisaż wystawy prac Kuby Wiejackiego.
28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Pomysłodawcami takiego sposobu popularyzacji czytelnictwa są amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean. Ważnym aspektem ich idei jest zmiana wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki. Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.Zaczynamy o 12.00 - w ŁCK działać będzie czytelnia, planowane są prelekcje i warsztaty.

O godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Jakuba Wiejackiego „Szkicowisko”, na którą złożą się "rysunki niedbałe" tego świetnego łódzkiego artysty.

Na finał o godz. 21.00 zapraszamy na Komiks Disco Party do klubu 6 dzielnica przy Piotrkowskiej 102.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-