reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Piątkowe Spotkanie z Komiksem 85: Animowane adaptacje komiksu


W piątek 12 czerwca o godzinie 18:30 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) odbędzie się kolejne z serii Piątkowych Spotkań z Komiksem. Tematem będzie "Animowane adaptacje komiksu".
Komiks to medium, które stoi wyjątkowo blisko animacji, jednak nie wszędzie ta zależność wpływa pozytywnie na ilość ekranizacji. Pomijając kraje z dobrze rozwiniętym rynkiem animacji (USA i Japonia), reszta świata niechętnie sięga po komiks jako materiał wyjściowy. Łączy się to poniekąd z faktem, że produkcja animacji jest trudna, oraz z ciągle istniejącym przekonaniem, że technika animacji jest głównie przeznaczona dla dzieci. Mimo tego warto się przyjrzeć tym adaptacjom, które powstały, jako że nie raz stanowiły rewolucję w popkulturze. Przy okazji zobaczymy, jak polscy twórcy w ostatnich latach realizują coraz więcej rodzimych adaptacji, oraz poznamy zapowiedzi nadchodzących premier.

Prowadzenie: Jędrzej ChojnackiSpotkanie odbędzie się na drugim piętrze Arteteki - agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący ponad 2.500 pozycji zbiór komiksów


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-