Nowe Teksty

W duchu Lema
Wronka o "Niezwyciężonym"
Okładka miesiąca: marzec 2020
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
Zabawa w kotka i myszkę
Wronka o "Bug #02"
Czarownica w kalkach
Pawełek o filmie "Czarownica 2"
Space control to major Roy
Pawełek o filmie "Ad Astra"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Rozmaitości

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Zamościu


Od 22 maja przez 7 dni w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu (Odrodzenia 9) odbywać się będzie 6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Trzy z siedmiu filmów są ekranizacjami komiksów. Zamość jest jednym z dziewięciu miast w Polsce, w którym odbywa się ten Przegląd.
Kino francuskie na festiwalu w Zamościu

Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu zaprasza na 6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną najlepsze francuskie filmy ostatnich lat. Tegoroczna specjalna edycja przeglądu poświęcona jest adaptacjom dzieł literackich: zarówno powieści, jak i komiksów, czy sztuk teatralnych.

6. Przegląd Nowego Kina Francuskiego organizowany przez Gutek Film oraz Instytut Francuski w 9 miastach w Polsce. Podczas tegorocznej edycji widzowie będą mogli obejrzeć m.in.: „Guillaume i chłopcy! Kolacja!” zdobywcę pięciu Cezarów w 2014 roku, w tym dla najlepszego aktora, reżysera i za najlepszą ekranizację, „Kota rabina” Joanna Sfara nagrodzonego w 2012 roku Cezarem dla najlepszego filmu animowanego, „Prawdę o Lulu” - adaptację komiksu Étienne Davodeau z Karin Viard w roli głównej. Ekranizacją komiksu jest również film „Francuski minister” w reżyserii Bertranda Taverniera. W programie przeglądu znalazł się najnowszy film Françoisa Ozona „Nowa dziewczyna” oraz „Dziennik panny służącej”, filmowa adaptacja skandalizującej powieści Octave'a Mirbeau. Wśród filmowych propozycji francuskiej kinematografii jest film kostiumowy „Markiza Angelika”, reż. Ariel Zeïtoun – adaptacja powieści Anne Golon, która przenosi widza do XVII-wiecznej Francji i zanurza się w świat miłości, zdrad i intryg dworskich.

Projekcje filmowe odbędą się w CKF Stylowy w dniach 22-28 maja 2015, godz. 18:45.

PROGRAM:
22.05.2015 Dziennik panny służącej
23.05.2015 Nowa dziewczyna
24.05.2015 Markiza Angelika


25.05.2015 Prawda o Lulu


26.05.2015 Kot rabina


27.05.2015 Francuski minister
28.05.2015 Guillaume i chłopcy! Kolacja!

Wstęp na projekcje jest płatny.
[Ystad za ezamosc.pl]Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-