baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksu w Koninie


16 maja w Galerii CKiS Wieża Ciśnień w Koninie (ul. Kolejowa 1 a) odbędzie się Noc Muzeów, których jednym z punktów programu będą warsztaty komiksu i karykatury prowadzone przez Szymona Teluka. Obowiązuję zapisy.
Noc w Galerii (Wieża Ciśnień)
Dodano: 05.05.2015 16:49

Gdzie: Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie

Kiedy: 16 maja, g. 14.00-24.00

Wstęp wolny (z wyjątkiem warsztatów, zapisy)

Galeria CKiS Wieża Ciśnień w Koninie od kilku lat włącza się w organizowaną przez wiele europejskich miast imprezę kulturalną Noc Muzeów.

Program:
• Komiks i karykatura - warsztaty dla dzieci i młodzieży z Szymonem Telukiem (zapisy! tel. 63 242 42 12)
Warsztat karykatury (g. 14.00-16.00), Warsztat komiksu (g. 16.30-19.00)
• Performance kolektywu „Przepraszam” pt. „Wieża wiadomość miłość” (g. 17.00-20.00)
• Rysowanie na żywo. Szymon Teluk tworzy karykatury gości Galerii (g. 19.30-21.30)
• Pokaz filmów krótkometrażowych „FUTURE SHORTS Spring 2015” (g. 20.00)
czytaj dalej ↓

reklama

Akcję „Noc w Galerii” rozpocznie Szymon Teluk, który nauczy dzieci i młodzież rysować karykaturę i komiks.
Znany malarz, rysownik, ilustrator i karykaturzysta pokaże podstawowe i zaawansowane techniki tworzenia postaci oraz przedstawi krótką historię karykatury, po to, aby nauczyć uczestników warsztatów tworzenia portretów i autoportretów z przymrużeniem oka.

Szymon Teluk w pierwszej części spotkania omówi różnice między portretem a karykaturą i przedstawi jej krótką historię. Następnie pokaże jak krok po kroku stworzyć karykaturę, posiłkując się licznymi przykładami gwiazd filmu i estrady. Uczestnicy będą rysować siebie nawzajem, a następnie samych siebie i kogoś znanego tylko z pamięci. Wszystkie prace zostaną wzbogacone o atrybuty i inskrypcje podkreślające komizm. W części teoretycznej warsztatów z komiksu uczestnicy poznają zasady tworzenia bohatera komiksu, dowiedzą się, czym różni się krótka opowieść lub żart sytuacyjny od rozbudowanej fabuły. Wspólnie skonstruowany zostanie plan, scenorys i w końcu gotowa plansza komiksu stworzona w pełni profesjonalnymi metodami.
Ilość miejsc jest ograniczona! Obowiązuje pierwszeństwo dla osób, które zgłosiły swój udział telefonicznie pod numerem Galerii CKiS „Wieży Ciśnień” (63) 242 42 12. Zapraszamy!
UWAGA!
Od godziny 19.00 Szymon Teluk wykona karykaturę wszystkim chętnym, którzy odwiedzą Galerię.

„Wieża wiadomość miłość”
W Noc Kultury „Wieża Ciśnień” w Koninie stanie się rzeźbą dźwiękową, anteną nadającą w świat dźwięki generowane za pomocą aparatu mowy przez dwójkę performerów Olę Kozioł i Suavasa Lewego z Kolektywu „Przepraszam”. Na trzy strony świata ustawione będą kolumny z podłączonymi do nich mikrofonami. Z Wieży, bez użycia słów, emitowane będą sygnały i dźwięki opisujące uczucie miłości.

Ola Kozioł w swoich działaniach performance bazuje na głosie, wykorzystując tzw. śpiew biały. Skończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, gdzie aktualnie pracuje. Jest współtwórczynią grupy śpiewu tradycyjnego Miejskie Darcie Pierza, jako Helena Miłość, członkini chóru przy Teatrze Chorea. Uwielbia chodzić, przeszła świadomie 1450 km, śpiewa wszystkiemu co żywe i martwe, jeździ po mieście rowerem, współrealizuje i wspiera różne projekty artystyczne i społeczne. Żyje, żyje i nie zamierza umierać.

Suavas Lewy – łodzianin, wzrost 198 cm. Interfejs dźwiękowy w kształcie humanoida. Zorientowany na nowe doznania słuchowe, ustawicznie złakniony dźwięków. Tworzy muzykę, wykorzystując wszelkie dostępne instrumenty oraz przedmioty. Używa też gęby. Realizuje muzyczne projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz akcje mające charakter audioingerencji w przestrzeń miejską. Tworzy spontaniczne projekty muzyczne, solowo i w kooperacji z muzykami, tancerzami, aktorami i performerami. Komponuje muzykę do filmów, przedstawień teatralnych i gier miejskich. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim „Cage 1,2,3”. Jeszcze żyje.

Ostatnim punktem „NOCY W GALERII” będzie pokaz filmów krótkometrażowych „FUTURE SHORTS Spring 2015”. Wiosenna edycja festiwalu Future Shorts to kolejna okazja do spotkania z najlepszymi filmami krótkometrażowymi z całego świata. Tym razem zostanie zaprezentowanych siedem filmów, wyróżnianych i nagradzanych na najważniejszych festiwalach filmowych. Wśród prezentowanych tytułów znajdują się fabuły, animacje i teledyski. Pierwszoplanową rolę w Spring Season 2015 odgrywają tym razem wielowymiarowe relacje międzyludzkie. Organizatorem polskiej edycji festiwalu jest Fundacja Ad Arte, współorganizatorem Galeria CKiS „Wieża Ciśnień”.
Czas projekcji: 88 minut.[Ystad za lm.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-