baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe przy Festynie Bibliotecznym


Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany w Warszawie zaprasza na festyn biblioteczny "Biblioteka w ogrodzie", który rozpocznie się w Parku Herberta w sobotę 16 maja o godzinie 10:00,. Jednym z punktów programu są warsztaty komiksowe.
Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany w Warszawie zaprasza na festyn biblioteczny "Biblioteka w ogrodzie", który odbędzie się w sobotę, 16 maja br., w Parku Herberta. Impreza zacznie się o 11:00 i potrwa do godziny 16:00.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, zarówno dla tych najmłodszych, jak i najstarszych mieszkańców Bielan. W programie m. in. Chatka Puchatka, w której wspólnie poczytamy opowiadania o drzewie miodowitym, pobawimy się w odgadywanie nazw narzędzi kuchennych i produktów spożywczych. Dla największych łasuchów szykują się warsztaty kulinarne, czyli robienie i ozdabianie lukrem plastycznym ciasteczek - bajaderek. Oprócz tego, w trakcie imprezy, będzie możliwość uczestniczenia w grach międzypokoleniowych w szachy, scrabble, warcaby czy karty przy przygotowanych stolikach. Nie obędzie się bez malowania buziek i wspólnego czytania bajek na kocykach. Jako biblioteka nie moglibyśmy obojętnie przejść obok postaci Zbigniewa Herberta, który jest patronem parku. Wobec tego, proponujemy dzieciom zajęcia plastyczne pt. "Barbarzyńca w Ogrodzie", gdzie tematem przewodnim będzie oczywiście ogród. Odbędzie się również konkurs plastyczny, a prace wykonane podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w czasie trwania festynu. Jeśli chodzi o zabawy artystyczne, nie zabraknie również zajęć z tworzenia masek (gipsowych odlewów twarzy dzieci oraz wykonanych z tektury). Wspólnie narysujemy wielki komiks na papierze pakowym oraz zbudujemy postać z komiksu z pudeł kartonowych. Do festynu przyłączyła się także Fundacja Przystanek Twórczość, która zrealizuje m.in. warsztaty tworzenia zabawek oraz "Czytamy i twórczo działamy". Na zakończenie zapraszamy na koncert młodzieżowego zespołu rockowego Reewolucja.

Wstęp wolny.[Ystad za wpek.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-