baner

NEWS

- Galeria

Powrót Pippi


Na Warszawskich Targach Książki nakładem Zakamarków swoją prapremierę będzie mieć komiks "Pippi się wprowadza i inne komiksy". Przykładowe plansze można już obejrzeć. Po więcej informacji o tej edycji zapraszamy na Kopiec Kreta, bloga naszego redakcyjnego kolegi, Maćka Gierszewskiego.

Pippi się wprowadza i inne komiksy

Pippi się wprowadza i inne komiksyScenariusz: Astrid Lindgren
Rysunki: Ingrid Vang Nyman
Wydanie: I
Data wydania: 19 Maj 2015
Seria: Pippi
Tytuł oryginału: Pippi flyttar in och andra serier
Rok wydania oryginału: 1969
Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 200 x 245 mm
Stron: 60
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Zakamarki
ISBN: 978-83-7776-107-6


Oto Pippi Pończoszanka, najsilniejsza dziewczynka świata, która właśnie wprowadziła się do Willi Śmiesznotki i zapoznała z Tommym i Anniką – dziećmi z sąsiedztwa. Wspólnie przeżyją mnóstwo przygód, bo z Pippi nie można się nudzić!

Pierwszy z trzech tomów komiksów o Pippi. W latach 1957-59 Astrid Lindgren wraz z ilustratorką Ingrid Vang Nyman stworzyły historyjki komiksowe, które ukazywały się w kolejnych numerach miesięcznika dla dzieci, a w latach 1969-71 zostały wydane w Szwecji w wersji książkowej.

Dzięki drukowanym literom komiksy mogą stać się pierwszą samodzielną lekturą. Dla jednych będą pierwszym spotkaniem z Pippi, dla innych – spotkaniem z dobrą znajomą. W każdym przypadku niepokorny charakter Pippi i jej szalone przygody sprawią, że będzie to spotkanie niezwykłe!

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Pippi się wprowadza i inne komiksy Pippi się wprowadza i inne komiksy Pippi się wprowadza i inne komiksy Pippi się wprowadza i inne komiksy Pippi się wprowadza i inne komiksy Pippi się wprowadza i inne komiksy
[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-