reklama baner reklama

Nowe Teksty

Długa droga
Sus o "Coś wiecej, czegoś mniej" Szyłaka
Staruszek Parker
Panic o „Spider-Man: Władza”
Cudowne chwile miłości
Kamiński o "Nie musisz się mnie bać" Sfara
Bez dymu, bez ognia
Kleszcz o 4. tomie "Thunderbolts"
Zwyczajne życie superherosa
o 1. tomie Hawkeye'a

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie dyskusyjne poświęcone Willowi Eisnerowi


American Corner oraz Pracownia Komiksowa zapraszają 11 kwietnia na godzinę 18:00 do gdańskiej Biblioteki Manhattan (Al. Grunwaldzka 82) na spotkanie dyskusyjne poświęcone Willowi Eisnerowi, legendarnemu amerykańskiemu twórcy komiksów.
American Corner oraz Pracownia Komiksowa zapraszają na spotkanie dyskusyjne poświęcone Willowi Eisnerowi, legendarnemu amerykańskiemu twórcy komiksów.

Choć przekonanie, że był twórcą pojęcia "powieść graficzna" ("graphic novel") jest błędne, Will Eisner to jeden z wielkich mistrzów komiksu amerykańskiego i najważniejszych autorów w historii tego gatunku artystycznego. To za sprawą stworzonej przez niego pod koniec lat 70. "Umowy z Bogiem" miało miejsce dowartościowanie opowieści obrazkowych. W najważniejszym okresie swojej twórczości Eisner zasłynął komiksami obyczajowymi, jednak wcześniej, już w latach 40., dał się poznać jako niezwykle sprawny opowiadacz - gdy tworzył krótkie historie awanturnicze z zamaskowanym Spiritem w roli głównej. Eisner to także teoretyk i autor książek o narracji komiksowej (m.in. "Comics and Sequential Art"). Nie bez powodu najważniejsza amerykańska nagroda przemysłu komiksowego nosi jego imię.

W dyskusji na temat twórczości Willa Eisnera udział wezmą współautorzy książki "Powieści graficzne. Leksykon":

Damian Kaja – doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu). Autor publikacji poświęconych literaturze, filmowi, kulturze popularnej oraz komiksowi, współpracownik "Zeszytów Komiksowych".

Przemysław Kołodziej – doktorant (Uniwersytet Gdański) w swojej pracy naukowej zajmujący się zagadnieniem serii komiksowych. Współpracuje m.in. z kwartalnikiem "Bliza" oraz „Zeszytami Komiksowymi”.

Przemysław Zawrotny – doktorant na Uniwersytecie Gdańskim, krytyk komiksowy i literacki publikujący głównie w "Lampie".


[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-