reklama baner reklama

Nowe Teksty

Kosmos to za mało
Chmielewski o filmie "Valerian i Miasto Tysiąca Planet"
Nowa z czystą duszą
Chmielewski o 1. tomie "Inspektor Akane Tsunemori"
Albo czytasz komiks, albo oglądasz serial telewizyjny
Gierszewski o 2. tomie "Outcast. Opętanie"
Ostateczny krach idei
Kleszcz o 4. tomie "Uncanny Avengers"
Rewolucja na emeryturze
Zimiński o "Lone Sloane"

Zapowiedzi

Reklama baner Reklama

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Reinhard Kleist w Goethe-Institut w Krakowie


Dziś, 10 marca o godzinie 18.00 gościem Goethe-Institut w Krakowie (Rynek Główny 20) będzie Reinhard Kleist – wybitny twórca komiksów, autor słynnego „Boksera”, który zdobył główną nagrodę na Targach Książki we Frankfurcie w dziedzinie najlepszej książki dla młodzieży. Polecamy!
„Bokser” to niezwykła i poruszająca historia polskiego Żyda Hertzko Hafta, który w wieku 16 lat został deportowany do Auschwitz. Obóz koncentracyjny przetrwał dzięki umiejętnościom bokserskim. Zmuszany przez personel obozu staczał spektakularne walki na pięści. Po wojnie zamieszkał w USA i został zawodowym bokserem.

W kolejnych tygodniach gośćmi będą: Birgit Weyhe – autorka komiksów i laureatka najważniejszej niemieckiej nagrody w dziedzinie komiksu (17.03.2015) oraz Markus Färber – autor komiksu „Reprobus” (24.03.2015), który w 2013 roku znalazł się na liście 25 najpiękniejszych książek w Niemczech.

Wszystkie spotkanie będą tłumaczone symultanicznie z języka niemieckiego. Wstęp wolny!

Podczas spotkań będzie można również zobaczyć wystawę plakatów i książek Graphic Novels – spotkania z komiksem niemieckim. Wystawa prezentuje wybór najwybitniejszych niemieckich komiksów narracyjnych z ostatnich lat. Wśród pokazywanych tytułów znajdują się m.in. komiksy inspirowane literatura i historią, biografie, a także adaptacje klasyki literackiej: Dantego, Cervantesa, Goethego, Musila. Wystawa powstał na bazie kolekcji „Najnowsze powieści graficzne z Niemiec” Frankfurckich Targów Książki 2014. Jej twórcą jest Andreas Platthaus. Wystawa jest dostępna w Krakowie do 30 kwietnia.

GIBokser_de_okl

Bokser_de_str


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-