Nowe Teksty

Kanibale Nowego Jorku, Boucq [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Rodzina Addamsów 2, film, DVD [recenzja]
Jak film ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie promocyjne komiksu Szczęściarz z rocznika 1917 w Nowym Dworze Gdańskim


W piątek 13 lutego o godzinie 18:00 w Żuławskim Parku Historycznym (Nowy Dwór Gdański, ul. Kopernika 17) odbędzie się spotkanie promocyjne dotyczące trzech ostatnich wydawnictw Muzeum Stutthof - w tym dotyczące komiksu "Szczęściarz z rocznika 1917" (scenariusz: Agnieszka Kosko-Hołowczyc, rysunki: Wanda Swajda). W trakcie spotkania będzie można nabyć publikacje oraz porozmawiać z ich autorami.
Trzy najnowsze wydawnictwa Muzeum Stutthof - Spotkanie promocyjne

Pierwsza z nich „Szczęściarz z rocznika 1917” to opary o biografię Felicjana Łady (byłego więźnia) komiks. Jego autorkami są Agnieszka Kosko - Hołowczyc oraz Wanda Swajda.
Kolejna publikacja „Żuławy w 1945 r” to wynik ubiegłorocznej konferencji zorganizowanej w Malborku pod tym samym tytułem. Książka ta to zbiór kilkunastu artykułów, które po raz pierwszy poruszają kompleksowo losy Delty Wisły tuż po zakończeniu II wojny światowej.
Ostatnia z książek „Stutthof. Historia miejscowości i gminy od średniowiecza do 1945 r.” autorstwa Marcina Owsińskiego przedstawia los tej nadmorskiej miejscowości. 13 lutego 2015 r. o godzinie 18:00 w Żuławskim Parku Historycznym odbędzie się spotkanie promocyjne najnowszych wydawnictw Muzeum Stutthof w Sztutowie. W trakcie spotkania będzie można nabyć publikacje oraz porozmawiać z ich autorami.

Szczęściarz z rocznika 1917

Szczęściarz z rocznika 1917Scenariusz: Agnieszka Kosko-Hołowczyc
Rysunki: Wanda Swajda
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2015
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: A4
Stron: 128
Cena: 30,00 zł
Wydawnictwo: Muzeum Stutthof
ISBN: 978-83-937076-6-9


Szczęściarz z rocznika 1917 to ilustrowana opowieść biograficzna oparta na losach Felicjana Łady, którego życiorys wpisuje się w najważniejsze wydarzenia historii ostatniego wieku. (…) Książka jest próbą ukazania zwykłego człowieka o niezwykłym charakterze, a pod jego nietypową formą kryje się zapis wspomnień głównego bohatera. Z jej kart przemawia sam narrator, a dzięki rysunkom dodatkowo patrzymy na świat jego oczami. Opowieść wykracza jednak poza ramy "zwykłego" pamiętnika, choć zachowuje bardzo emocjonalny, osobisty charakter. Mówi o czymś więcej – osią narracji jest człowiek i jego życiowe wybory, będące w sytuacji granicznej niejako sprawdzianem człowieczeństwa.

Autorką scenariusza komiksu jest Agnieszka Kosko-Hołowczyc, absolwentka socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, nauczycielka, trójmiejska przewodniczka. Warstwę graficzną stworzyła Wanda Swajda, absolwentka wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, artystka i animatorka aktywności plastycznych dla dzieci i młodzieży.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917 Szczęściarz z rocznika 1917
[Ystad za zph.org.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-