Nowe Teksty

Kanibale Nowego Jorku, Boucq [recenzja]
Jak komiks ocenił Sławiński?
Rodzina Addamsów 2, film, DVD [recenzja]
Jak film ocenił Pawełek?

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie w Krakowie z włoskimi autorami komiksu o Janie Karskim


12 lutego o godzinie 18:30 w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie (ul. Wita Stwosza 12) odbędzie się promocja komiksu "Jan Karski – człowiek, który odkrył Holokaust" powiadającego historię legendarnego kuriera – Jana Karskiego. Obaj autorzy: Marco Rizzo (scenariusz) i Lelio Bonaccorso (rysunki) będą gośćmi tego spotkania.
12 lutego o godzinie 18:30 w Muzeum Armii Krajowej odbędzie się promocja komiksu „Jan Karski – człowiek, który odkrył Holokaust”. Komiks opowiadający historię legendarnego kuriera – Jana Karskiego przygotowali dwaj Włosi. Marco Rizzo wymyślił scenariusz, a Lelio Bonaccorso stworzył oprawę graficzną.

Podczas promocji komiksu w Muzeum Armii Krajowej obecni będą obaj włoscy autorzy. Będzie można dowiedzieć się dlaczego zainteresowali się polskim bohaterem, posłuchać jak przebiegał proces tworzenia, przekonać się jak inspirująca potrafi być historia.

Książka w wersji włoskiej ukazała się w 2014 r., a już pod koniec ubiegłego roku z inicjatywy Wydawnictwa Alter powstała jej polska wersja.

Rysunkowa opowieść rozpoczyna się w sierpniu 1939 roku i przedstawia wojenną biografię Jana Karskiego – człowieka, który w konspiracyjnych warunkach rozeznał sytuację w gettach, a następnie przedstawił raport w sprawie Holokaustu.

Podsumowaniem tej pracy stała się wizyta Karskiego w Białym Domu w lipcu 1943 roku. Właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych, Franklin Delano Roosevelt, wysłuchał alarmującego świadectwa o eksterminacji Żydów.

Muzeum Armii Krajowej, Wydawnictwo Alter, Instytut Polski w Rzymie oraz Włoski Instytut Kultury w Krakowie zapraszają na promocję komiksu w czwartek 12 lutego o godz. 18:30 w siedzibie Muzeum AK w Krakowie.


Jan Karski. Człowiek, który odkrył Holokaust

Jan Karski. Człowiek, który odkrył HolokaustScenariusz: Marco Rizzo
Rysunki: Lelio Bonaccorso
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2014
Tytuł oryginału: Jan Karski – L’uomo che scoprì l’Olocausto
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: Rizzoli Lizard
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 160
Cena: 54,00 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Alter


Komiks o słynnym kurierze i emisariuszu Polskiego Państwa Podziemnego, który w czasie II Wojny Światowej przekazał prawdę o Holokauście na Zachód. Jest to tłumaczenie komiksu włoskiego Jan Karski. L'uomo che scopr l'olocausto.Pragniemy przybliżyć postać Jana Karskiego, bohatera, przede wszystkim młodemu pokoleniu, a poprzez Jego postać pokazać Czytelnikowi ideę polskiego ruchu oporu i wkład Polaków w działalność konspiracyjną, walkę o wolność podczas II Wojny Światowej oraz przeciwstawianie się eksterminacji narodu żydowskiego. Komiks ten, to zdecydowany głos i świadectwo legendarnego kuriera, który stał po stronie człowieczeństwa i sprawiedliwości. To wyjątkowe dzieło zarówno ze względu na poruszaną w nim tematykę, jak i piękną szatę graficzną.

Komiks miał włoską premierę oraz prezentację w Instytucie Polskim w Rzymie w styczniu 2014 r. W związku z obchodami Roku Jana Karskiego w Polsce, nakładem naszego wydawnictwa ukazuje się polskie tłumaczenie i opracowanie komiksu.

[opis wydawcy][Ystad za krakowskiemuzea.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-