baner

NEWS

- Rozmaitości

Warsztaty komiksowe w Orzyszu


Dzisiaj w Pawilonie Artystycznym przy ul. Wojska Polskiego 9B w Orzyszu odbędą się warsztaty komiksu i karykatury "Komiks? Karykatura? To nie jest trudne..." prowadzone przez Szymona Teluka.
Przed nami jeden z najciekawszych punktów w programie orzyskich ferii. Już w najbliższą środę (28 stycznia) w Pawilonie Artystycznym przy ul. Wojska Polskiego 9B odbędą się warsztaty komiksu i karykatury. Wstęp wolny.
„Komiks? Karykatura? To nie jest trudne…”
Zajęcia poprowadzi rysownik oraz ilustrator Szymon Teluk. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży.

Godz. 10.00. – 12.30. – warsztaty rysowania karykatur

Godz. 13.00. – 15.30. – warsztaty rysowania komiksów

Szymon Teluk, rysownik aktywny zawodowo od 17 lat. Ukończył także wyższą uczelnię z dyplomem magistra, zawód – malarstwo sztalugowe. Należy do związku zawodowego ZPAP. Jego działalność to autorskie doświadczenia w sferze sztuk wizualnych jak i bardzo realna praca na zlecenia. Od samego początku rysuje karykatury, w pierwszych latach głównie na bulwarach i promenadach Europy, dziś głównie na imprezach zorganizowanych, targach itp. Podczas występów rysowania na żywo posługuje się rzadko stosowaną techniką rysunku piórkiem, która uniemożliwia korektę rysunku. Jest autorem kilkunastu komiksów i serii comic­strip. Połowa to projekty reklamowe oraz edukacyjne dla firm zagranicznych. Współautor jednej z największych komiksowych kampanii reklamowych ostatnich lat ­ Kapitan Niepalny. Jego krótkie komiksy edukacyjne zostały dwukrotnie wyróżnione w konkursach na komiks ekonomiczny Fundacji FOR , otrzymał także I nagrodę w konkursie na krótki komiks, na festiwalu Polcon w 2000 r.

[Ystad za orzysz.wm.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-