baner

NEWS

- Rozmaitości

Komiks i animacja w Sopockim Domu Aukcyjnym


W Sopockim Domu Aukcyjnym odbędzie się 7 lutego aukcja komiksu i animacji. W ofercie są między innymi prace Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego, Bogusława Polcha, Tomasza Leśniaka, Marka Raczkowskiego i Grzegorza Rosińskiego. Aukcję poprzedzi wystawa.
Wystawę przedaukcyjną będzie można oglądać od 2 do 7 lutego w Galerii Sztuki Nowoczesnej w Sopocie przy Bohaterów Monte Cassino 43. Sama aukcja odbędzie się zaś w dniu zakończenia wystawy, 7 lutego o godzinie 17.00. Na aukcji oprócz prac polskich twórców będzie można kupić także oryginalne grafiki z Batmanem, Supermanem czy Kapitanem Ameryką.

Katalog Aukcji Komiksu i Ilustracji SDA.

Strona aukcji SDA.

sda_aukcja_II2015

Szanowni Państwo,

Mamy ogromną przyjemność oddać w Państwa ręce katalog pierwszej w historii Sopockiego Domu Aukcyjnego Aukcji Komiksu i Animacji. Oferujemy w nim szeroki wybór plansz komiksowych, ilustracji oraz klisz animacyjnych. Wszystkie te prace to dzieła unikatowe, stworzone przez autorów za pomocą tuszu, ołówka i rozmaitych technik malarskich, prezentujące bogactwo stylów i tematów.

Prezentujemy komplety plansz komiksowych Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego, Szarloty Pawel, Tadeusza Raczkiewicza, czy Bogusława Polcha. Dla miłośników serialu Stawka większa niż życie ciekawe będą plansze z przygodami Hansa Klossa. Pewnego rodzaju perełką jest szkic Western Grzegorza Rosińskiego, autora odnoszącego światowy sukces, którego prace są w Polsce trudno dostępne. Ofertę klasyków znakomicie uzupełniają prace młodszych artystów, wśród których wymienić można między innymi: Przemysława TRUSTa Truścińskiego, Daniela Grzeszkiewicza i Joannę Karpowicz. Prace tych twórców komiksowych, obdarzonych ogromnym talentem i świetnym warsztatem, pokazują, że kondycja polskiego komiksu jest znakomita i jest on szybko rozwijającym się gatunkiem artystycznym.

Po raz pierwszy w Polsce w ofercie aukcyjnej pojawiły się prace artystów zagranicznych oraz klisze animacyjne wraz z ręcznie malowanymi tłami z popularnych kreskówek. Szczególnej Państwa uwadze polecamy plansze z legendarnymi superbohaterami – Batmanem, Supermanem, Kapitanem Ameryką oraz projekt okładki do komiksu Star Trek.

Mamy nadzieję, że ta wszechstronna i urozmaicona oferta aukcyjna spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Katarzyna Dąbrowska


[ljc]
Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-