baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wernisaż rysunków Janka Kozy w Częstochowie


W piątek 16 stycznia o godzinie 19:00 w częstochowskim Centrum Promocji Młodych (Al. Wolności 30) odbędzie się wernisaż rysunków Janka Kozy.
16 stycznia 2015 – Wernisaż wystawy rysunków Janka Kozy – g. 19:00 – Nowy rok w Centrum Promocji Młodych zaczynamy od wystawy rysunków Janka Kozy. Prosta, komiksowa forma i niezwykle trafna, ironicznie-gorzka diagnoza współczesności sprawiły, że jest on dziś jednym z najbardziej znanych i lubionych „komiksowych publicystów”. My chcemy zaproponować pewien eksperyment: wytniemy jego rysunki z naturalnego środowiska, prasy i internetu, by w sterylnych warunkach, sam na sam, mierzyły się z publicznością w galeryjnej przestrzeni.

Janek Koza – urodził się w 1970 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem wydziału malarstwa w tamtejszej ASP. Koza zajmuje się wieloma rodzajami sztuki: od malarstwa, przez prace wideo i filmy animowane, aż po wiersze i komiksy. Jego prace można było zobaczyć m.in. w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Poznaniu, klubie “Mózg” w Bydgoszczy, a także na wystawie „Granice malarstwa” w warszawskim CSW. Jego filmy pokazywane były na przeglądach na całym świecie – w Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Japonii, Holandii, Czechach, Austrii.[Ystad za cpm.muzeumczestochowa.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-