Nowe Teksty

Gert się (nie)zmienia
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #03: Grzeczna dziewczynka"
Batman i chaos
Kleszcz o "Batman Metal #03: Mroczny wczechświat"
Pozdrowienia z Rosji
Kleszcz o "Kapitan Ameryka. Zimowy żołnierz"
Pająk znowu kąsa
Zimiński o "Transmetropolitan. Tom 4"
Ponadczasowa siła magii
Pawełek o filmie "Shazam!"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • MFKiG 30
  • Miejsce: Łódź, Expo Łódź, aleja Politechniki 4
    Od: 2019-09-27
    Do: 2019-09-30

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Gwiazdka z komiksem: wystawa Tomasza Piorunowskiego - okładki "Wiedźmina"


W piątek 12 grudnia o godzinie 17:00 w Łódzkim Centrum Komiksu (Piotrkowska 28) odbędzie się wernisaż wystawy Gwiazdka z komiksem: wystawa Tomasza Piorunowskiego - okładki "Wiedźmina". Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia 2015. Na wernisażu swoją obecność zapowiedział Andrzej Sapkowski.
Zapraszamy na wernisaż wystawy Tomka Piorunowskiego, prezentującej okładki do książek o wiedźminie Geralcie, napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego.

lcklogo
Tomasz Piorunowski
Urodzony w 1969 roku w Łodzi. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi, członek grupy „Zenek". Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa. Mieszka w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców „Contur". Od 1991 organizuje festiwal w Łodzi. W latach 1997-2003 pracuje w sieciowej agencji reklamowej jako grafik/layouter - rysownik. Od tego czasu działa jako freelancer. Zajmuje się grafiką, komiksem, ilustracją i storyboard'em. Współredaktor antologii „Czas Komiksu", redaktor graficzny „Fenixa" (2001 r.). Współredaktor i twórca „Areny Komiks". Autor okładek książkowych wydawnictw: „Super Nowa" oraz „Mag". Od 2001 redaktor graficzny w wydawnictwie „Super Nowa". Autor storyboardów do filmowej wersji Ogniem i mieczem. Jest autorem cyklu nasyconych liryzmem i erotyką nowel, powstałych we współpracy z Agnieszką Papis. Za jedną z nich pt. "Menuet" zdobył Grand Prix VI OKTK. Autor serii komiksów o stewardessie Pauli (scen. Piotr Kabulak). Kolorował komiksy Janusza Christy z serii "Kajko i Kokosz" oraz Tadeusza Baranowskiego "Bezdomne wampiry". Jego ilustracje znaleźć można na wielu polskich opakowaniach: kosmetykach, bombonierkach, czekoladach i puszkach piwa.


[Ystad za plasterlodzki.pl]Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-