reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

banerOPIS

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa Prac Konkursowych MFKiG w Zduńskiej Woli


Wczoraj - 9 grudnia - w Kawiarni Zduńskowolskiego Centrum Integracji "Ratusz" została otwarta Wystawa Prac Konkursowych 25. Międzynarodowego Festiwalu Komiksów i Gier w Łodzi. Wystawę będzie można oglądać do końca stycznia.
Wystawa prac konkursowych 25. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi będzie dostępna dla zwiedzających od 9 grudnia w Kawiarni Ratusza.

Międzynarodowy konkurs ma krótką formę komiksową organizowany jest od 1991 roku. Przez ponad 20 lat istnienia stał się najbardziej znanym i znaczącym tego rodzaju konkursem w Europie Środkowo-Wschodniej. Co roku bierze w nim udział blisko dwustu twórców – głównie z Polski, Czech, Słowacji, Rosji, Węgier, ale też Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet Japonii czy Brazylii. Konkurs ma charakter otwarty – prace o dowolnej tematyce mogą przysyłać zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Konkurs jest areną konfrontacji różnych stylów tworzenia komiksów oraz miernikiem tego, co w tej dziedzinie aktualnie się dzieje – pokazuje trendy, mody, pozwala wyłonić prekursorów nowych nurtów. W latach ubiegłych laureatami konkursu byli tak znani komiksowi artyści, jak Przemysław Truściński, Tomasz Leśniak, Rafał Skarżycki, Krzysztof Gawronkiewicz, Dennis Wojda, Krzysztof Ostrowski, Adrian Madej, Sławomir Kiełbus czy Jacek Frąś.


[Ystad za mdk-zdunskawola.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-