baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Niepospolici ludzie w dniu swoim powszednim - wystawa ilustracji Daniela de Latour


Miejska Galeria Sztuki "Matulka" w Milanówku (ul. Piłsudskiego 30) zaprasza w piątek 12 grudnia o godzinie 19:00 na wernisaż wystawy ilustracji Daniela de Latour "Niepospolici ludzie w dniu swoim powszednim".
W grudniu Miejska Galeria Sztuki „Matulka” należeć będzie do ilustratora Daniela de Latour. Twórca, milanowskiej publiczności, zaprezentuje serię swoich rysunków „Niepospolici ludzie w dniu swoim powszednim”.

Daniel de Latour – ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy. Współpracował m. in. z “Misiem”, “Świerszczykiem”, „Naucz mnie mamo”. Ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w “Wysokich obcasach”, rysował smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy i inne rzeczy. Książka “Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała w 2009 roku nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY - Książka Roku, a “Atlas Świata. Ameryka Południowa” nominowany był do nagrody Empiku. Daniel de Latour jest Laureatem 2 nagrody w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego. Zilustrował powieść kryminalną Anny Manickiej „Czuła trucizna”. W wolnych chwilach uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów i rysować od swoich dzieci.„Niepospolici ludzie w dniu swoim powszednim” to humorystyczna i niezwykle dowcipna seria rysunków przedstawiająca portrety m.in. znanych i sławnych osób. Bohaterowie ukazani są bez patosu, w zabawny sposób z dystansem, w sytuacjach prozaicznych i absurdalnych.

Wernisaż wystawy odbędzie się 12 grudnia (piątek) o godz. 19.00 . W czasie wernisażu będzie można zakupić książki Wydawnictwa Kle, w tym „Czułą truciznę” z ilustracjami i autografem artysty.

www.niepospoliciludzie.blogspot.com
obrazkiniewiadomopoco.blogspot.com

Miejska Galeria Sztuki „Matulka”
Ul. Piłsudskiego 30
Milanówek
wstęp wolny


[Ystad za milanowek.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-