Nowe Teksty

Zły dzień Claytona Cole'a
Panic o "II wojna domowa. Amazing Spider-Man"
Marvel mówi: sprawdzam
Pawełek o filmie "Avengers. Koniec gry"
Kosmos jest do kitu!
Sławiński o "Invincible #04"
Gert się (nie)zmienia
Wronka o "Nienawidzę Baśniowa #03: Grzeczna dziewczynka"
Batman i chaos
Kleszcz o "Batman Metal #03: Mroczny wczechświat"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • MFKiG 30
  • Miejsce: Łódź, Expo Łódź, aleja Politechniki 4
    Od: 2019-09-27
    Do: 2019-09-29

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Spotkanie z Wojciechem Olszówką


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku i Wydawnictwo Edu Art Media zapraszają w środę 10 grudnia na godz. 18:00 do gdańskiej Biblioteki Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82), na spotkanie autorskie z Wojciechem Olszówką i promocję komiksu "Wieża Eldazara". Spotkanie poprowadzi Przemysław Zawrotny.
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku i Wydawnictwo Edu Art Media zapraszają 10 grudnia (środa) o godz. 18.00 do Biblioteki Manhattan, na spotkanie autorskie z Wojciechem Olszówką i promocję komiksu ”WIEŻA ELDAZARA”. Spotkanie poprowadzi Przemysław Zawrotny.

Wojciech Olszówka. Ur. 02.01.1977 roku w Gdyni. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku - kierunek Malarstwo, specjalizacja Ceramika. Rysownik i scenarzysta komiksów, ilustrator. W swoich pracach często porównywany do Mistrza Komiksu Janusza Christy. Tematyka komiksu Wieża Eldazara koncentruje się wokół dwóch głównych zagadnień. Pierwszym z nich jest tzw. pamięcioprzestrzeń. Tym terminem we współczesnej fizyce określa się miejsce, gdzie zapisywane są myśli, jakie zostały wygenerowane przez wszystkie byty od początku istnienia Wszechświata. Jak dotąd zagadnienie to nie zostało należycie rozpoznane i opisane. Wiadomo, że póki co naukowcom nie udało się określić ośrodka odpowiedzialnego w ludzkim mózgu za pamięć. Stąd też koncepcja pamięcioprzestrzeni (i związane z nią zjawiska: horyzont zdarzeń oraz czarne dziury) wyłożona przez Nassima Harameina wydaje się logiczna i uzasadniona. Drugim zagadnieniem obecnym w komiksie jest kwestia utraconych przez ludzkość (w wyniku bliżej nierozpoznanych zawirowań cywilizacyjnych, środowiskowych lub zdarzeń o innym charakterze) dawnych technologii, przy użyciu których na Ziemi zostały wzniesione takie obiekty jak Wielka Piramida w Egipcie, kompleksy miejskie w Chichen Itza, Puma Punku w Boliwii czy ośrodek Machu Picchu w Peru. Efektem połączenia tych dwóch kwestii i znalezienia dla nich wspólnego mianownika jest opowieść, w której utracone staje się możliwe do odzyskania, a to, co niemożliwe lub trudno osiągalne, pojawia się w zasięgu ręki.Wieża Eldazara

Wieża EldazaraScenariusz: Wojciech Olszówka
Rysunki: Wojciech Olszówka
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2014
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: B5
Stron: 56
Cena: 18 zł
Wydawnictwo: EduArtMedia
ISBN: 978-83-64315-01-5
Przykładowe plansze:
Wieża Eldazara Wieża Eldazara Wieża Eldazara
[Ystad za Edu Art Media FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-