baner

NEWS

- Zapowiedzi

Egmont odpowiada (listopad 2014): KŚK


Kolejny raz Tomasz Kołodziejczak odpowiada na pytania z forum. Zgodnie z zapowiedziami zmieniła się nieco formuła, a odpowiedzi na pytania o konkretne tytuły zostały zagregowane. Szef Klubu Świata Komiksu zdradził jednak plany wydawnicze Egmontu na pierwszy kwartał 2015 roku!
Szanowni Państwo

Dziękuję za pytania, propozycje i sugestie. Tak jak obiecywałem ostatnio, przedstawię Państwu nasze generalne plany na rok 2015 oraz bardziej szczegółowe na jego pierwszy kwartał. Informuję też, że na przełomie listopada/grudnia będę mógł przedstawić dokładniejsze plany dotyczące naszej współpracy z wydawnictwem DC, tak w zakresie rozwoju linii Nowe DC, jak i nowych projektów. Także – cały plan wydawniczy na pierwszą połowę 2015.

Oznacza to także, że nie będę odpowiadał szczegółowo na wszystkie Państwa pytania dotyczące poszczególnych tytułów. Jeśli nie ma ich na naszej liście i nie piszę o nich, oznacza to, że raczej na pewno nie wydamy ich (nie licząc DC, bo tu plany podam za kilka tygodni) w perspektywie najbliższego roku. Jednocześnie dziękuję za wszystkie propozycje, zawsze przyglądamy się im z uwagą.

Odpowiedzi na inne kwestie znajdą Państwo przy konkretnych pytaniach.
Oczywiście, plany wydawnicze mogą ulec zmianie.
Pozdrawiam

Tomasz Kołodziejczak


Generalnie – w przyszłym roku możecie się Państwo od nas spodziewać więcej tytułów niż w 2014 praktycznie w każdym segmencie rynku – komiksach superbohaterskich, dziecięcych, gatunkowych, autorskich.
Nie planujemy uruchamiać jakiś szczególnych serii dla „starszego czytelnika” (w domyśle – z dużą liczbą nagich kobiet), co nie oznacza, że drukujemy wyłącznie komiksy dla młodego odbiorcy.

Pierwszy kwartał: jak co roku zaczynamy intensywniejszą aktywność w lutym/marcu. Plany prezentuję się następująco:

 • styczeń
  • Calvin i Hobbes8
  • All Star Western 2

 • luty
  • Pasażerowie Wiatru – integral 1
  • Persepolis
  • Tintin - 3 tomy
  • Szpon 2
  • Lucyfer 11
  • 47 Roninów przykładowe strony

 • marzec
  • Blueberry 4 - Hors-la-loiAngel Face
  • Blueberry 1 reprint
  • Holmes 1 przykładowe strony
  • Louve 5
  • Batman Vol. 5: Zero Year - Dark City
  • Sandman 8


Informacji ogólne o pierwszym półroczu:

KOMIKSY AMERYKAŃSKIE:
Zasadniczo nie planujemy wydawania komiksów amerykańskich poza DC i DH.
Nowe DC Komiks – będziemy wydawać komiksy w dotychczasowym tempie. Będziemy kontynuować wszystkie serie (w tym WW), choć niektóre być może tylko do naturalnego zamknięcia fabularnego w ich ramach. Planujemy, że wydamy komiksy prowadzące do wielkiego finału JL – Forever Evil, czyli Shazam i JLA, vol. 1. Druga połowa roku.

Klasyczne DC – zaplanowaliśmy więcej tytułów (także niebatmanowych), więcej szczegółowych informacji za kilka tygodni. W tym nowe edycje Azylu Arkham i Batmana - Rok pierwszy. Innych klasycznych komiksów z Batmanem wydanych już przez nas wcześniej, nie wznawiamy w 2015. Myślę, że fani superbohaterów będą zadowoleni tym co wydamy w 2014… Lobo Bisleya - tak.

Vertigo – w II kwartale wznowimy pierwsze tomy Amerykańskiego Wampira i Baśni oraz kolejne tomy tych serii. Następne w 2. połowie roku. Sandman – zapewne dokończymy wydawanie serii do końca 2015, ale możliwe przesunięcie tomu 10 na 2016, „Overture” w 2016.

Gwiezdne Wojny – mamy plany wydawnicze, ale zmiany właściciela licencji i fakt, że pierwsze komiksy z nowych linii trafią na rynek w USA dopiero w 2015, sprawia, że dziś nie mogę podać jeszcze żadnych konkretów.
Hellboy, Usagi, LNDż-Nemo, Wiedźmin – będziemy kontynuować w 2015 (jesteśmy z tymi seriami na bieżąco lub niemal na bieżąco w odniesieniu do rynku USA).
Kucyk Pony – tak, tak, on właśnie. Wielki hit amerykańskiego rynku komiksowego z IDW wreszcie w Polsce J. Drugi kwartał.

Cages, Bone – nie w 2015. Co dalej, nie jestem w stanie powiedzieć (to znakomite, acz bardzo trudne do wydania komiksy, grube po prostu).


KOMIKSY FRANKOFOŃSKIE:
Yans – ukaże się 3. tom i dodruk pierwszego (zapewne kwiecień)
Andreas – w 2015 wydamy „Cuoto” i „Cyrrus Mil”. Nie będzie dodruku „Cromwell Stone” w 2015.

Serie w miękkiej oprawie – w pierwszej połowie roku uruchomimy 4 serie, w tym „Sherlock Holmes i wampiry Londynu” i „W poszukiwaniu Ptaka czasu”, cykl główny. Będzie też nowy tom „Armady”

Thorgal – na 2015 jest planowany wstępnie jeden tom z każdej z serii pobocznych i tom serii głównej (jesienią). Monografia Grzegorza Rosińskiego – jesień 2015.
Smerfy – 2 tomy w maju (niedrukowane jeszcze w Polsce), 1 tom - kwartał później.

Tintin – na ten rok planujemy 3 kolejne pakiety po 3 tytuły.

Blueberry – reprint 1 i integral 4 (zawiera 2 tomy oryginalne) w marcu (ale może spaść na maj). W drugiej połowie roku kolejny integral

Lucky Luke – jeden integral w 2015.

ARQ, Sambre – nie w 2015.


KOMIKSY POLSKIE
Będziemy publikować komiksy laureatów konkursu im. Janusza Christy. Nie mam jeszcze konkretów, ale zapewne będzie to pierwszy tom zwyciężczyni, Izabeli Dudzik, kontynuacje kilku już wydanych serii i zapewne komiksy z drugie edycji konkursu.

WZNOWIENIA, nowe wydania
O kilku pisałem powyżej. W 2015 nie planujemy wznawiać brakujących tomów Sin City, Wiecznej Wojny i Wolności, Towarzyszy Zmierzchu, Hellboya, Nocy nieskończonych, Szninkiela w kolorze.

Sukcesywnie dodrukowujemy Calvina i Hobbesa, Thorgala, K&K, Kleksa, Asterixa – choć mogą się pojawiać kilkumiesięczne braki jakiegoś tomu.ODPOWIEDZI NA KONKRETNE PYTANIA

Na stronie Klubu świata komiksu, w sekcji zapowiedzi:
http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/
obecnie podane są następujące informacje na temat zapowiadanych komiksów:
SERIA| TYTUŁ | OPRAWA | LICZBA STRON | OKŁADKA | W SPRZEDAŻY OD
Czy możliwe byłoby dodanie dodatkowych informacji na temat jakości wydania do tej tabelki ? Chodzi o FORMAT, RODZAJ PAPIERU, WYKOŃCZENIE (klejony czy szyty). Wszystkie te informacje można by umieścić w jednej kolumnie: JAKOŚĆ WYDANIA, przykład: twarda/A4/kreda/szyty

Tomasz Kołodziejczak: To jest dobry pomysł, popracujemy nad tym.

W jaki sposób wytłumaczyłby Pan tzw. paradoks Funky Kovala ? W ostatnich odpowiedziach, tłumaczył Pan, że Egmont wydaje komiksy tanio, wychodzi 20-30zł za tom. Okładkowa cena Kovala (zaznaczmy, że jest to komiks PORZĄDNIE wydany w kredzie , HC , formacie A4, liczący ponad 200 stron) wynosi 54,90zł. Komiks zawiera 4 albumy, czyli wychodzi 13,70zł za album. Kiedy kupi się komiks w promocji 30% za 38.50zł, koszt albumu to 9.60zł. Czy w dalszym ciągu uważa Pan, że Egmont wydaje komiksy tanio ?

O FK proszę pytać jego wydawcę, a nie mnie. Tak, nadal uważam, że Egmont wydaje komiksy bardzo porządnie i stosunkowo tanio. I dokładnie to, i tylko to napisałem w poprzedniej sesji odpowiedzi. To nie oznacza, że na rynku nie znajdzie Pan jakichś komiksów tańszych (powiedzmy, w przeliczeniu na stronę) niż nasze. Ale jeśli porówna Pan typowy standard komiksu BD (czyli francuski A4), to zdecydowana większość tytułów Egmontu będzie raczej tańsza niż droższa. Jeśli Pan nie wierzy, to niech Pan wejdzie do sklepu np. Gildii i sprawdzi ceny (okładkowe) woluminów w tym standardzie. To zajmie Panu 5 minut i już Pan będzie wiedział, że mam rację. Łączenie pojedynczych woluminów w integrale i zmniejszanie formatu sprawia, że pojedynczy francuski album kosztuje jeszcze taniej (choć cały taki integral kosztuje więcej, ale to chyba oczywiste).

Zawsze powtarzał Pan, że macie najlepsze ceny na rynku księgarskim, co jednak nie jest prawdą. Mimo tego, że często wydajecie komiksy w koprodukcji to jednak macie wyższe ceny od takich wydawnictw jak Mucha Comics, Wydawnictwo Komiksowe czy Prószyński.

Nie, ja tylko odpowiadałem na pytanie typu: „czy integral 5 tomów za 70 zł to nie jest za drogo” oraz polemizowałem z tezami, że jesteśmy najdrożsi na rynku. Nie jesteśmy. Nasze komiksy, powtórzę, są raczej tańsze niż droższe w ramach swoich standardów wydawniczych. Format BD jest bardzo prosty do porównania, bo tu objętości są standardowe i ceny materiałów z grubsza też (a i koprodukcji stosunkowo mniej). Komiksy z USA to bardziej zróżnicowany temat, bo objętości są bardzo różne, a ceny materiałów od poszczególnych wydawców - także. Tu także częściej dochodzi do koprodukcji. Każdy wydawca ma swoją politykę cenową i dystrybucyjną, z przyczyn oczywistych nie będę tu komentował działań moich konkurentów i - jednocześnie – kolegów. Natomiast na pewno nie zgodzę się z tezą, że Egmont jest droższy niż średnia rynku księgarskiego. Wręcz przeciwnie.

Czy sklep Egmontu planuje zwiększenie ilości komiksowych promocji ?

Nie, będziemy je robić od czasu do czasu, dla wybranych tytułów czy pakietów. Sklep jest witryną wydawnictwa, nie zamierzamy rywalizować z księgarniami.

Pragnę poruszyć ważną kwestię dotyczącą promocji waszych komiksów. Stworzyliście reklamę Kanonu Komiksu, która zachęcacie nowych (i starych) czytelników do sięgnięcia po komiks. Dla zwykłego "zjadacza chleba" jedynym miejscem gdzie mógłby się zapoznać chociaż częściowo z Waszą ofertą są praktycznie tylko Empiki (pisze z doświadczenia z Rzeszowa) gdzie na półkach królują praktycznie tylko Thorgale. Druga rzecz to ceny- w Empikach są one okładkowe!. Jeżeli taki "zjadacz " zobaczy komiks np. Piotruś Pan -Loisela za 119,99zł to czy ta cena go skusi???.. Czy będzie na tyle zainteresowany aby wrócić do domu i poszukać w sklepach internetowych i znaleźć np. za 80zł z przesyłką i zaoszczędzić 40zł. No właśnie raczej nie. Ceny w Empikach jeśli mają promować komiks to są wręcz zaporowe. Mało kto się też skusi na kupno komiksu, którego nie będzie miał w ręku, nie obejrzy itp....a gdzie ma to zrobić jak w moim mieście nie ma gdzie. Promocja komiksu promocją, ale jak jest tylko na papierze to nowych czytelników nie przyciągnie.

Nie poradzimy nic na to, że w Rzeszowie nie działa żadna księgarnia komiksowa. Zgadzam się z Panem, 120 zł za komiks to nie jest mało. Ale komiks tej grubości w tym formacie, w nakładzie rozsądnym na polski rynek po prostu tyle musi kosztować. Gdyby udało nam się zbić cenę o 10 czy nawet 20 zł, to dla tzw. przeciętnego odbiorcy to i tak byłoby drogo.

Jak sprzedaje się Kanon Komiksu? Kolekcja okazała się sukcesem, klapą, czy za wcześnie, żeby to stwierdzić?

Dobrze, realizujemy założone cele, i promocyjne, i sprzedażowe. Mieliśmy spory odzew mediach.

Czy w przyszłości planujecie częściej niektóre tytuły wprowadzać wyłącznie do dystrybucji w Empikach?

Robimy to bardzo rzadko, zwykle ta wyłączność jest ograniczona czasowo.

Czy jakieś wydawnictwa są zainteresowane kontynuowaniem przerwanych przez Egmont serii "Saga o Potworze z bagien", "Skład Główny" i "Rozbitkowie czasu"?

Nie mam takiej wiedzy.

czy jest możliwosć ,aby raz do roku Egmont organizował konkurs na wybór jednego komiksu(albo więcej) , który byłby wydany na podstawie sondy wśród czytelników.Konkurs mógłby obejmować jedną albo wiecej kategoriinp. nowe( nie wydane w polsce komiksy )/do wznowienia (komiksy , które były już wydane przez Egmont). Każdy Czytelnik wybierałby np po trzy pozycje w kolejności od najważniejszego.(kategorie i szczegóły konkursu to jest już rzecz wtórna,chodzi o ideę-Dla mnie mógłby być to nawet Kanon 12 Komiksów wg Czytelnika)Pomysł ten ma kilka korzyści.1.Czytelnik miałby szanse na wydanie/wznowienie swojego ulubionego komiksu.2.Zmniejszyłoby liczbę pytań o te same komiksy jak np.Towarzysze Zmierzchu,Cromwell Stone itd.3.Wizerunek i popularność Egmontu poszedł by w górę.3. Zawsze jest to darmowe badanie rynku :)

Czytamy opinie czytelników i przyglądamy się ich propozycjom. Natomiast nie za bardzo widzę miejsce dla tego rodzaju plebiscytów, z wielu różnych przyczyn. Także z takiej, szczerze mówiąc, że zorganizowana grupka zagorzałych fanów jednego tytułu może łatwo taką akcję zmanipulować.

Czy nie można wydawać wszystkiego w jednym formacie? Nawet Prószyński dostosował swojego Kovala do wydań Egmontu, a tu teraz Garaż Hermetyczny wyskakuje w takim formacie, że do niczego nie pasuje. Głupio to na półce wygląda. A może jakieś czasopismo skierowane bardziej do dorosłych czytelników, na miarę Heavy Metalu?

Naprawdę chciałby Pan mieć każdy komiks taki sam?! Ja bym nie chciał. Pismo – nie.[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Corto Maltese -

Nowa formuła na pewno wygląda przejrzyściej. Cieszy, że Egmont planuje kontynuowanie serii z New 52 do momentu sensownego zamknięcia fabularnego. O ile Batman mógłby być przerwany np. po tomie 2, 3 lub 5 (chociaż na pewno sprzedaje się najlepiej spośród serii Egmontu z New 52), to chociażby Wonder Woman już po tomie 1 zapowiada się na serię, w której każdy tom będzie się kończył cliffhangerem póki cała intryga nie dojdzie do wielkiego finału.

Cieszy kontynuowanie Blueberry'ego, 4 i 5 integral - 3 zakończył się cliffhangerem. Teraz właściwie pozostaje czekać na ujawnienie pełnych planów co do New 52 na 2015 i mieć nadzieję, że zostaną one ujawnione jak najwcześniej.

hellboyjr -

AZYL ARKHAM !!! W końcu poszli po rozum do głowy...

ramirez82 -

"Informuję też, że na przełomie listopada/grudnia będę mógł przedstawić dokładniejsze plany dotyczące naszej współpracy z wydawnictwem DC, tak w zakresie rozwoju linii Nowe DC, jak i nowych projektów. Także – cały plan wydawniczy na pierwszą połowę 2015."

- rozumiem, że te informacje też zostaną nam przekazane za pośrednictwem Alei Komiksu?

mgnesium -

mógłby wspomnieć czy planują kiedyś zamknąć pasażerów i persepolis bo bez takiej informacji sprzedaż może być mniejsza.

Gazza -

Zmartwił mnie brak jakiegokolwiek info o integralach Knightfall itd. Może "wyjdzie coś" przy okazji tego spodziewanego ogłoszenia odnośnie DC.... :lol:

ramirez82 -

@ mgnesium

W poprzednich odpowiedziach było, że Pasażerowie wiatru 1-5 w pierwszej połowie 2015 roku, a drugi integral zbierający tomy 6 i 7 w drugiej połowie roku. A Persepolis to będzie zbiorcze wydanie obu tomów, więc od razu dostajemy całość.

General75 -

Pytanie:
Czy jakieś wydawnictwa są zainteresowane kontynuowaniem przerwanych przez Egmont serii "Saga o Potworze z bagien", "Skład Główny" i "Rozbitkowie czasu"?

Odpowiedź TK:
Nie mam takiej wiedzy.

Więc co to oznacza?
Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść?
Oczywiście te trzy serie zakończyły się naturalnie, i czytelnicy którzy je kupili nie potrzebują kontynuacji.
ŚWIETNE PODEJŚCIE EGMONTA DO CZYTELNIKA. GRATULUJĘ.

mgnesium -

ramirez82 pisze:@ mgnesium
W poprzednich odpowiedziach było, że Pasażerowie wiatru 1-5 w pierwszej połowie 2015 roku, a drugi integral zbierający tomy 6 i 7 w drugiej połowie roku. A Persepolis to będzie zbiorcze wydanie obu tomów, więc od razu dostajemy całość.


faux pas w takim razie, sorry. o pasażerach chyba nawet czytałem ale informacja o persepolis to dla mnie nowość, zwłaszcza że przy preorderze w sklepie gildii widnieje "1". dzięki w każdym razie.

ramirez82 -

mgnesium - 15:08 22-11-2014

informacja o persepolis to dla mnie nowość, zwłaszcza że przy preorderze w sklepie gildii widnieje "1". dzięki w każdym razie.

No wiesz, w zasadzie to chyba nie było powiedziane, że to będzie wydanie zbiorcze, do tego ta myląca "1" w sklepie gildii, ale dam sobie rękę uciąć, że będzie to Persepolis w jednym tomie.

Kandor -

No właśnie ten Niedobry Egmont bezczelnie nie kontynuuje "Potwora z bagien" tylko dlatego, że im się nie sprzedawał, ech ci przebrzydli kapitaliści tylko zysk/zwrot kosztów im w głowie, zero altruizmu w stosunku do wiernych czytelników serii! ;-)

Założę się że jakby kolejne tomy "Potwora" się pojawiły to "byłyby za drogie, więc ja kupię sobie wydanie hamerykańskie" albo "dlaczego w twardej oprawie, to ja kupię sobie hamerykańskie w miękkiej" itd.

brdzoczarnykot -

Dobrze, że czasy rządów spekulantów komiksowych wreszcie się zakończyły. Wielu młodych czytelników czekało na Arkham z odłożoną kasą w portfelu.

soplic -

brdzoczarnykot ->
Jeszcze daleko do końca: Incal (wg zdecydowanie przereklamowany swoją drogą), Cromwell Stone, Kingdom Come ponad 300zł a są tacy którzy i więcej sobie życzą.

mgnesium -

@ramirez82

byłoby super i wydaje się to prawdopodobne bo egmont nigdy nie miał problemów z drukowaniem grubszych komiksów w czerni i bieli (ostatnio ta tendencja zaczyna się chyba przenosić na kolor).

@soplic
dla mnie spekulacja jest wtedy jak zakupuje się kilka porcji danego dobra w celu zapewnienia sobie wyłączności. odsprzedaż z prywatnej kolekcji pojedyńczego egzemplarza jakoś mnie nie gorszy.

szabla -

Mogliby przyspieszyc z Lucky Luke... Niedawno zapowiadali, ze priorytetem beda wydania albumow Goscinnego. Sprawdzilem i wg moich wyliczen wychodzi, ze zostaly juz tylko 3 albumy Goscinnego do wydania: Calamity Jane, Łowca nagród i 7 historii o LL... Czekamy tez na te pozniejsze!!:)

szabla -

A, moga byc tez te wczesniejsze, choc nie sa autorstwa Goscinnego, a i kreska Morrisa wydaje się prymitywna, nie mowiac juz o scenariuszu. Ale jak komplet to komplet!:)

Ystad -

General75 pisze:Pytanie:
Czy jakieś wydawnictwa są zainteresowane kontynuowaniem przerwanych przez Egmont serii "Saga o Potworze z bagien", "Skład Główny" i "Rozbitkowie czasu"?

Odpowiedź TK:
Nie mam takiej wiedzy.

Więc co to oznacza?
Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść?
Oczywiście te trzy serie zakończyły się naturalnie, i czytelnicy którzy je kupili nie potrzebują kontynuacji.
ŚWIETNE PODEJŚCIE EGMONTA DO CZYTELNIKA. GRATULUJĘ.Po pierwsze - skąd (i dlaczego) Egmontu MA mieć wiedze, że ktoś zamierza kontynuować wspomniane wyżej serie. Polskie wydawnictwa komiksowe to nie jest jedna firma, oni nie muszą wymieniać się informacjami o planach wydawniczych.

I według mnie to:
General75 pisze:ŚWIETNE PODEJŚCIE EGMONTA DO CZYTELNIKA. GRATULUJĘ.

jest źle sformułowane. To czytelnik ma świetne podejście do Egmontu nie kupując wspomnianych serii. Więc brak ich kontynuacji to TYLKO I WYŁĄCZNIE wina czytelników, a nie samego wydawnictwa.

Naprawdę nie rozumiem, jak można tego nie pojmować - żadna firma nie będzie ŚWIADOMIE dokładała do swojej działalności. Ona musi z czegoś żyć.

donT -

Postawa roszczeniowa, standard.

General75 -

Ystad pisze:
General75 pisze:Pytanie:
Czy jakieś wydawnictwa są zainteresowane kontynuowaniem przerwanych przez Egmont serii "Saga o Potworze z bagien", "Skład Główny" i "Rozbitkowie czasu"?

Odpowiedź TK:
Nie mam takiej wiedzy.

Więc co to oznacza?
Murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść?
Oczywiście te trzy serie zakończyły się naturalnie, i czytelnicy którzy je kupili nie potrzebują kontynuacji.
ŚWIETNE PODEJŚCIE EGMONTA DO CZYTELNIKA. GRATULUJĘ.Po pierwsze - skąd (i dlaczego) Egmontu MA mieć wiedze, że ktoś zamierza kontynuować wspomniane wyżej serie. Polskie wydawnictwa komiksowe to nie jest jedna firma, oni nie muszą wymieniać się informacjami o planach wydawniczych.

I według mnie to:
General75 pisze:ŚWIETNE PODEJŚCIE EGMONTA DO CZYTELNIKA. GRATULUJĘ.

jest źle sformułowane. To czytelnik ma świetne podejście do Egmontu nie kupując wspomnianych serii. Więc brak ich kontynuacji to TYLKO I WYŁĄCZNIE wina czytelników, a nie samego wydawnictwa.

Naprawdę nie rozumiem, jak można tego nie pojmować - żadna firma nie będzie ŚWIADOMIE dokładała do swojej działalności. Ona musi z czegoś żyć.


Wszystkie trzy serie rozpoczął Egmont. To kto ma wiedzieć o nich więcej?
Prawa chyba też do nich należą. Jestem w błędzie?
Tak się składa że kupiłem Saga o Potworze z bagien i Rozbitkowie czasu.
I mam prawo być nie zadowolony z braku kontynuacji tych serii.
Nie jestem tez przekonany do tego czy gdyby kontynuowali te serie w mniejszym nakładzie to by zaraz stracili. Może zysk byłby tylko mniejszy.
To nie pierwsze zaczęte i nie dokończone serie przez Egmont i zapewne nie ostatnie.
Świadczy o tym wypowiedź Tomasza Kołodziejczaka: "Nowe DC Komiks – będziemy wydawać komiksy w dotychczasowym tempie. Będziemy kontynuować wszystkie serie (w tym WW), choć niektóre być może tylko do naturalnego zamknięcia fabularnego w ich ramach"
Więc serie będą nie dokończone. Po co mam zaczynać kupowanie serii która po pierwszym lub drugim tomie zostanie zakończona, bo będą złe wyniki sprzedaży?

donT pisze:Postawa roszczeniowa, standard.


Jak masz zamiar krytykować moje wypowiedzi to wysil się i napisz więcej jak te trzy powyższe słowa.

Ystad -

General75 pisze:Wszystkie trzy serie rozpoczął Egmont. To kto ma wiedzieć o nich więcej?
Prawa chyba też do nich należą. Jestem w błędzie?
Tak się składa że kupiłem Saga o Potworze z bagien i Rozbitkowie czasu.
I mam prawo być nie zadowolony z braku kontynuacji tych serii.
Nie jestem tez przekonany do tego czy gdyby kontynuowali te serie w mniejszym nakładzie to by zaraz stracili. Może zysk byłby tylko mniejszy.
To nie pierwsze zaczęte i nie dokończone serie przez Egmont i zapewne nie ostatnie.
Świadczy o tym wypowiedź Tomasza Kołodziejczaka: "Nowe DC Komiks – będziemy wydawać komiksy w dotychczasowym tempie. Będziemy kontynuować wszystkie serie (w tym WW), choć niektóre być może tylko do naturalnego zamknięcia fabularnego w ich ramach"
Więc serie będą nie dokończone. Po co mam zaczynać kupowanie serii która po pierwszym lub drugim tomie zostanie zakończona, bo będą złe wyniki sprzedaży?


widzisz. A ja mogę napisać "Nie jestem tez przekonany do tego czy gdyby kontynuowali te serie w mniejszym nakładzie to by cokolwiek zarobili". No i mamy pata...
Tylko, że nasze postrzeganie się deko różni. Ja rozmawiam prywatnie z wydawcami, i ja wiem, że niektórych serii naprawdę się w danym momencie nie opłaca wydawać. A Ty wiesz najlepiej, że opłaca się wydawać wszystko co się Tobie podoba.
I kij, że konkretny komiks kupi ileśtam ludzi a 80% nakładu zostanie w magazynie u wydawcy przez spory czas i będzie to utopiony/wstrzymany kapitał, który mógłby być wydany na inne bardziej chodliwe tytuły. Najważniejszej jest, że TY MASZ!

soplic -

Nie ma co się awanturować, może ktoś wpadnie na pomysł wydania niedokończonych serii, Składu głównego, Rozbitków czasu, Bouncera czy Pirata Izaaka. Co ciekawe niektóre z tych komiksów są niedostępne i osiągają wręcz absurdalne ceny a okazały się wydawniczymi pomyłkami, a np. Blueberry, tomy 2 i 3 leżą w księgarniach ale seria jest kontynuowana?

kokosz -

soplic pisze:Co ciekawe niektóre z tych komiksów są niedostępne i osiągają wręcz absurdalne ceny a okazały się wydawniczymi pomyłkami, a np. Blueberry, tomy 2 i 3 leżą w księgarniach ale seria jest kontynuowana?


Wydaje się to być absurdalne, ale tak to właśnie działa.

Wydawca kupuje licencję na serię na określony czas, np. na pięć lat. Po pięciu latach od podpisania umowy, jeśli wciąż ta serię wydaje, co jakiś czas, to wszystko jest ok. Jeśli nie wydaje, to licencja wygasa i wydawca MA OBOWIĄZEK zmielić cały nie sprzedany nakład. Blueberryego mają kontynuować, więc leży. Innej serii nie kontynuują, więc wycofali ją ze sklepów i nakład poszedł na przemiał, przez co zaczyna się galopada cen na rynku wtórnym. Podobnie było z Egmontowymi XIII-mi. Dziwne, ale tak to właśnie działa

Piter -

Informuję też, że na przełomie listopada/grudnia będę mógł przedstawić dokładniejsze plany dotyczące naszej współpracy z wydawnictwem DC, tak w zakresie rozwoju linii Nowe DC, jak i nowych projektów. Także – cały plan wydawniczy na pierwszą połowę 2015.

Zatem jak wygląda ten plan? :)

Gazza -

;)
Nie dowiemy się. Po pierwsze przełom już za nami, a po drugie "będę mógł przedstawić" nie oznacza jeszcze - przedstawię! :D

A tak na poważnie - też liczyłem i doczekać się nie mogę, a nie wiem czy inwestować w anglojęzyczne czy czekać, aż coś tam łaskawie się ukaże (albo przynajmniej pojawi w zapowiedziach).... :?

jordan_jo -

dokładnie mam ten sam problem, chce wiedziec co wydadzą , liczę na całą historię knightfall i knightquest

mgnesium -

ramirez82 pisze: No wiesz, w zasadzie to chyba nie było powiedziane, że to będzie wydanie zbiorcze, do tego ta myląca "1" w sklepie gildii, ale dam sobie rękę uciąć, że będzie to Persepolis w jednym tomie.


w zapowiedziach pojawiło się wydanie 352-stronicowe więc miałeś rację. cena pasażerów trochę straszna, ale może format będzie garażowy (lub przynajmniej piotrusiowy) zamiast zwykłego a4.

ocut -

mgnesium pisze:
ramirez82 pisze: No wiesz, w zasadzie to chyba nie było powiedziane, że to będzie wydanie zbiorcze, do tego ta myląca "1" w sklepie gildii, ale dam sobie rękę uciąć, że będzie to Persepolis w jednym tomie.


w zapowiedziach pojawiło się wydanie 352-stronicowe więc miałeś rację. cena pasażerów trochę straszna, ale może format będzie garażowy (lub przynajmniej piotrusiowy) zamiast zwykłego a4.

dlaczego straszna? i w jakim sensie "straszna"? wg mnie jest na tyle niska, że aż się boję, by nie byli mniejsi niż A4!
A przepraszam, format piotrusiowy to jaki, bo nie mam tego nowego wydania. Wydawało mi się, że właśnie A4.

mgnesium -

z formatem masz rację, nie wiem kiedy i nie wiem jak zakodowałem sobie że ukochany przez wydawców b5 to a4 w przypadku komiksów (a jak kupuję zeszyt to o jaki format proszę? ech).
jeśli chodzi o pasażerów to "straszna" w sensie "niespodziewana" - w kontekście niedawnych wypowiedzi p. kołodziejczaka o bezkonkurencyjności cenowej komiksów egmontu i dwóch niedawno wydanych przykładów potwierdzających prawdziwość tych oświadczeń.

General75 -

Jakiś czas temu Tomasz Kołodziejczak informował że Pasażerowie wiatru mają być w formacie A4.
Cena i ilość stron komiksu sugeruje że pewnie tak będzie.