Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Bookszpan 2014


W niedzielę 23 listopada o godzinie 12:00 w bydgoskiej Kamienicy 12 (ul. Poznańska 12) odbędzie się BOOKSZPAN - Święto prawdziwych moli książkowych, podczas imprezy odbędą się między innymi bezpłatne warsztaty komiksowe dla dzieci (prowadzenie Magdalena Rucińska i Szymon Kaźmierczak) oraz wernisaż wystawy komiksowej Szymona Kaźmierczaka "Puste dymki".
23 listopada tuż po Camerimage, przestrzeń Kamienicy 12 zostanie oddana we władanie bibliofilom i wszelkiej maści molom książkowym. Tego dnia odbędzie się bowiem Bookszpan! Każdy, kto posiada w domu książki, które tylko pochłaniają z dnia na dzień coraz to nowe warstwy kurzu lub po prostu takie, które już skonsumował i chętnie wymieniłby na inne może 23.11 przyjść do Kamienicy i dokonać sprzedaży lub wymiany owych wydawnictw.
Na wydarzenie zapraszamy także osoby, które zajmują się tzw. self-publishingiem, wydawnictwami niezależnymi itp.

Na Bookszpanie nie zabraknie również ciekawej muzyki, warsztatów i spotkań autorskich.

Szczegółowy program opublikujemy już wkrótce, tymczasem warto już teraz znaleźć miejsce dla tego wydarzenia we własnym kalendarzu!
Osoby zainteresowane wystawianiem się prosimy o kontakt: bydgoskihandmade@gmail.com

Wstęp bezpłatny zarówno dla odwiedzających, jak i dla wystawiających się.Poniżej przedstawiamy rozkład Bookszpanu:

12.00-18.00 – zamieniada książkowa - wymiana,sprzedaż, kupno, dyskusja

12.00-14.00 – warsztaty komiksowe skierowane do dzieci w przedziale wiekowym 5-12 lat - w trakcie warsztatów każdy nauczy się stworzyć historię komiksową, warsztaty poprowadzą rysownicy: Szymon Kaźmierczak i Magdalena Rucińska, udział w warsztatach jest bezpłatny, jednakże obowiązują zapisy: bydgoskihandmade@gmail.com

14.00 – 14.30 Spotkanie z Michałem Tabaczyńskim (Fabularie, BIK): Archeologia cybertekstu. Literatura a przemiany książki.

15.00 – 15.30 – Wspomnienie o K.K. Baczyńskim autorstwa p.Neli Kijak

15.00-17.00 – warsztaty introligatorskie "Oprawcy" - spotkanie skierowane do młodzieży i dorosłych. Warsztaty dadzą każdemu uczestnikowi możliwość nadania swojej książce nowej formy - każdy wykona nową okładkę dla starej książki. Na zajęcia należy przynieść własną książkę, którą chcecie oprawić. Reszta materiałów dostępna będzie na miejscu. Koszt udziału w warsztatach: 10 zł (płatne na miejscu). Zapisy: bydgoskihandmade@gmail.com

16.00- 18.00 – spotkanie autorskie z Agnieszką Grześkow i Grażyną Zmudziejewską „W drodze do marzeń" – opowieść o spełnieniu wielkiego marzenia

17.00 - "Puste dymki" - wernisaż komiksów Szymona Kaźmierczaka, spotkanie z autorem


W ramach Bookszpanu odbędzie się prezentacja prac słuchaczek Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Teresy Wiśniewskiej i Elżbiety Łukomskiej - "Smak chwili".

Zapraszamy

[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-