baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Cykl wystaw Oblicza Komiksu


12 listopada we wrocławskiej Miediatece (Plac Teatralny 5) rozpocznie się cykl dwutygodniowych wystaw komiksowych "Oblicza Komiksu". Program wystaw: Tim Sale 12-25.XI, Shaun Tan 26.XI-9.XII, James Jean 10-23.XII.
Zapraszamy do Mediateki na cykl wystaw OBLICZA KOMIKSU – od 12 listopada do 23 grudnia. „Oblicza komiksu” prezentują grafików i malarzy, którzy tworzą komiksy i dla komiksu, a ich prace przełamują schematy postrzegania graficznej strony komiksu. Wystawy będą przedstawiały ok. 50 plansz w formacie 33x48 cm, z ilustracjami i okładkami pochodzącymi z publikowanych w Polsce komiksów. Zapraszamy!

TIM SALE – amerykański rysownik komiksu, który wraz z Jephem Loebem stworzył jedne z najciekawszych historii o Batmanie – Długie Halloween, Mroczne Zwycięstwo, Catwoman – Rzymskie wakacje, które ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Mucha Comics. (od 12 listopada do 25 listopada)

SHAUN TAN – australijski rysownik, ilustrator, laureat Oscara, którego prace słyną z surrealistycznych, przywodzącymi na myśl marzenia senne, ilustracji do książek o tematyce społecznej, politycznej i historycznej. Jego książki „Przybysz” „Opowieści z najdalszych przedmieść”, „Regulamin na lato”, „Zgubione, znalezione” ukazały się w Polsce nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu. (od 26 listopada do 9 grudnia)

JAMES JEAN – amerykański malarz, pochodzący z Tajwanu, twórca wielu okładek do komiksów wydawnictwa DCComics, laureat wielu nagród, w tym 7 statuetek Eisnera. Jego okładki ilustrują serię Baśnie, która ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont. (od 10 grudnia do 23 grudnia)

Organizatorem jest Andrzej Jarczewski i fundacja ALIAS, gospodarzem i współorganizatorem Mediateka Wrocław.

[Ystad za biblioteka.wroc.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-