Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Tytus, Romek i A’Tomek – uroczysta premiera kolekcji Empiku z udziałem Papcia Chmiela


W najbliższą sobotę - 18 października - o godzinie 12:00 w warszawskim salonie Empik Junior (Marszałkowska 116/122) odbędzie się premiera najnowszej kolekcji Empiku inspirowanej komiksem "Tytus Romek i A'Tomek" (kubki, bruliony i koszulki). Premierę uświetni swoją obecnością Papcio Chmiel.
Okazją do wyjątkowego spotkania jest premiera najnowszej kolekcji Empiku „Tytus, Romek i A’Tomek”, dla której inspiracją była kultowa seria komiksowa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00.

Najdłużej ukazująca się polska seria komiksowa zachwyca i cieszy kolejne pokolenia. Teraz jej uzupełnieniem będzie wyjątkowa kolekcja autorska „Tytus, Romek i A’Tomek”, która bazuje na kultowej serii komiksów autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego. W premierze kolekcji, na którą składają się m.in. kubki, bruliony i koszulki, weźmie udział sam autor, a całe wydarzenie wzbogaci obecność repliki wannolotu oraz pokaz fragmentów spektaklu „Tytus, Romek i A’Tomek, czyli jak zostać artystą” przygotowanego w warszawskim Teatrze Kamienica.

Seria „Tytus, Romek i A’Tomek wydawana jest od 1957 roku aż do dziś. Kolejne księgi (do tej pory ukazało się ich w sumie 31), opowiadają o przygodach dwóch harcerzy i przyjaciół – Romka i A’Tomka, a także towarzyszącej im człekokształtnej małpy – Tytusa de Zoo. Błyskotliwy i absurdalny humor oraz ogromna wartość edukacyjna przyczyniły się do tego, że komiks szybko zyskał wielu miłośników.

Kolekcja ukazuje się w ramach projektu Empiku STREFA SZTUKI. Partnerem uroczystej premiery oraz kolekcji jest Prószyński Media – wydawca komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka.Większość z kolekcji jest już dostępna w Empikach.


zdjęcie: Łukasz Mazur


[Ystad za proszynski.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-