NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

I want to believe - wystawa Joanny Karpowicz


Jutro, 19 października o godzinie 19.00 w Galerii Komiksu i Ilustracji „TYMCZASEM…” w Centrum Kultury "Zamek" odbędzie się wernisaż Joanny Karpowicz. Wystawę "I want to believe" będzie można oglądać do 15 października. Artystka pojawi się na otwarciu.
Galeria znajduje się placu Świętojańskim 1 we Wrocławiu.

iwant2belive_karpowiczix14


Galeria Komiksu i Ilustracji „TYMCZASEM…” w Centrum Kultury "Zamek" zaprasza na wystawę JOANNY KARPOWICZ „ I want to believe”

Wystawa czynna od 19 września do 15 października 2014

Wernisaż i spotkanie z autorką 19 września, godzina 19:00

wstęp wolny!

Joanna Karpowicz Rocznik 1976. Malarka, autorka komiksów, ilustratorka z Krakowa. Absolwentka Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni prof. Leszka Misiaka zrealizowała, z wyróżnieniem, w roku 2001. Na swoim koncie ma trzy autorskie albumy komiksowe: „Szminkę” - czarny kryminał do scenariusza Jerzego Szyłaka (Wydawnictwo Mandragora, 2003), „Jutro będzie futro” - własną opowieść futurystyczną (Atropos, 2004) i „Pocztówki z Białegostoku”, impresje na temat miasta (Centrum im. Ludwika Zamenhofa, 2012). Krótkie komiksowe historie autorstwa Karpowicz były także publikowane, m. in. w „Zeszytach Komiksowych”, magazynach „Aaargh” (CZ), „Borderline” (UK), „Cheap East” (PL), „Gili Gili” (PL), antologiach: „City Stories” (edycja 2013, MFKiG + Contur), „Polski Komiks Kobiecy” (Timof i Cisi Wspólnicy), „Double Portrait” (Centrala), „Kompot” (Kultura Gniewu). Komiks namalowany przez Karpowicz do scenariusza Mateusza Wiśniewskiego, „The Desperate Case of Bateson George” został nagrodzony 3. miejscem w prestiżowym konkursie „Ligatura Silence” (edycja 2013). Większość prac komiksowych autorka realizuje w swojej ulubionej technice: akrylem na papierze płóciennym.

Malarstwo Joanny Karpowicz bliskie jest pracom komiksowym: na swoich płótnach umieszcza tematy miłe jej sercu: potwory, roboty, UFO, nocne widoki miasta. Współpracuje z galeriami w Krakowie, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Brała udział w wystawach indywidualnych (debiutując prezentacją „Pokój 666”, Art Agenda Nova, Kraków, 2003) i grupowych (m. in. w krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK - Komiks. Legendy Miejskie, 2012).

Jako ilustratorka Karpowicz realizuje projekty w branży literatury dziecięcej, gier mobilnych i filmu. Żywot wolnego strzelca pozwala jej na swobodę artystycznych wyborów. Aktualnie przygotowuje się do kolejnej wystawy malarskiej i kontynuuje pracę nad nowym albumem komiksowym, „Anastazja” do scenariusza Magdaleny Lankosz.

Wybrane prace malarskie, komiksowe i ilustratorskie oraz bieżące projekty Karpowicz można zobaczyć na http://obrazkovo.wordpress.com/

Na wystawie "Mój przyjaciel, Anubis", "UFO" i "Roboty" - trzy cykle malarskie realizowane w latach 2012-2014 oraz oryginalne plansze od Artkomiks.

Zapraszamy!

Organizator Centrum Kultury Zamek

CK Zamek


[ljc, FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-