baner

NEWS

- Zapowiedzi

Egmont odpowiada (wrzesień 2014): KŚK


Tomasz Kołodziejczak odpowiada na wakacyjną turę pytań z forum. Sprawdźcie, co tym razem zdradził!
Szanowni Państwo, jesteśmy w trakcie prac na planem wydawniczym 2015 i nie jestem w stanie odpowiedzieć na bardzo wiele pytań tu zadanych. Obiecywałem więcej konkretów jesienią, po targach we Frankfurcie. Jesień – chciałbym zauważyć - zaczyna się 23.09, a targi odbywają się w połowie października. Więc więcej po konkretów zapraszam w okresie październik/listopad, zapewne jakieś informacje będę miał już w Łodzi.
Mogę tylko powtórzyć po raz kolejny – brak odpowiedzi na jakąś propozycje czy pytanie, nie wynika z jego nieprzeczytania albo zlekceważenia, tylko z faktu, że nie znam odpowiedzi, albo nie mogę podać konkretnych informacji.
A nie mogę ich podać, bo sami nie podjęliśmy jeszcze decyzji (czy i jak wydawać tytuł), prowadzimy negocjacje z licencjodawcą, nie chcemy informować konkurencji o swoich planach itp. itd.
Wszystkie propozycje i sugestie rejestruję, bardzo za nie dziękuję.
Poniżej dopisuję informacje, tam gdzie mogę się podzielić jakimś konkretem. Tam gdzie nie mogę, nie odpowiadam.
Zapraszam na spotkania z Egmontem na MFKiG, będziecie mieli Państwo okazję do osobistego zadania tych wszystkich pytań i podzielanie się opiniami na temat naszego wydawnictwa. No i poświętowania za nami 15-lecia KŚK (sobota, 10.30).

Z poważaniem
Tomasz KołodziejczakW ostatnich odpowiedziach napisał Pan, że o wielu komiksach będzie można powiedzieć na jesieni. Zatem proszę o informacje na temat tychże komiksów:
a) Andreas, co planujecie oprócz ARQ (bardzo dobrze, że będzie dokończenie w jednym integralu), może Cyrrus - Mil, lub Coutoo?
b) Co dalej z Sambre ? Kiedy wznowienie pierwszego integrala ? Może jednak pokusicie się na La Legende des Sambre, a może nawet dołączycie to do wznowienia ?

Więcej jesienią :)

Czy oprócz Antares macie w planach jeszcze jakieś komiksy LEO? Les survivants (spin-off światów Aldebarana) albo Kenye?
c) Cieszę się, że jest postęp z komiksami Bourgeona. Co zamierzacie wydać ?
d) Proszę o więcej konkretów na temat Blueberrego
Czy wiadomo już ile tomów będzie zbierał kolejny integral Blueberryego?

Blueberry – jesteśmy w trakcie rozmów z tłumaczem serii i wydawcą na temat dalszego układu serii, wstępnie planujemy na 2015 wznowienie naszego tomu 1 i wydanie 2 kolejnych integrali. Na razie nie planujemy wznawiania tomu z komiksami wydanymi przez Motopol.

Przyłączam się do pytań w sprawie zawartości nowego integrala Blueberry'ego. Jeśli nie może Pan jeszcze podawać szczegółów, to możemy się przynajmiej dowiedzieć, czy będzie on grubszy, cieńszy, czy zbliżony objętością do tomu 3? :)
e) Smerfy - byłoby fajnie, gdyby były to jakieś wydania zbiorcze w HC
Też byłbym bardzo wdzięczny za jakieś konkretniejsze informacje o Smerfach. Czy będą one skierowane głównie do młodszych fanów (pojedyncze albumy, miękka oprawa), czy raczej do fanów komiksu (integrale w twardej)?

Smerfy - będziemy je wydawać w standardzie Asteriksa i w takiej też cenie. To komiks dla dzieci, musi być dostępny cenowo. Zaczynamy od trzech tomów, które jeszcze nie były wydane w Polsce.

Czy planujecie wydać w kolekcji MK jakieś dobre historie z kaczogrodu w kredzie i HC ? Na pewno znalazłoby się coś godnego.

Nie planujemy.

Nie rezygnujcie z wydawania Hermanna tylko dlatego, że inni go wydają. Może jakiś one-shot ?

Nie będziemy wydawać Hermanna.

Jeśli zastanawiacie się nad Smerfami, to może i Hugo ?
Oczywiście, jest na mojej liście, bo jestem wielkim fanem tej serii. Ale tego komiksu od lat nie ma w ofercie licencjodawcy (brak materiałów). Jak się pojawi, będziemy myśleć.

Czy nie zechcielibyście wydać pasków komiksowych Dilbert w jakimś zbiorczym albumie?

Nie planujemy.

Czy jest szansa na wydanie komiksu z uniwersum obcego - Aliens/Aliens vs. Predator zbiorczo bądź, w formie numerowanych zeszytów?

Nie planujemy.

Pytanie dotyczące zbiorczych wydań Lucky Luke'a:
Czy zamierzają Państwo wydać w tomikach zbiorczych historie, które ukazały się już w Polsce w pojedynczych albumach kilka(naście) lat temu?
Jakie tomy znajdą się w przyszłorocznym Lucky Luke'u? Z tego co wiem to zostały tylko dwa albumy Goscinnego (+ 2 lub 3 z krótkimi historiami)?
Czy w kolejnych albumach zbiorczych serii "Lucky Luke" zobaczymy też stworzone przez Goscinny'ego zbiorki krótkich opowieści? Chodzi mi np. o tomy 42 (http://www.bedetheque.com/BD-Lucky-Luke ... 26225.html) i 55 (http://www.bedetheque.com/BD-Lucky-Luke ... -5988.html)

Na 2015 wstępnie planujemy 2 kolejne tomiki z jeszcze niedrukowanymi historiami Goscinnego. Co dalej – zobaczymy.

Jest może planowany dodruk Batman Miasto Sów? Jeśli tak to kiedy?

Jesień br. Dodrukowujemy też inne brakujące tomy NDC.

Jest szansa na wydanie Batman Knightfall w wersji 3 tomowej?

W przyszłym roku na pewno mocniej sięgniemy po nie NDC-owe komiksy DC, ale o konkretnych tytułach więcej będę mógł powiedzieć pod koniec roku.

Kiedy możemy się spodziewać ostatniej 11-stej części Lucyfera (Evensong)?

Przesunęliśmy go z końcówki tego roku na IQ 2015. Ale będzie, na bank.

Na temat Trollów z Troy odpowiadał Pan już nie jednokrotnie Panie Tomaszu, ale może wydacie chociaż album kończący historię Trolli w szkole?

Wciąż nie, i nadal nie czuję się z tym dobrze.

Czy zamierzacie dokończyć serie ze Świata Troy??
a szczególnie Trolle z Troy:
La guerre des gloutons (2010)
L'Histoire de Waha (2010)
Boules de poils (2011)
Poils de trolls (2012)
La Trolle impromptue (2013)
Pröfy Blues (2014)

Na dziś – nie planujemy.

Kiedy będzie wiadomo coś więcej na temat nowych warunków licencyjnych drukowania komiksów "Star Wars"? Podobno przejęcie praw do tych historii od Dark Horse przez Marvel trochę komplikuje sytuację. Na rok 2015 zapowiadana była jakaś większa ofensywa Egmontu w tematyce gwiezdnowojennej - kiedy możemy spodziewać się szczegółów?

Myślę, że początek przyszłego roku. Na pewno sporo będziemy robić w obszarze dziecięcym. Mamy już pewne informacje o działaniach Marvela przy SW, ale musimy je potwierdzić, ułożyć własny plan działań, zatwierdzić z nowym licencjodawą. Ale z Jackiem Drewnowskim intensywnie nad tym pracujemy i plany mamy bardzo duże. Strona SWK na facebooku pozostaje aktywna, tam Jacek Drewnowski będzie wrzucał najnowsze informacje.

Chciałem spytać o sytuację z Blacksadem. Pisał Pan, że istnieje możliwość wydania go w przyszłym roku. Czy nadal koszt wydruku za granicą sprawia, że nie opłaca się go wydawać czy może jednak coś się zmieniło?

Nowy tom zrobiliśmy, z dodrukami pierwszych mamy wciąż ten sam kłopot. Ale temat nie zniknął z horyzontu, kombinujemy.

Czy wznowicie Legendy Naszych Czasów -Bilal (w tym samym formacie co zaczeliście wydawać teraz)??
Czy Egmont wyda komiks "Exterminator 17" Bilala?

Na razie wznowiliśmy dwa integrale Bilala, zapewne w przyszłym roku ukaże się trzecia część ostatniego cyklu. Na razie tyle konkretów.

Czy Egmont wyda pełną serię "Klik" Milo Manary?

Nie.

Czy byłaby szansa na Władców Chmielu -Hamme w integralach w Planszach?

Nie.

Czy byłaby szansa na ponowne wydanie Asteriks i Przyjaciele?

Nie.

Czy odpuściliście temat z Loiselem i Składem Głównym definitywnie? Może jak będzie dobra sprzedaż Piotrusia Pana i jak przypomnicie autora czytelnikom to jednak da sie go wydać.

Na 99%, ale oczywiście operacja Kanon Komiksu służy promocji nie tylko poszczególnych 12 książek, ale też ich autorów. Nie sądzę, żebyśmy kontynuowali SG, ale teoretycznie jest to możliwe. Gdyby jakiś inny wydawca przejął tytuł, byłbym bardzo zadowolony…

Chętny byłbym na jakaś fajną serię humorystyczną w zeszytach- Marine, Iznogud, może jakaś seria z Fantasy Komiks np. Arlestona (w jakimś normalnym wydaniu)- nie ukrywajmy, że seria upadła przez kiepski format i papier a nie przez drukowane w nim komiksy. Wiele z nich znalazły swoich wielbicieli, którzy by je chętnie nabyli w przystępnym formacie.

Marine, Iznogud – nie (niestety, bo Iznoguda uważam za najlepszy komiks Goscinnego).
FK – za 30 zetów sprzedawaliśmy zazwyczaj 3 pełne albumy frankofońskie. Rozumiem, że woli Pan wydawać 35-40 zł za jeden, za to w większym formacie. Myślę, że nie może Pan obecnie narzekać, oferta komiksów w tym standardzie jest na rynku bardzo obfita.


Witam!
Przede wszystkim chciałbym podziękować za mnóstwo interesujących tytułów w ofercie i arcyciekawe zapowiedzi.
Pamiętam jak na wręcz kameralnym spotkaniu na Euroconie w Gdyni (2000),
niepewnie rysował Pan przyszłość KSK. Wszystko doskonale się udało!

Dziękuję za dobre słowo, 2000 rok to dla nas prehistoria wydawnicza, wtedy wszystko na rynku było nowe, KŚK działał ledwo od roku. Też myślę, że się udało, polski rynek komiksu wtedy a dziś, to dwa różne światy.

A teraz do rzeczy.
1. Hellboy dobił do doskonałego finału. Czy przed wydaniem Hellboy in Hell, Egmont planuje wydanie pozostałych historii z Hellboyem takich jak Hellboy/Savage dragon, Hellboy/Starman/Batman, Ghost/Hellboy. A może Hellboy Companion lubThe Art of Hellboy?
Jakie plany ma Egmont odnośnie serii BBPO? Czy bierzecie pod uwagę wydanie samodzielnych, bardzo udanych, przygód Abe Sapiena? Są tego już ze cztery TB.

Sprzedaż serii głównej oraz próby z BBPO, które robiliśmy, zniechęcają nas do wydawania serii pobocznych. Ale sądzę, że będziemy kontynuować serię główną.
Więcej info – jesienią.


2. Jestem fanem Richarda Corbena, fajnie ze pojawia się w Hellboyu jeszcze fajniej byłoby przeczytać choćby jego Den'a w spolszczeniu, ew. adaptacje Poego i Lovecrafta.
Czy rozważacie wznowienie niedostępnych klasyków z pierwszego roku KŚK. Mam tutaj na myśli Batman/Sędzia Dredd? A może zbiór wszystkich komiksów Batman/Sędzia Dredd (istnieje takie amerykańskie wydanie zbierające 4 historię)

Raczej nie.

Pozdrawiam serdecznie.
Które Batmany sprzed New52 rozważacie? "Człowiek, który się śmieje" był znakomity, liczę na równie udane historie.
Rozważacie inne komiksy z DC sprzed New52, czy tylko Batmany?

Pracujemy nad tym aktualnie z DC. Będzie ciekawie, obiecuję.

Witam czy jest szansa że wydacie takie komiksy jak Thanos Quest i Infinity Gauntlet, komiksy te w dużej mieże przedstawiają postać Thanosa, który to coraz częściej będzie pojawiał się na ekranach kin.

Nie.
Czy planujecie ewentualnie wydać szóstą część „Lou!" Juliena Neela?

Jeszcze nie wiemy…


Czy jest szansa, że wydacie "End" Barbary Canepy i Anny Merli?

Nie.

Planujecie wydanie Człowiek z Ciguri?

Tak, w 2015.

Witam
Na wstępie chciałbym bardzo podziękować całemu wydawnictwu za to, że ponad 10 lat temu zaryzykowało i weszło na nasz kulejący komiksowy rynek. Dzięki Wam wreszcie poznałem dzieła Moebiusa, Mignolę, Millera i wielu innych. Jednak cały czas w duchu liczę, że Egmont myśli o takich klasykach komiksu europejskiego (a raczej światowego) jak Corben, Caza, Druillet, Serpieri, czy kolejne dzieła Moebiusa i Manary :)

Piętnaście, piętnaście! :) Pierwszy komiks w KŚK ukazał się 1999 roku.

Pozdrawiam
Propozycje:
-Asceltyckie Mgły,
-Okko- świetna seria
-Neandertalczyk,
-Sanctum,
-Valhalla- 5 świetnych integrali
-Juan Solo-Jodorowsky
-EL VIENTO DE LOS DIOSES- Adamov
- Wody Morteluny- adamov
-DAYAK- Adamov
-BRUNO BRAZIL- Vance- integrale

Niestety, nie planujemy żadnej z tych serii, przynajmniej w bliskiej perspektywie.

Jakie są plany co do Fantasy Komiks? Ostatnie stanowisko jakie kojarzę to, że będzie numer jak się uzbierają kolejne części publikowanych tytułów. Z tego co widziałem spokojnie jest już materiał na kolejny numer (Sloka, Samurai, Łowcy smoków, ciąg dalszy Szafranowej Nocy). Mam nadzieję, że nie porzuciliście pisma kompletnie.

Planujemy wydawać 1-2 tomy rocznie i kontynuować w nich serie do zakończenia (ew. zakończenia danego runu). Kolejny tom ukaże się na przełomie 2014/2015.

Czy będzie wznowienie Towarzyszy Zmierzchu i cokolwiek innego Bourgeona?

Pasażerowie wiatru w 2015. Najpierw integral z tomami 1-5, potem 6-7.

Coś Swolfsa w albumie?

Nie.

A może coś z poniższej listy?

Lista pierwsza klasa, notujemy, przyjrzymy się (ale odpalania zbyt wielu francuskich serii proszę się od nas nie spodziewać).

TYTUŁ/RYSOWNIK/WYDAWCA
Albatros/Vincent/Glenat
Angor/Dimitri Armand/Soleil
Aria/Michel Weyland/Dupuis
Arthur/Jerome Lelecurey/Delcourt
Arzak/Moebius/Moebius Production
L'Assassin royal/Laurent Sieurac/Soleil
L'Auberge du bout du monde/Patrick Prugne/Casterman
Balade au Bout du monde/Laurent Vicomte/Glenat
Black Crow/Jean-Yves Delitte/Glenat
Le Bois des vierges/Beatrice Tillier/Robert Laffont
Campus Stellae/Andrea Mutti/Glénat / Éditions du Patrimoine
Canoë Bay/Patrick Prugne/Daniel Maghen
Cathares/Fabio Bono/Glenat
Les Cathares/Didier Convard/Magnard
Le Chevalier Rouge/Willy Vandersteen/Erasme
La Conjuration d'opale/Grun (Ludovic Dubois)/Dargaud
Dampierre/Yves Swolfs/Glenat
Down Under/Fabio Pezzi/Glenat
Les Druides/Jacques Lamontagne/Soleil
Les Eaux de Mortelune/Philippe Adamov/Glenat
Le Feul/Frederic Peynet/Soleil
Les Flammes de l'Archange/Fabien Lecaf/Glenat
Fol/Patrick Prugne/Vents d'Ouest
Frenchman/Patrick Prugne/Daniel Maghen
La Geste des Chevaliers Dragons/Alberto Varanda/Vents d'Ouest
Le Grand siècle/Simon Andriveau/Delcourt
Les Guerriers/Philippe Pellet/Soleil
Hamelin/Andre Houot/Cleopas, Glenat
Howard Blake/R.M. Guera/Glenat
Magus/Annabel/Glenat
Marlysa/Jean-Pierre Danard/Soleil
Memoire de Cendres/Philippe Jarbinet/Glenat
Le Mercenaire/Vincente Sergelles/Glenat
Metronom/Grun (Ludovic Dubois)/Glenat
Pawnee/Patrick Prugne/Daniel Maghen
Les Princes d'Arclan/Laurent Sieurac/Soleil
Le Réseau Bombyce/Cecil/Les Humanoïdes Associés
Le Roman de Malemort/Eric Stalner/Glenat
Du sel de pierre sur le scalpel d'Eloy/Beatrice Tillier/Vingt Mars
Siegfried/Alex Alice/Dargaud
Timon des Bles/Erik Arnoux/Glenat
Thyl Ulenspiegel/Willy Vandersteen/Lombard
Vasco/Gilles Chaillet/Lombard
Vell'a/Franck Bonnet/Glenat
Yvanaëlle /Michel Weyland/Lombard
Witam, pozdrawiam i pytam :)
Komiksy od Egmontu często goszczą w moim koszyku z zakupami i tej jesieni na pewno będzie podobnie. Wydawanie Sandmana w tempie dwóch tomów rocznie to, przynajmniej z mojego punktu widzenia, idealne rozwiązanie, a przecież we wrześniu "Batman tom 4", na październik zaplanowane jest także zbiorcze wydanie "Piotrusia Pana"... Będzie co kupować.
Czy coś z serii "100 Naboi", np. ostatnio wydany w TPB "Brother Lono" jest w kategorii "możliwe do rozważenia" czy w kategorii "nie ma szans"?

Cieszymy się, oczywiście i namawiamy do wzmożenia zakupów :). Tempo wydawania – z tym zawsze jest kłopot, dla jednych czytelników 2 tomy rocznie to za mało, dla innych w sam raz. Planujemy dokończyć reedycję do końca 2015 i wtedy też wydać nowy tom. Ale może się okazać, że 10. spadnie na sam początek 2016. Ważna informacja: najnowsze wznowienie tomu 1 będzie miało nowe kolory.

Mówili Państwo, że niewykluczona jest reedycja niektórych tomów m.in. z serii "Usagi". Ponieważ mam pierwsze trzy tomy, a lubię kupować po kolei, zapytam jak się sprawy mają i czy reedycje są dalej rozważane?

Jednak nie planujemy. Będziemy kontynuować serię i w 2015 wydamy 47 Roninów.

Czy istnieje choćby nikła szansa na wydanie historii "Sandman Midnight Theatre", opowiadającej o spotkaniu Sandmana stworzonego przez Neila Gaimana z Sandmanem, bohaterem ze złotej ery DC?

Nie planujemy.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i jeszcze raz pozdrawiam, nie mogąc się doczekać jesieni i ujawnienia dalszych planów Egmontu związanych z New 52.

W 2015 chcemy wydać ok. 12 tomów (więcej – jeśli rynek przyjmie), musimy je jakość rozdzielić między istniejące już serie oraz uwzględnić nowe projekty DC. Bardzo jesteśmy ciekawi przyjęcia WW (na pewno będzie kontynuowana).

Witam.
Czy seria Obrazy grozy będzie kontynuowana? Od wydania drugiego tomu Amerykańskiego wampira minęły 2 lata, i od tej pory nic nowego się nie pojawiło.

Tak, uruchomimy go ponownie w 2015, będzie wznowienie tomu 1 i 1 lub 2 kolejne tomy.

Czy jest szansa na komiks Legion Salvadora Sanza?

Nie od nas.

Czy po zakończeniu wydawania Lucyfera planowana jest jakaś inna seria z Vertigo?

Nie w 2015 raczej – kontynuujemy Baśnie i AW.


Jaka będzie częstotliwość ukazywania się kolejnych tomów Baśni?

2 w 2015. Dobre tempo?

Dołączam do prośby o kolejne tomy Sagi o potworze z bagien.
Czy jest szansa na reedycję Top 10 w twardej oprawie?

Nie i nie, niestety.

Pozdrawiam
Chciałem się dowiedzieć:
1. czy macie w planach nowe wydanie/dodruki serii Slaine?

Nie.

2. czy wydacie lub rozważacie wydanie Incala w oryginalnych kolorach

Rozważamy, ale raczej nie w 2015.

3. czy macie w planach nowe wydanie/dodruki serii pobocznych Incala (Kasta, Przed incalem, Tchnokapłani, Megalex)

Rozważamy, ale raczej nie w 2015.

4. wyszedł Final Incal, czy planujecie polsie wydanie

Rozważamy, ale raczej nie w 2015.

Poza tym proszę o więcej Jodorowskiego, Moebiusa, Bessa, a do tego w końcu coś Corbena - da radę w najbliższej przyszłości?

Niestety, żadnych konkretów nie mam, raczej nie w 2015.

Witam,
Mam pytanie czy Egmont zamierza wrócić do wydawania komiksów dla młodych czytelników 7+Mam na myśli komiksy frankofońskie typu:Cubitus,Mały Sprytek, titeuf itp.Wychowałem się na tych komiksach i chciałbym teraz zachecić moje dzieci do czytania komiksów tylko brakuje mi bieżących tytułów.Siłą komiksów frankofońskich jest to ,ze mogą je czytać również dorośli w przeciwieństwie kaczorów donaldów z których sie wyrasta.Myślę,że nawet jeśli przerwano sprzedaż tych komiksów ze względów na niską sprzedaż to możnaby spróbowac pojść drogą lucky lucka i wydać integrale w mniejszych formatach.

Poszerzamy ofertę komiksu dziecięcego (Smurfy w 2015, polscy autorzy w 2014), ale na razie nie planujemy wydawania większej liczby tytułów (żałuję, bo sam bardzo lubię je czytać).

czy jest szansa na reedycje kaznodziei?

Na pewno nie w 2015.

Bardzo bym sobie i innym komiksiarzom, abyście wydali jakieś komiksy z tej listy:
1. Juan Solo - Jodo + Bess
2. Pema Ling - Bess, nawiązanie do Białego Lamy
3. Diosamante - przepięknie narysowana historia ze scenariuszem Jodo, rysunki Gal
4. Saga Alandor - Cadelo i oczywiście Jodorowsky
5. Komiksy Sergio Toppi (jest ich wiele)
6. Kolejne komiksy Manary
7. Adastra in Africa - Barrego Windsor-Smitha
8. Pierwsze pięć tomów Blueberry w integralu.

Piękna lista. Nie w 2015. A Toppiego to wydaliśmy jeden komiks. Mistrz to nad mistrzami, ale się jakoś polski komiksowy naród na nim nie poznał, niestety.

My, czytelnicy, narzekamy na dzielenie tomów na pół, na miękkie okładki, na offsetowy papier, na częstotliwość wydawania, ale jakby nie patrzeć, różne wydawnictwa brały się za Vertigo, ale Egmont jako jedyny wydawca kilka dłuższych serii doprowadził do finału. Sandmana i Kaznodzieję zaczęliście wydawać w 2002 roku, później Lucyfer i Baśnie - w sumie to już 12 lat, to już tradycja. Mam nadzieję, że rozważacie wydanie kolejnej serii po zakończeniu Lucyfera?

Patrz wyżej, tylko Baśnie i AW. Bo ten Egmont nie jest taki zły… Szanowni Czytelnicy raczą narzekać na wszystko, na łączenie i dzielenie, na hc (drogo) i na sc (jakość), na zbyt wolne i zbyt szybie tempo wydawania, na brak precyzyjnych zapowiedzi i na zmiany planów (bo okrutnie przyciśnięci przez forumowiczów zapowiadaliśmy coś na „być może”). Taka natura klienta jest, a fana i zbieracza w szczególności. I dobrze, bo by się ci wydawcy porozleniwiali…

W końcu wydacie "Pasażerów wiatru"! Wielkie dzięki! Ile tomów będzie liczyło nasza edycja? Kompletny pierwszy cykl?

2 integrale, 5 tomów + 2 tomy.

Czy jest szansa, że wydacie jeszcze jakiś komiks Tardiego?

Nie.

W poprzednich odpowiedziach odnośnie Andreasa, napisał Pan: "Jesienią będę mógł coś powiedzieć na temat różnych jego komiksów" - jakie tytuły bierzecie pod uwagę?

Jesienią, jesienią… Dużo to ich nie zostało, tak po prawdzie.

No i tradycyjne pytanie o Alana Moora: czy po V jak Vendetta jedyne co wydacie to kontynuacje LND, czy chowacie jeszcze jakiegoś asa w rękawie?

W realnej perspektywie – tylko tyle na razie.

Czy oprócz Antares macie w planach jeszcze jakieś komiksy LEO? Les survivants (spin-off światów Aldebarana) albo Kenye?

W 2015 tylko Antares.

Czy jest szans na wznowienie serii Hellblazer (tak jak to ma miejsce w przypadku Sin City)

Nie.

Panie Tomaszu :
Czy Egmont rozważa w przyszłości wydanie komiksu Forever Evil by Geoff Johns, David Finch, Richard Friend ?

Nie.

Czy zmieniło się coś w sprawie kolejnych dodruków Hellboya ?

Niestety, nie.

Skoro Egmont myśli o wydaniu kilku starszych pozycji sprzed Nowego DC to może Knightfall ?

No jest na naszej długiej liście, oczywiście, tyle, że gruby jak cholera…

Nie będę powtarzał postów kolegów wyżej ale jako nowy czytelnik zapewne był bym klientem co najmiej 90% komiksów wymienionych przez poprzedników
zwłaszcza reedycji Mistrzowie Komiksu i Plansze Europy
pozdrawiam

Witam rozważycie może dodruk komiksu Kingdom Come?

Nie w perspektywie 2015.

Może już czas na jakieś lepsze wydania Kajko i Kokosza ?

Na razie działamy z miękką oprawą, ale wersja twardookładkowa jest rozważana. Jeśli, to raczej 2016.

Czy po wydaniu Gucka i Rocha można by prosić o trylogię w kolorze Kajko I Koko- Śladem, Duch, Chybiony.

Nie planujemy, cała seria K&K jest wydana w jednym standardzie.

'Zbyt długa jesień' Jezierskiego, byłoby w ogóle możliwe wydanie tego rewelacyjnego komiksu w postaci albumu?

Nie u nas.

a może dodruk Kajko i Kokosz w wersjach regionalnych??....na allegro chodzą po 50-100zł

My mieliśmy kłopoty ze sprzedażą, ale temat wersji regionalnych jest u nas ponownie dyskutowany.

Czy cena okładkowa Antares 1 nie jest zbyt wysoka?

To może przy tej okazji o cenach bardziej ogólnie, ale i konkretnie, bo jesteśmy przecież na forum, wśród wielu fachowców od wydawania, kalkulowania i wyliczania, czyż nie?

Aktualnie na polskim rynku komiksowym oficjalna cena okładkowa za pojedynczy album w formacie francuskim (48-64 stron) od większość wydawców waha się między 34-48 zł. Tak na oko, po zerknięciu np. na kilkanaście zapowiedzi ze sklepu Gildii. Ceny zależą od liczby stron, rodzaju oprawy, pewnie trochę od nakładu. Ale standard, powtórzymy, to 34-48 zł (mogłem coś tańszego przegapić, oczywiście). Wynika ona z realnych kosztów edycji, produkcji i dystrybucji, oczywiście powiększonej o marże zysku wydawcy. Zależy ona od jakości produkcji (papier, sc czy hc), kosztu zakupu praw itp. oraz w znacznym stopniu od nakładu.
W tych realiach rynkowych Egmont sprzedaje frankofońskie komiksy w cenach od 20 do 30 zł (Asteriks, Tintin, Thorgal, ostatnie produkcje fantasy) - jako pojedyncze albumy. W integralach A4 HC – w podobnym przedziale (Yans – 4 tomy + dodatki za 100 zł, Piotruś Pan 6 tomów za 120 zł).

Teraz nasze pomniejszone formaty: Antares 1 zawiera 3 albumy. Wychodzi 23 zł za album). Komiksy Bilala. Nikopol – wychodzi 33 zł za tom (a są to ponadnormatywne objętościowo komiksy). Fin de siècle – to 196 stron, czyli odpowiednik czterech (!) standardowych albumów francuskich, wychodzi 25 zł za album.

Przypomnijmy - przy standardzie rynkowym za A4 od 34 (za miękką oprawę) do 48 (za HC) zł. Więc – format jest mniejszy, ale i cena „komiksostrony” niższa.
Rozumiem, że zwykły czytelnik nie musi zajmować się tego rodzaju arytmetyką, ale może warto raz się jej przyjrzeć dokładniej, szczególnie, że temat cen często pojawia się w dyskusjach na forum. Fakt jest prosty i udowodniony powyżej: Egmont wydaje komiksy tanio jak na realia polskiego rynku.
Co, oczywiście, nie oznacza, że komiksy w Polsce są tanią formą rozrywki. I że integral z np. 6 tomów nie kosztuje sporej kwoty pieniędzy. Ale to jest temat na osobną dyskusję i analizę: o skali rynku polskiego, o tym, że wszędzie w Europie komisy są raczej droższe od książek itd. itp.


Czy integrale wydawane w ramach MK i PE są wyłącznie "echem Zachodu" czy planujecie jakieś własne wydania i czy są jakieś plany związane z przyszłym rokiem.

Różnie, czasem drukujemy razem z naszym licencjodawcą (np. Nikopol czy Yans), czasem sami (np. Piotruś Pan).

Dziękuję za ten rok bo był ŚWIETNY!!!!
W jakim formacie wydacie: Piotruś Pan, Garaż hermetyczny i Pasażerowie wiatru?

A4.

Z jakiej przyczyny wydaliście Trylogię Nikopola i Fins de siecle w pomniejszonym formacie 190 x 260 mm?
Czy cena okładkowa 100 złotych za pomniejszoną Trylogię Nikopola i Fins de siecle nie jest za wysoka?

Kwestię ceny starałem się wyjaśnić powyżej. Decyzja o pomniejszeniu formatu komiksów Bilala pochodziła od licencjodawcy, który w tym właśnie formacie realizował tę produkcję, my dołożyliśmy lokalnie folię ochronną i dodrukowaliśmy gazetkę to Nikopola (której nie ma w edycji oryginalnej).

Wydając w pomniejszonym formacie Trylogię Nikopola muszę przyznać:
potraficie zniechęcić wielu nabywców do kupna tego kapitalnego tytułu.
Zgaduję powody: takie są trendy na Zachodzie, chcieliście też mocna zbić cenę...
He... he... he...
GRATULUJĘ!
Nie będę się pytał kiedy album w formacie A4 bo po co.
Czym było podyktowane wydanie Bilala w pomniejszonym formacie??. i to jeszcze w Planszach Europy, która była najrówniejszą serią pod względem formatu. Czy formatem PE nie będzie już A4??....czy będą różne formaty jak przy Mistrzach.

Patrz wyżej.

Chciałbym jednak zapytać czy "Piotruś Pan" wydany będzie w okładce przypominającej skórę krokodyla? Osobiście uważam, że to stylowa i naprawdę dobrze zrobiona okładka tego komiksu i mam nadzieję, że nie jestem w tej opinii osamotniony :)

Oszczędzamy krokodyle. Używamy okładki z pierwszego tomu serii.

Czy w serii New 52 nie jest za dużo historii z Batmanem lub postaciami blisko powiązanymi z Batmanem? DC ma do zaoferowania o wiele więcej niż tylko Człowiek-nietoperz.

Ma, tylko, że Batman najlepiej się sprzedaje. Ale zapraszam do lektury JLA, WW, Jonaha Hexa. Jeśli te komiksy znajdą nabywców, sięgniemy po kolejnych bohaterów.

Dlaczego ze strony KŚK zniknął link do forum?
Czy to znaczy, że Egmont już nie chce odpowiadać na pytania, czytać próśb, zażaleń i ogólnie odcina się od głosu czytelników?

Pewnie w jakimś zamieszaniu przy zmianach na stronie, przywrócimy. Regularnie odpowiadamy na pytania czytelników i spotykamy się z nimi na konwentach, więc na pewno nie odcinamy się od czytelników.

Czy "Kanon komiksu" to zamknięty projekt, w ramach którego wydacie te 12 zapowiedzianych komiksów, czy może będzie kontynuowany?

To zamknięty projekt. 12 tomów. Dłuższy list intencyjny znajduje się u nas na stronie, udzieliłem też Alei osobnego miniwywiadu.

***
Przyłączam się do podziękowań za wydanie świetnych tytułów w tym roku. Kilka wznowień, kilka bardzo dobrych nowości. Parę świetnych rzeczy ma się jeszcze ukazać. Komiksiarze mają obecnie w Polsce problem obfitości, do czego walnie przyczynił się Egmont. Mam nadzieję, że utrzymacie tak dobrą formę (zarówno jeśli chodzi o nowe pozycje jak i o wznowienia) również w przyszłym roku ;).

No właśnie, na rynku dzieje się bardzo dużo, zobaczymy, czy nie za dużo. Myślę, że nasze plany na końcówkę tego roku i na 2015 zadowolą czytelników.

Jeżeli mogę na coś ponarzekać to tylko na wydanie Trylogii Nikopola w małym formacie. Był to jeden z 2-3 najbardziej oczekiwanych przeze mnie tytułów w tym roku i tym większe było rozczarowanie, gdy dowiedziałem się o małym formacie. Przez to zrezygnowałem z zakupu tego komiksu (patrząc na forum gildii komiksu nie tylko ja), czego bardzo żałuję, bo ma piękną okładkę ;). Mam nadzieję, że wpadka przy wydaniu dzieła tak wielkiego formatu w tak małym formacie Wam się nie powtórzy (osobiście myślę, że już lepiej by było gdybyście wznowili stare wydanie - w zeszytach).

Pisałem o tym powyżej.

Pora na kilka pytań:

Niestety, tak jak pisałem wcześniej, na większość poniższych pytań będę w stanie opowiedzieć dopiero pod koniec października, po tragach we Frankfurcie.

1) W odpowiedziach sprzed pół roku pisał Pan, że rozważane jest powtórne wydanie Cromwell Stone’a. Czy wiadomo już coś więcej na ten temat?
2) W odpowiedziach sprzed pół roku nie wykluczył Pan wznowień w 2015 roku takich komiksów jak „Śmierć” Neila Gaimana i „Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie” (w integralu). Czy wiadomo już coś więcej na ten temat (czy np. można powiedzieć, że szansa na wydanie tych tytułów ciągle jest czy np. może Pan to jednak wykluczyć)?
3) W odpowiedziach sprzed pół roku napisał Pan w kontekście Sandmana, że „wznawiają Państwo brakujące tomy w wersji HC”. Czy na fali tych „wznowień brakujących tomów w HC” będą też wznowione „Noce Nieskończone”?
4) Czy w obliczu tak dobrej sprzedaży Batmana (nakład „Śmierci Rodziny” rozszedł się ponoć w 3 miesiące) rozważą Państwo wznowienie trudno dostępnych Batmanów w miękkiej okładce z lat 2003-2010 (nie licząc już zapowiedzianego wznowienia Roku Pierwszego)?
Osobiście najbardziej bym się cieszył z powtórnego wydania „Husha” i „Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem” (w przyszłym roku zamierzacie dokończyć Sandmana – myślę, że wydając tego drugiego Batmana dodatkowa korzyść byłaby taka, że zareklamował by on nazwisko Neila Gaimana szerszemu odbiorcy Batmanów ;-) ), ale nie pogardziłbym też np. „Rozbitym Miastem” (myślę, że wydanie tego komiksu mogłoby z kolei podziałać jako reklama dla dalszej części Wonder Woman Azzarello) czy „Gotham w świetle lamp gazowych” Mike’a Mignoli.
A może zebrać te stare Batmany w formie 1 czy 2 integrali :-)

Będziemy wznawiać niektóre tytuły NDC (uwaga: Śmierć rodziny BEZ folii). Starsze tytuły – na pewno Rok Pierwszy w 2015, ale po za tym jest tyle nie wydanych jeszcze po polsku komiksów…

5) Wydaliście Państwo w tym roku „Trylogię Nikopola”. Czy jest szansa na wznowienie również „Tetralogii Potwora”? Jeśli tak, to czy jest szansa, ze będzie ono w zwykłym, dużym formacie (29x21)?

Nie mamy w planach wznowienia.

6) W odpowiedziach z kwietnia na pytanie jednego z czytelników: „Czy planujecie ponowne wydanie trudno dostępnych komiksów z serii Mistrzowie Komiksu i Plansze Europy?” odpowiedział Pan: „Zdecydowanej większości – nie. Niektóre będziemy wznawiać (np. „Umowa z Bogiem” Eisnera)”.
Czy mógłby zdradzić Pan, które komiksy są tymi „niektórymi”, których wznowienie Państwo rozważają?

No, Blueberry 1, na przykład.

KILKA SUGESTII I ŻYCZEŃ WYDAWNICZYCH:
Ostatnio pisał Pan, że będą Państwo w przyszłym roku wydawać inne komiksy superbohaterskie sprzed New 52. Mam nadzieję, że nie ograniczą się Państwo do Batmana, ale znajdzie się miejsce również na takie dzieła jak np. „The New Frontier”, “JSA: The Golden Age”, a może też “Superman: Red Son”, “Identity Crisis” czy “World’s Gretaest Superheroes”.
Osobiscie mam też nadzieję, że wznowienie Roku Pierwszego będzie na papierze offsetowym czy też "pół-offsetowym" (czyli tak jak było to w zamierzeniach twórców i tak jak wyszedł ten komiks w USA), a nie kredowym.

Sądzę, że będzie Pan zadowolony w 2015. Z tym offsetem… niech Pan poczyta opinie o niekredowym wydaniu Yansa… I jak ma zadowolić Szanownych Czytelników biedny wydawca?

Natomiast jeśli chodzi o New 52 to ja “głosuję” na miniserię “Shazam” ;) (jak ktoś już wcześniej pisał: za oceanem komiks ten zbiera genialne recenzje, a dodatkowo warto wspomnieć, że jest ilustrowany przez Gary’ego Franka, którego kreska jest niezwykle plastyczna, zapadająca w pamięć i myślę, że na wielu osobach zrobi duże wrażenie).

Sądzę, że będzie Pan zadowolony w 2015. :)

Dołączam się też do próśb o jakiś następny komiks Moore’a (może Top 10, którego wydanie nie zostało jeszcze definitywnie wykluczone przez Pana w poprzednich turach odpowiedzi).

A tu Pan nie będzie. :(

***
Dziękuję za poniższe uwagi. Zapraszam na spotkanie poświęcone Kanonowi na MFK, chętnie podyskutuję. Kilka informacji podałem już powyżej. Oceny okładek – rzecz gustu, nie polemizuję. Generalnie grupą docelową Kanonu nie są „starzy fani”, którzy większość tych komiksów już dawno mają na półkach. Celujemy z nim w nowych komiksiarzy, którzy dołączyli w ostatnich latach. Ale przede wszystkim – w osoby w ogóle nie czytające komiksów, albo czyniące do bardzo rzadko. Chcieliśmy im dać krótki, klarowny, ciekawy przewodnik po komiksowym świecie. Jestem przekonany, że udało nam się wybrać właściwe tytuły (oczywiście, przy wszystkich ograniczeniach – nie do wszystkich praw mamy dostęp, raczej unikaliśmy powtarzania twórców, raczej unikaliśmy pierwszych tomów dłuższych cykli, chcieliśmy mieć reprezentację rożnych stylów, typów, tematyk, oczywiście musieliśmy uwzględnić rynkowy, komercyjny aspekt przedsięwzięcia itp.). Jeszcze uwaga dotycząca ewentualnego ujednolicania wydań – uważam, że NIE da się tego dobrze zrobić, ale też - że nie warto tego robić. To są różne komiksy, wydawane w oryginalnie w różnych formatach, z różnymi konceptami okładek. Pokazujemy nowym czytelnikom różnorodność gatunku, a nie jego unifikowalność.

Garść uwag/pytań odnosnie nowej inicjatywy:

1. Strażnicy w ramach Kanonu zasługiwaliby na klasyczną okładkę Watchmen TPB lub ostatecznie na tą z wydania Deluxe Edition. Ta z pajacami pod zegarem jest dosyć nieudana i raczej zniechęca do zakupu potencjalnych czytelników, moim zdaniem.
2. Powrót Mrocznego Rycerza - czy taka elagancka okładka jak w wydaniu "The Dark Knight Returns 10th Anniversary Edition" jest poza zasięgiem?
3. Fins de Siecle - pomniejszony format raczej dyskwalifikuje ten tytuł do jakiegokolwiek kanonu, wiec tylko pytanie dlaczego zdecydowaliście zostawić oryginalną pisownię? Przeważnie większość tytułów ładnie spolszczaliście, skąd odstępstwo od tej zasady?
4. Umowa z Bogiem - reprint pierwszej z 3 cegieł Eisnera... W kanonie marzyłaby mi się bardziej kompilacja typu "The best of Eisner" z historiami z każdej z nich.
5. Piotruś Pan - czy naprawdę, naprawdę to jest najlepsza okładka jaką mogliście wybrać? Czy np. najtańsza?
6. Szninkiel - czarno białą wersję dodrukowywaliście już w ramach kolekcji GR; szkoda że do kanonu nie trafi kolorowa...
7. Sandman. Preludia i Nokturny - może by tak z kolorami z Absolute'a w końcu? ;) A w ogóle to "Noce Nieskończone" byłby trafniejszym wyborem do kolekcji (większe zapotrzebowanie na tytuł, paleta świetnych rysownikó, one-shot a nie pierwszy tom serii, itd.)
8. Indiańskie lato - miło gdybyśmy dostali nową wydanie z nową okładką, jest tyle wydań do wyboru, czemu z tego nie skorzystać?
9. Persepolis - drugi po V4V tytuł przejęty od Postu, brakuje jedynie MAUSA ;)
10. Pasażerowie Wiatru - super że Bourgeon powraca, ale jeśli to bedą tylko 2 pierwsze tomy cyklu, to taki album pasuje do Kanonu jak pięść do oka. nie wspominając że pasażerowie są jedynym nowym tytułem w kolekcji, wiec można było zostawić ich poza Kanonem, a zamiast dać wyczekiwanego przez rzesze Cromwell Stona :D[ljc]Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Kurt -

Szanowny Panie Kołodziejczak,
czytając Panską odpowiedź na pytanie odnośnie cen wydawanych przez Egmont komiksów jest wręcz konieczne by zamieścić tutaj sprostowanie, zwłaszcza że dopuszcza się Pan manipulacji, a formułowane przez Pana wnioski są wrecz śmieszne.
Na uwagę, że komiksy wydawane przez Egmont są drogie raczy Pan odpowiedzieć, iż Egmont wydaje je raczej tanio jak na warunki polskie, a już wyraźnie mówi Pan, iż są bardzo tanie na tle konkurencji. Otóz pisze Pan, że inni wydawcy wydają albumu w cenach 34-48zł za 1 album w formacie A4 (48-64 stron), a Wy wydajecie w przedziale cenowym 20-30zł. Jak rozumiem odnosi się Pan do komisu frankofońskiego i tu podaje przykłady Thorgala, Asteriksa czy Tintina. Czy to oznacza, że komiksy innych wydawców jak choćby np. West, Durango, Orły Rzymu, Koziorożec, Saga Valty czy Bruce Hawker mogą kosztować tyle co Thorgal czy Asteriks? Otóz mogłyby gdyby nakłady były podobne, ale niestety nie są. Prawda jest taka ze gdy się sprzedaje 10-krotnie (jesli nie więcej) wiekszy nakład, to i cena bedzie nizsza. Inni też by sprzedawali za 20 zł album gdyby mogli sprzedać swój komiks w tak dużym nakładzie, a nawet utrzymywac go ciągle na rynku, jak np Thorgala. Gdy się ma w rękach bestseller to sprawa wygląda inaczej Panie Kołodziejczak, czyż nie? Tak więc proszę nie robić z nas idiotów, to że Pan lubi robić idiotę z siebie to już Pańska sprawa. Nawet sam napisał Pan, że cena w dużym stopniu zależy od nakładu.
Nie, Panie Kołodziejczak, nie jesteście tani. Nawet kompromituje się Pan sugerując, że cena takiego Yansa, 200 stron za 100 zł (wychodzi 25 zł za album), jest odpowiednikiem ceny pojedyńczego albumu w waszym "standardzie". A czy nie powinna być niższa? Przecież drukując integral tylko raz płaci się za oprawę, a nie cztery razy, jak w przypadku druku albumów oddzielnie, również cena 1 strony spada w przypadku druku czegoś co ma 200 stron, anie 48. No, ale skąd może o tym wiedzec osoba pracująca w wydawnictwie? Proszę porzestać manipulować. Nie mówiąc już o tym że jest to daleko posunięta bezczelność. Wydaje mi się, że czytelnikom akurat w tej sprawie należy się wyjaśnienie. Dobrze by było gdybyśmy mogli zauważyć to na tym forum przynajmniej.
Na koniec warto wskazać na jeszcze jedną rzecz. Popatrzmy na komiksy amerykanskie (Kołodziejczak wybrał do porównania francuskie przede wszystkim). Otóz Mucha zapowiedziała wydanie "Sex" HC, 192 strony za 65zł oraz "Fatale" HC 136 stron za 49zł. Jak to się ma do Egmontu? Porównajmy dla przykładu: "Amerykański wampir" HC, 168 stron 90zł, "Batman Zabójczy żart" HC, 64 strony!!! za 45zł. Wszystkie komiksy w tym samym formacie na kredzie, jak wynika z opisów dystrybutorów.
Czy może Pan, Panie Kołodziejczak, posłużyć się swoją arytmetyką raz jeszcze?

General75 -

Dzięki Soplic za info.
Dobrze że chociaż format A4. Po ostatnich wydaniach Bilala obawiałem się najgorszego.

soplic -

Yans jest szyty, nie ma tylko wklejonej kapitałki co brzydko wygląda. Format A4 tu jest OK, wszystko poza papierem jest naprawdę zrobione jak należy, no ewentualne jak ktoś już gdzieś pisał, okładka gladiatorów jest lustrzanym odbiciem.

General75 -

Soplic

Rzeczywiście na Gildii piszą że klejony, więc chyba tak jest. Papier offset. Na format ludzie nie narzekają. Może normalny.

soplic -

General75

Zdaje się że tak, informacje dotyczące Yansa mam tylko z komentarzy. Mój egzemplarz mam nadzieję do mnie dotrze w tym tygodniu, najbardziej mnie zdziwił komentarz w którym ktoś napisał że komiks jest klejony, to byłaby naprawdę kpina.

ljc -

General75 pisze:Alejo popraw opisy formatu komiksów Trylogia Nikopola i Fins de siecle.
Format nie jest A4 a jedynie 19 x 26 cm.


zrobione, dzięki

General75 -

Soplic mam do Ciebie pytanie.
Czy Yans został wydany chociaż w formacie 21 x 29 cm? Tak jest w info na Alei i Egmoncie.
Ostatnie Bilale wydali pomniejszone, więc nie wiem czy brać pod uwagę opisy.

Alejo popraw opisy formatu komiksów Trylogia Nikopola i Fins de siecle.
Format nie jest A4 a jedynie 19 x 26 cm.

soplic -

"...niech Pan poczyta opinie o niekredowym wydaniu Yansa… I jak ma zadowolić Szanownych Czytelników biedny wydawca?"

Panie Tomaszu bez takich użalań, offset dla Yansa to ma być dla zadowolenia czytelników?! I jak czytam yans jest klejony a nie szyty, to też dla zaspokojenia gustów koneserów. Niech Pan kitu trochę mniej wciska, bo jako klient płacący spore pieniądze poczuję się traktowany jak idiota.

Kandor -

Hej, Egmont - jeśli wydacie czasem "Red Son", to pamiętajcie, że Ukraina nie leży w Rosji.
W oryginale jak byk było napisane: "Ukraina, Rosja" (a nie - ZSRR, dobrze pamiętam). Przy obecnej napiętej sytuacji politycznej, to wypadłoby to niefortunnie proroczo:-) Ja osobiście się wyluzuję dopiero gdy przeczytam w gazecie o zamieszkach na granicy polsko-chińskiej ;-)

DC w ogóle po dziś dzień słynie z niezwykle nonszalanckiego podejścia do geografii politycznej np. ciągła nostalgia za Czechosłowacją (w 2010-2011 roku jeszcze). Na plus trzeba napisać że w tym samym okresie wysłali Dicka Graysona do naszego Kalisza :-)

mgnesium -

pirus pisze:Oni kasę wykopią spod ziemi, żeby na kolejny odcinek serialu ją zdobyć. Jeśli ktoś jest fanem serii, to kupi i 4 tomy w roku, i a nawet i 6. Elementarna logika.


ogółem zgadzam się z tym co napisałeś i też uważam że tempo wydawania niektórych pozycji przez egmont jest zbyt wolne ale ten powyższy fragment Twojej wypowiedzi jest bardzo niedojrzały.
nie wiem jaki był nakład pierwszego tomu baśni ale o ile dobrze pamiętam to jeszcze w połowie 2011 (czyli prawie 4 lata po polskiej premierze) można go było dostać w sklepie gildii więc być może nie sprzedawał się aż tak dobrze żeby uzasadniać większą częstotliwość wydawania. podobnie sprawa miała się z lucyferem i w mniejszym stopniu z amerykańskim wampirem - nawet przy nakładach z pewnością w jakiś sposób wyskalowanych na ówczesną sytuację rynkową dość długo nie było problemu z zakupem początkowych tomów wspomnianych pozycji w różnego rodzaju księgarniach stacjonarnych internetowych.

naturalnie zakładam że w międzyczasie nie było dodruków i cały czas mieliśmy styczność z egzemplarzami z jednego "rzutu" drukarskiego - jeśli jest inaczej niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu.

pirus -

Generalnie mam wrażenie, że model biznesowy Egmontu nie przewiduje jednej istotnej kwestii, obecnej w KAŻDYM modelu tego typu: że seriale wypuszcza się faktycznie w rzadszych odstępach, testuje sprzedaż, i gdy seria chwyci, to się ją wydaje w tempie oczekiwań klienta. Model przyjęty przez Egmont zakłada, że komiksiarze nie mają kasy na swoje hobby, co jest totalną paranoją. Oni kasę wykopią spod ziemi, żeby na kolejny odcinek serialu ją zdobyć. Jeśli ktoś jest fanem serii, to kupi i 4 tomy w roku, i a nawet i 6. Elementarna logika. Wydawanie serii podstawowej przez 5 lat to jakaś paranoja. Spin-offów się pewnie w życiu nie doczekamy. Albo serial jest rentowny (i się go wydaje jak należy), albo nie (wtedy się go zarzuca). Takie pogrywanie z czytelnikami prowadzi tylko do jednego: ci bardziej kumaci idą na Amazon.com i po zawodach. A ja wolę po naszemu to czytać, zawsze kręci mnie jakość polskiej wersji, np. wierszowanych motywów. Kapitalnie się je czyta. Ale po takich newsach mocno przemyślę temat.

VooDoo79 -

W końcu jakieś konkrety, nie mogę się doczekać jesieni myślę że wtedy Pan Tomasz odkryje więcej kart ;)

bardzoczarnykot -

Faktycznie Egmont chyba nie jest świadomy istnienia gry The Wolf among us

pirus -

Baśnie: "2 w 2015. Dobre tempo?"

To w zasadzie pytanie retoryczne... 2 odcinki serialu na rok... No rzeczywiście, tempo zajebiste, żebyśmy tylko nie powariowali z radości.Tempo 1 tom co 2 miechy - to byłoby sensowne.

Kandor -

SHAZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

"Smerfy" po 17 latach, nareszcie :-)

Fau -

Warto byłoby pośpieszyć się ze wznowieniem niedostępnych dwóch pierwszy tomów "Baśni". Obecnie ze względu na sukces gry opartej na tej serii jest spore zainteresowanie pierwowzorem.
Przed pojawieniem się "The Wolf Among Us Season 2" to zainteresowanie może jeszcze wzrosnąć, więc dobrze gdyby zainteresowani mieli możliwość bezproblemowego zakupu.

Fau -

Baśnie: "2 w 2015. Dobre tempo?"

4 rocznie byłoby dobrym tempem. 2 rocznie oznaczają, że poczekamy jeszcze 5 lat na zakończenie tej serii.

Cieszą nowe kolory w 1 tomie Sandmana.

hellboyjr -

Najbardziej mnie cieszą: zapowiedź kontynuacji AMERYKAŃSKIEGO WAMPIRA i plany odnośnie DC oraz New 52.Rozumiem ,ze na razie odpowiedzi nie mogły być bardziej konkretne, bo wciąż trwają negocjacje,ale powiało optymizmem z Egmontu...

donT -

swietne i obszerne odpowiedzie! dolaczam podziekowania od siebie :)

ramirez82 -

Super! Dzieje się w Egmoncie! To co? Może następne pytania wyślecie zaraz po targach we Frankfurcie? :-)