NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Prezentacja komiksu Wrzesień pułkownika Maczka w Rzeszowie


Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza 15 września od godziny 18:00 do studia audiowizualnego WDK w Rzeszowie (ul. Okrzei 7) na prezentację nowo wydanego komiksu "Wrzesień pułkownika Maczka" (scenariusz: Sławomir Zajączkowski, rysunki: Tomasz Bereźnicki).
Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie zaprasza na prezentację nowo wydanego komiksu „Wrzesień pułkownika Maczka", która odbędzie się 15 września 2014 r. w studiu audiowizualnym WDK w Rzeszowie (ul. Okrzei 7). Rozpoczęcie – godz. 18.00.

W spotkaniu udział wezmą autorzy komiksu Sławomir Zajączkowski i Tomasz Bereźnicki. Wydawcą komiksu jest Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Dowodzona przez pułkownika Stanisława Maczka brygada stoczyła z Niemcami na terenie dzisiejszego woj. podkarpackiego dwie bitwy w okolicach Rzeszowa i Łańcuta. Do komiksu została dołączona płyta z dwoma utworami skomponowanymi przez Tomasza Bereźnickiego, który jest także muzykiem. Wydanie komiksu związane jest z 75. rocznicą września 1939 roku.

Serdecznie zapraszamy.

Wrzesień pułkownika Maczka

Wrzesień pułkownika MaczkaScenariusz: Sławomir Zajączkowski
Rysunki: Tomasz Bereźnicki
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2014
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej
ISBN: 978-83-7629-678-4[Ystad za ipn.gov.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-