Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie


W środę 10 września o godzinie 17:00 w Gdańsku (ul. Ułańska 11) odbędzie się wernisaż wystawy plenerowej drugiej edycji projektu "Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście". Wystawę będzie można oglądać do 10 października.
10 września (środa) godzina 17.00
wernisaż wystawy plenerowej | wyjście z tunelu w kierunku ul. Łąkowej przy przystanku tramwajowym Akademia Muzyczna
Wystawa dostępna w przestrzeni miejskiej Dolnego Miasta 10.09. - 10.10. 2014
Ulotka z mapką wystawy na KomiksWmiescie.blogspot.com

Zapraszamy na drugą odsłonę projektu "Komiks w Mieście - Miasto w Komiksie: obrazkowy przewodnik po Dolnym Mieście". Podobnie jak w zeszłym roku, wyjątkowa dzielnica Gdańska – Dolne Miasto – stała się inspiracją do powstania prac artystycznych wykorzystujących medium komiksu.

Główną bohaterką projektu jest Nadia, mała dziewczynka, która zaproponuje wam swoją własną wizję rewitalizacji Dolnego Miasta! Jej obrazkowe wcielenie (w formie komiksowych plansz zawieszonych na ścianach budynków, lub w innych ciekawych miejscach) uzupełni malarstwo ścienne w postaci murali.

Autorami murali są: artyści i prowadzący warsztaty, Weronika Lipniewska i Dominik Rudasz oraz dzieci z Dolnego Miasta. Twórcami komiksów są: scenarzysta Piotr Szulc i rysownik Kuba Babczyński.

W ramach wernisażu instalacji będzie można spotkać na miejscu autorów murali, komiksów, a także uczestników warsztatów, następnie zaś wspólnie z nimi wyruszyć na spacer po Dolnym Mieście szlakiem wyznaczonym przez oryginalną rewitalizację Nadii.
Mapa z kolejnymi punktami rewitalizacji naszej bohaterki, umieszczona zostanie w rozpoczynającym trasę komiksie (wyjście z tunelu w kierunku ul. Łąkowej przy przystanku tramwajowym Akademia Muzyczna), jako jeden z jego kadrów. Trafi ona także na specjalną ulotkę udostępnioną w gdańskich kawiarniach, pubach i punktach informacji turystycznej. Ponadto będzie do ściągnięcia na blogu projektu: KomiksWmiescie.blogspot.com
Info o organizatorach:

Organizatorem projektu dofinansowanego przez Urząd Miejski w Gdańsku jest Fundacja Kultopia. Warsztaty i wernisaż odbyły się dzięki współpracy z Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej "Mrowisko" - "Centrum Reduta".

Swoje ściany na powstanie murali i prezentację projektu użyczyli:

Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Motława”
Grupa Zarządzająca Pomerania S.A.
Agencja Reklamy apro

Inspiracji oraz konsultacji merytorycznych dotyczących Dolnego Miasta dostarczyli Opowiadacze Historii.
Kontakt:
KomiksWmiescie.blogspot.com
FundacjaKultopia FB
e-mail: komikswmiescie@gmail.com[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-