baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty komiksowe - Dworzec na warsztat


6 września 2014 w godzinach 10:00-16:00 na Dworcu Centralnym w ramach cyklu letnich warsztatów "Dworzec na warsztat" odbędą się warsztaty komiksowe prowadzone przez komiksowy DreamTeam. Obowiązują zapisy, a efektem zajęć będzie unikalny Zin.


W niedzielę, 3 sierpnia PKP S.A. rozpoczął cykl letnich warsztatów „Dworzec na warsztat”. Każdy, kto interesuje się rzemiosłem i sztuką użytkową, znajdzie w programie zajęć coś dla siebie. Warsztaty odbywać się będą w sierpniowe i wrześniowe weekendy na Dworcu Centralnym w Warszawie. Profesjonalna przestrzeń robocza zorganizowana została na antresoli zachodniej w Hali Głównej, obok Café Poczekalnia. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, materiały i narzędzia zapewnia Warszawa Centralna. Na większość warsztatów obowiązują zapisy. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby powyżej 16-tego roku życia.

Pierwsze odbędą się warsztaty street-artu, organizowane z ekipą fundacji Vlep[v]net w roli ekspertów.

Tydzień później Vlep[v]net wprowadzi wszystkich w tajniki sitodruku. Każdy będzie mógł wybrać sobie jeden z trzech przygotowanych przez grafików wzorów i własnoręcznie nanieść je na koszulkę lub torbę.

W kolejny weekend na dworcu Warszawa Centralna będą lecieć wióry! Kasia Sawko i Michał Malikowski poprowadzą dla nas zajęcia stolarskie.

6 września do warsztatowej przestrzeni zaproszeni są wszyscy, którzy lubią rysować. W roli ekspertów – członkinie komiksowego DreamTeamu, które zachęcą do spojrzenia na miasto oczami zwierząt. Efektem zajęć będzie unikalny Zin.

13 września w dworcowym warsztacie stanie gilotyna. Na szczęście tylko taka do papieru. Będą jej używać uczestnicy zajęć z introligatorstwa. Poprowadzi je doświadczona w zajęciach praktyczno-technicznych grupa NO TE SIDŁA. Podczas warsztatów będzie można ciąć, drukować i szyć własne, oryginalne notesy.

Zapisy na wszystkie rejestrowane zajęcia rozpoczynają się 8 sierpnia. Maila ze zgłoszeniem należy wysłać na adres: warszawa.centralna@pkp.pl. Szczegóły na stronie internetowej PKP S.A.

Program „Dworzec na warsztat” - podsumowanie:

3 sierpnia 2014
Ekspert: Fundacja Vlep[v]net
Start zajęć: 12.00
Finisz: 19.00
Limit uczestników: 500 osób
Wstęp wolny!

10 sierpnia 2014
Ekspert: Fundacja Vlep[v]net
Start zajęć: 12.00
Finisz: 18.00
Wstęp wolny!
Limit uczestników: 300 osób

16-17 sierpnia 2014
Eksperci: Wióry Lecą
Liczba grup: dwie (sobota i niedziela)
Start zajęć: godz. 11.00 (sobota i niedziela)
Finisz zajęć: godz. 14.00 (sobota i niedziela)
Limit uczestników: po 20 osób w każdej z grup
Obowiązują zapisy! warszawa.centralna@pkp.pl

6 września 2014
Eksperci: Komiksowy DreamTeam
Start zajęć: godz. 10.00
Finisz zajęć: godz. 16.00
Limit uczestników: 20 osób
Obowiązują zapisy! warszawa.centralna@pkp.pl


13 września 2014
Eksperci: No Te Sidła
Liczba grup: dwie
Start zajęć: Grupa I – 10.00
Grupa II - 15.00
Limit uczestników: po 20 osób w każdej z grup
Obowiązują zapisy! warszawa.centralna@pkp.plProjekt: AnFau


[Ystad za kurierkolejowy.eu, Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-