baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w Wieluniu


Biblioteka Miejska w Wieluniu (ul. Narutowicza 4) zaprasza dzisiaj od godziny 11:00 na skwer przed placówką do obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów.
Komiksy w dłoń - dzisiaj ich Światowy Dzień Czytania. W akcję włącza się także Biblioteka Miejska w Wieluniu. Czytelników zaprasza o 11.00 na skwer przed placówką. W listopadzie ubiegłego roku biblioteka pokazała wystawę "Fantastyka w komiksie. Komiks w fantastyce". O tworzeniu komiksów mówił wówczas m.in. Piotr Kasiński z Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier:
- Najważniejsze jest to, co mamy w głowie. Wszystkie pomysły to obserwowanie rzeczy codziennych albo sięganie do wyobraźni. Najważniejsze - zawsze mamy przy sobie notatnik i długopis i jak cokolwiek fajnego mi się w głowie pojawi, to od razu wszystko notuję i w domu siadam i próbuję to rozrysować. Pracuję w ten sposób, że rozrysowuje to na kadry i dopiero daję rysownikowi."Idea obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów narodziła się w 2010 roku. Jego pomysłodawcami są amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean, celem zaś zmiana wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki. Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada 28 sierpnia w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum XMen, Hulka czy Fantastycznej Czwórki" - informuje Łódzkie Centrum Komiksu.


[Ystad za radiozw.com.pl]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Recwind -

Brawo dla organizatorów w Wieluniu. Zero informacji nawet 1 plakatu, żaden fan komiksu nie wiedział ze coś takiego ma być w Wieluniu. Widać cala administracja ma w dupie komiks.