reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów w Łodzi


Łódzkie Centrum Komiksu zaprasza 28 sierpnia od godziny 12:00 na Piotrkowską 28 na obchody Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. W ramach tego otwarta będzie czytelnia komiksów, odbywać się będą warsztaty i konkursy komiksowe, a także wystawa prac Michała Arkusińskiego. Na godzinę 19:00 przewidziany jest koncert zespołu Elektryczny Węgorz.


28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Z tej okazji przygotowaliśmy trochę atrakcji dla młodszych i starszych miłośników historii z dymkiem.

Pomysłodawcami takiego sposobu popularyzacji czytelnictwa są amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean. Ważnym aspektem ich idei jest zmiana wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki. Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.

W Łodzi w czasie Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów (od godz. 12.00) działać będzie czytelnia pod gołym niebem, odbędą się warsztaty plastyczne prowadzone przez rysownika Michała Arkusińskiego oraz komiksowe rysowanie na żywo.

O godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Michała Arkusińskiego „Sprawiedliwość”, na którą złożą się pierwszy raz pokazywane plansze trzeciego tomu komiksu „Justice”, plakaty oraz grafiki wykonane za pomocą szablonów i farb w aerozolu.

Na finał o godz. 19.00, zagra łódzki wykonawca ukrywającego się pod pseudonimem Elektryczny Węgorz. Wybór akurat tego twórcy nie jest przypadkowy – ma on w swoim repertuarze utwory o tematyce komiksowej i występował już na komiksowych eventach w Łodzi i innych miastach.

Imprezę przygotowali organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi: Stowarzyszenie Tworów „Contur”, Łódzkie Centrum Komiksu, Dom Literatury w Łodzi i Miasto Łódź.
Partnerzy wydarzenia: Grupa Atlas i sklep-komiksowy.pl[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-