Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę


W dniach 15-16 sierpnia 2014 roku odbędzie się wielki rodzinny piknik przygotowany przez firmę PKL (operator kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę), której bohaterem będzie stworzony przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza - Koziołek Matołek.
W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę

Już 15 i 16 sierpnia 2014 roku legendarny Koziołek Matołek odwiedzi Gubałówkę. Ten podróżujący po świecie najsłynniejszy koziołek, ulubieniec dzieci będzie bohaterem wielkiego rodzinnego pikniku przygotowanego przez firmę PKL, operatora kolejki linowo-terenowej na Gubałówkę.

Pierwszy komiks z przygodami Koziołka Matołka ukazał się w 1933 roku, jego autorem był Kornel Makuszyński, a postać Koziołka narysował znany polski rysownik Marian Walentynowicz. Makuszyński kochał Podhale, już w latach 20. XX wieku niemal wszystkie letnie i zimowe wakacje spędzał w Zakopanem, mieszkał w willi „Opolanka”, dokąd na stałe przeprowadził się w listopadzie 1944 roku. Dziś w tym miejscu mieści się Muzeum Kornela Makuszyńskiego, utworzone w 1966 roku. Zakopane doceniło Makuszyńskiego nadając mu w 1929 roku tytuł Honorowego Obywatela miasta.

Na przygodach Koziołka Matołka wychowało się już kilka pokoleń Polaków, pomimo upływu lat bajki te nadal bawią i uczą. W najbliższy sierpniowy weekend znów będzie okazja, by spotkać Koziołka. Tym razem na szczycie Gubałówki, z którego roztacza się piękny widok na panoramę Zakopanego i Tatr.

Organizatorzy wielkiego rodzinnego pikniku obiecują, że nie zabraknie okazji do zabawy, i dla tych dużych i dla tych małych – wszystkich członków rodziny. W trakcie imprezy będą rozgrywane konkursy rodzinne, celem jest zdobycie jak największej liczby aktywności. Każda rodzina po wjeździe na Gubałówkę otrzyma kupon konkursowy wraz z informacją jak wygląda szlak Koziołka Matołka. Na każdy dzień przygotowano po 7 konkurencji, m.in. udział w olimpiadzie, pobyt wśród piratów i Indian, pobyt w Afryce, w Anglii. Pierwszych 100 zwycięzców w danym dniu, czyli rodzin które wzięły udział we wszystkich 7 aktywnościach, otrzyma nagrodę – tobołek Koziołka Matołka.

Drugiego dnia imprezy, w sobotę 16 sierpnia podróżnicy wraz z Koziołkiem Matołkiem dotrą aż do Afryki. Na wszystkich będą czekać niespodzianki, gry i konkursy – oraz upominki i nagrody. Po południu odbędzie się koncert zespołu Hakuna Matata.

Kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę funkcjonuje od 1938 roku, została zmodernizowana w 2001 roku, dziś będąc najnowocześniejszą kolejką w Polsce. Przejazd na odcinku 1298 m przeszklonymi wagonikami trwa jedynie 3,5 minuty i daje przedsmak tego, co można podziwiać na szczycie góry. W ciągu godziny z kolejki może skorzystać nawet 2 tys. osób. Warto zawczasu kupić bilet w systemie przedsprzedaży online. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.pkl.pl i postępować zgodnie z instrukcją.

Gubałówka. W podróż z Koziołkiem Matołkiem na Gubałówkę:

Piątek 15.08,
12.30-17.00 Podróże z Koziołkiem Matołkiem – gry i zabawy dla rodzin; Koziołki będą miały do pokonania 7 punktów podróży Koziołka; w każdym dniu podróży pierwsza setka koziołków, które osiągną 7 punktów za zaliczenie wszystkich konkurencji otrzyma Tobołek Koziołka Matołka, nagrody są oryginalnie sygnowane logiem Koziołka Matołka, ich zdobycie jest możliwe tylko na Gubałówce;
12.15 -17.00 Animacje prowadzone na scenie oraz wokół sceny; gry, zabawy i zgaduj-zgadule dotyczące głównego bohatera podróży - będzie to spotkanie połączone z tańcem i wspólnym śpiewaniem w gronie rodzinnym (w przypadku pięknej pogody i/lub dużej liczby chętnych impreza zostanie przedłużona do 19.00)

Sobota 16.08,
10.00-18.00 Podróże z Koziołkiem Matołkiem – gry i zabawy dla rodzin; ponownie dzieci wraz z rodzicami będą pokonywać stacje na których czekać będą niespodzianki, gry, konkursy. Podróżnicy zbierać będą pieczątki, a także upominki i nagrody;
12.15-16.00 Animacje prowadzone na scenie oraz wokół sceny; Aktorzy prowadzący animacje wcielą się w rolę bajkowych podróżników podążających szlakami Koziołka Matołka. Gorącą muzykę przeplatać będą śpiewy, gry i konkursy. Ponadto uczestnicy będą mogli uczestniczyć w nauce tańca z zabawnymi układami choreograficznymi;
16.00 Koncert afrykańskiego zespołu Hakuna Matata;
16.35 Kozioł roztańczony - nauka tańca afrykańskiego;
17.00 Koziołek Muzyk - nauka gry na bębnach afrykańskich;
17.35 Wspólne odśpiewanie piosenki z Koziołkiem oraz zespołem Hakuna Matata;
18.00 Zakończenie imprezy oraz losowanie głównej nagrody.

[Ystad za tygodnikpodhalanski.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-