NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Światowy Dzień Batmana w Łódzkim Centrum Komiksu


Dzisiaj o godzinie 13:00 w Łódzkim Centrum Komiksu (Piotrkowska 28) rozpoczną się obchody Światowego Dnia Batmana. Przez cały dzień w ŁCK będzie można między innymi obejrzeć wystawę poświęconą tytułowemu bohaterowi dnia, oraz wysłuchać wykładów Michała Chudolińskiego i Michała Siromskiego.
Wydawnictwo DC Comics ogłosiło środę 23 lipca „Dniem Batmana”. W tym roku przypada 75. rocznica „urodzin” prawdopodobnie najbardziej popularnej postaci z komiksów i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci popkultury wszechczasów. Postać Batmana została stworzona przez Boba Kane'a i Billa Fingera.

Łódzkie Centrum Komiksu z okazji Światowego Dnia Batmana przygotowało atrakcje zarówno w samym centrum (Piotrkowska 28) jak i na placu przed „Magdą”: od 13:00 działać będzie Batmanowa czytelnia komiksowa, miejsce do rysowania dla dzieci i nie tylko, a o godzinie 15:00 zapraszamy do ŁCKu na spotkanie z Michałem Chudolińskim i Michałem Siromskim pt. "75 lat Batmana - Mroczny Rycerz Moralnego Niepokoju". Prowadzący są badaczami fenomenu Batmana. W trakcie wykładu zostanie przedstawiona postać Mrocznego Rycerza, jego znaczenie dla popkultury oraz to, jak zmienia nasze myślenie o micie.

Przez cały dzień w Łódzkim Centrum Komiksu będzie można obejrzeć wystawę poświęconą tytułowemu bohaterowi dnia, na której znajdą się prawdziwe rarytasy np. oryginalny rysunek Batmana autorstwa Norma Breyfogle’a.

Organizatorzy: Łódzkie Centrum Komiksu, Dom Literatury w Łodzi, Urząd Miasta Łodzi i Stowarzyszenie Twórców "Contur".

Dziękujemy bardzo Centrali oraz Zeszytom Komiksowym za pomoc w przygotowaniu wystawy.

Autorzy:
Norm Breyfogle
Eduardo Risso
Brian Bolland
Adam Święcki
Anna Jarmołowoska
Grzegorz Pawlak
Tomasz Tomaszewski
Kajetan Wykurz
Marcin Pietraszewski
Marek Skotarski
Mateusz Skutnik
Olgierd Filipowicz
Piotr Bednarczyk
Tomasz Niewiadomski
Przemysław Truściński
[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-