reklama baner reklama

Nowe Teksty

Ostra jazda w baśniowej tonacji
Panic o 1. tomie "Head Loppera"
Dynamit i Nitrogliceryna
Kleszcz o "Batman/Sędzia Dredd: Wszystkie Spotkania"
Dziesięć oznak paranoi
Sus o "10 bolesnych operacjach"
Gdzie jest Peter?
Kleszcz o 2. tomie "Amazing Spider-Man"
Czejeni kontratakują
Tymczyński o 6. tomie "Comanche"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

Zapytaj Wydawcę

banerOPIS

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Plakat muzyczny: Bendik Kaltenborn


Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się wernisaż "Plakat muzyczny: Bendik Kaltenborn" w poznańskim klubie "Trochę kultury". Komiksowe prace Kaltenborna.
Plakat muzyczny: Bendik Kaltenborn

Na wystawę zaprasza Inicjatywa Południe oraz poznańscy dealerzy marki Toyota.

Wernisaż: 23 lipca 2014 roku, godz. 19.00
Trochę Kultury, ul. Dominikańska 7a

Kolejna odsłona cyklu wystaw, którego celem jest prezentacja najlepszych realizacji wybitnych plakacistów młodego pokolenia z Polski i Europy.

Dla tych, którym nie obca jest muzyka czołowej postaci norweskiej sceny tanecznej- Todda Terje, znane są zapewne także barwne okładki jego albumów. Wyszły one spod ręki 33 letniego norweskiego ilustratora, plakacisty oraz twórcy komiksów- Bendika Kaltenborna. Artyści poznali się blisko 10 lat temu w sklepie muzycznym, w którym mieli okazję pracować razem. Był to moment, kiedy ich artystyczne kariery nabierały rozpędu- Kaltenborn zyskiwał sławę dzięki działalności w kolektywie komiksowym Dongery, a Terje budował swoją renomę jednego z najciekawszych producentów muzyki elektronicznej ostatnich lat.

Po ukończeniu Wydziału Projektowania Graficznego oraz Ilustracji na Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie, zamieszkał w Oslo, gdzie zajął się rysowaniem komiksów, tworzeniem ilustracji dla magazynów, projektowaniem okładek oraz plakatów muzycznych, filmowych i teatralnych. Jego prace pokazywane były w takich magazynach, jak New York Times, czy Le Monde Diplomatique, a klientami były takie marki, jak Toyota, Google i American Express.

Na wystawie zostaną zaprezentowane plakaty do wydarzeń muzycznych i kulturalnych oraz projekty okładek albumów.

FB


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-