Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Plakat muzyczny: Bendik Kaltenborn


Dziś o godzinie 19.00 odbędzie się wernisaż "Plakat muzyczny: Bendik Kaltenborn" w poznańskim klubie "Trochę kultury". Komiksowe prace Kaltenborna.
Plakat muzyczny: Bendik Kaltenborn

Na wystawę zaprasza Inicjatywa Południe oraz poznańscy dealerzy marki Toyota.

Wernisaż: 23 lipca 2014 roku, godz. 19.00
Trochę Kultury, ul. Dominikańska 7a

Kolejna odsłona cyklu wystaw, którego celem jest prezentacja najlepszych realizacji wybitnych plakacistów młodego pokolenia z Polski i Europy.

Dla tych, którym nie obca jest muzyka czołowej postaci norweskiej sceny tanecznej- Todda Terje, znane są zapewne także barwne okładki jego albumów. Wyszły one spod ręki 33 letniego norweskiego ilustratora, plakacisty oraz twórcy komiksów- Bendika Kaltenborna. Artyści poznali się blisko 10 lat temu w sklepie muzycznym, w którym mieli okazję pracować razem. Był to moment, kiedy ich artystyczne kariery nabierały rozpędu- Kaltenborn zyskiwał sławę dzięki działalności w kolektywie komiksowym Dongery, a Terje budował swoją renomę jednego z najciekawszych producentów muzyki elektronicznej ostatnich lat.

Po ukończeniu Wydziału Projektowania Graficznego oraz Ilustracji na Akademii Sztuk Pięknych w Sztokholmie, zamieszkał w Oslo, gdzie zajął się rysowaniem komiksów, tworzeniem ilustracji dla magazynów, projektowaniem okładek oraz plakatów muzycznych, filmowych i teatralnych. Jego prace pokazywane były w takich magazynach, jak New York Times, czy Le Monde Diplomatique, a klientami były takie marki, jak Toyota, Google i American Express.

Na wystawie zostaną zaprezentowane plakaty do wydarzeń muzycznych i kulturalnych oraz projekty okładek albumów.

FB


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-