Nowe Teksty

Zbiry z ferajny
Słoński o "The Goon. Tom 2"
Stara, lepsza Liga
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości. Bez Sprawiedliwości"
Nowy, stary Superman
Kleszcz o "Superman. Action Comics #01: Niewidzialna mafia"
Okładka miesiąca: grudzień 2019
Chmielewski wybiera okładkę miesiąca
To nie jest kraj dla pechowych złodziejaszków
Pawełek o "Criminal #01: Tchórz. Lawless"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Warsztaty teatralne połączone z nauką tworzenia komiksów


W lipcu (trzy grupy) i sierpniu (pięć grup) Muzeum w Gliwicach zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami na dwudniowe, bezpłatne warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów występujących w przedstawieniu "Chłopiec z Gliwic" połączone z warsztatami komiksowymi
Wakacyjne krotochwile
Dwudniowe warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-12 lat
Wstęp bezpłatny wyłącznie po uprzedniej rezerwacji. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty, w poszczególnych terminach, będą się odbywać po uprzednim skompletowaniu grupy 20 dzieci.

Zapisy: Od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 pod numerem telefonu (32) 335 44 03.


Terminy:

I TURA
Dzień pierwszy w godzinach od 10.00 do 14.00
Dzień drugi w godzinach od 9.00 do 14.00

I grupa 22-23 lipca (wtorek, środa)
II grupa 24-25 lipca (czwartek, piątek)
III grupa 26-27 lipca (sobota, niedziela)


II TURA (warsztaty plus spektakl „Chłopiec z Gliwic”)
Dzień pierwszy w godzinach od 9.30 do 14.30
Dzień drugi w godzinach od 9.00 do 14.00

I grupa 4-5 sierpnia (poniedziałek, wtorek)
II grupa 6-7 sierpnia (środa, czwartek)
III grupa 9-10 sierpnia (sobota, niedziela)
IV grupa 11-12 sierpnia (poniedziałek, wtorek)
V grupa 13-14 sierpnia (środa, czwartek)


W lipcu i sierpniu Muzeum w Gliwicach zaprasza dzieci wraz z opiekunami na dwudniowe, bezpłatne warsztaty teatralne prowadzone przez aktorów występujących w przedstawieniu „Chłopiec z Gliwic”. Zapewniamy niezbędne materiały i… doskonałą zabawę!

Dzieci nauczymy teatru, który w prosty sposób można powołać w dowolnej przestrzeni – w domu, na podwórku, w ogrodzie, a nawet… w muzeum. Zgłębimy tajniki komedii dell’arte, improwizując scenki z wykorzystaniem kilku najprostszych rekwizytów i niczym nie ograniczonej wyobraźni. Weźmiemy udział w krótkiej lekcji scenicznego języka, dzięki której łatwiej będzie nam zrozumieć poczynania Arlekina, Kolombiny, czy Pulcinelli. Własnoręcznie wykonamy rekwizyt teatralny, za pomocą którego spróbujemy odegrać historię. Poznamy tajemnice teatru lalek oraz rolę maski, gestu i ruchu w przedstawieniu, a wreszcie – odegramy własne, autorskie przedstawienie. Kolejnym elementem naszej wakacyjnej edukacji będzie rysowanie historii, czyli nauka tworzenia komiksu. Rozpoczniemy od krótkiej opowieści o prawdziwym oblężeniu Gliwic w XVII wieku. Poznamy zasady budowania opowieści i części składowe komiksu historycznego, dowiemy się czym różni się prawda historyczna od fikcji oraz nauczymy się rozpoznawać dobrych i złych bohaterów. Przekonamy się również jaki morał wynika z opowieści o chłopcu z Gliwic i czy dziewczynki z Gliwic też odegrały swoją rolę w historii, a każdy uczestnik spróbuje narysować własny komiks. Na zakończenie udamy się na Stare Miasto w poszukiwaniu śladów Mansfelda, Przemka i Jadwigi.

Zapraszamy wszystkie dzieci – szczególnie te zainteresowane zdobyciem fakultetu z ożywiania przedmiotów i radosnego śpiewu. Czekamy także na śmiałków gotowych na to, by wystąpić przed publicznością.


projekt graficzny Dariusz Panas[Ystad za muzeum.gliwice.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-